Załóż swoje konto!
Pan Wojciech z Podlaskiego poleca profesjonalne zwiększenie mocy swojego Claas-a Aresa w 44tuning.pl

Pan Wojciech z Podlaskiego poleca profesjonalne zwiększenie mocy swojego Claas-a Aresa w 44tuning.pl

Jestem właścicielem i użytkownikiem ciągnika rolniczego CLAAS ARES 697 ,który został poddany...

Rewelacyjna nowość u nas - wyłączamy EGR w silnikach marki John Deere, przeczytaj co zyskasz! + WYKRES

Rewelacyjna nowość u nas - wyłączamy EGR w silnikach marki John Deere, przeczytaj co zyskasz! + WYKRES

Jest to informacja bardzo ważna dla rolników mających ciągniki wyposażone w silniki marki John...

"ON - włącz swoją paliwową czujność" bardzo cenny artykuł o paliwach na łamach Rolniczego Przeglądu Technicznego RPT Styczeń 2015

Z problemami paliwowymi, jakimi borykają się rolnicy spotykamy się prawie codziennie. Niestety...

Profesjonalna optymalizacja i Deutz-Fahr K 100 zyskuje o 31 KM mocy i 109 Nm więcej - Bezpiecznie!

Profesjonalna optymalizacja i Deutz-Fahr K 100 zyskuje o 31 KM mocy i 109 Nm więcej - Bezpiecznie!

Wielu rolników miało przeświadczenie, że fabryki nie można poprawić. Jednakże to wszystko się...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Bezpieczeństwo

 

Profesjonalna optymalziacja pracy konkretnego ciągnika
Profesjonalna optymalziacja pracy konkretnego ciągnika
Wielokrotnie seryjne jednostki napędowe w ciągnikach pracują we wsparciu o oprogramowanie które zostało opracowane z założeniem dużego marginesu pod względem różnic rynkowych w zależności gdzie ma być użytkowany. Ponadto wielokrotnie oprogramowania są przygotowywane dla całych serii silników bez każdego z osobna. Takie podejście sprawia, że silniki pracują różnie, mają różne moce i dlatego najczęściej spalają więcej paliwa.

 

 

Dlaczego profesjonalna optymalizacja mocy jest bezpieczna formą zwiększenia mocy?

Wielokrotnie silniki w ciagnikach rolniczych wykonywane są z dużym zapasem mocy które to sam producent w części wykorzystuje sprzedając różne opcje mocy w tej samej serii ciagnika.

 

Z tego względu wykonanie optymalizacji mocy konkretnego egzemplarza cechuje się najwyższym bezpieczeństwem i najlepszymi efektami zarówno w poprawie elastyczności jak i zużycia paliwa.

 

Co z pracą silnika, czy większa moc może być dla niego bezpieczna?

Poprzez lepszą elastyczność , lepszy moment obrotowy i lepszą moc dostępna w niższym niż seryjnie zakresie obrotów można pracować w obrotach 300-400 niższych co wpływa na znaczące poprawienie bezpieczeństwa pracy silnika. Ponadto silnikowi łatwiej znieść różnice w obciążeniach wynikające z różnic glebowych czy terenu.

 

W kwestii wykonywania modernizacji w całkiem nowych silnikach aby miały one wykonane minimalny przebieg (20-30 mtg). Dopuszczone są także wyjątki przy których fabryki stosują wydłużone docieranie wstępne.

 

W przypadku silników używanych ważnym jest dobry stan techniczny, odpowiednio dobra sprawność celem umożliwienia osiągnięcia optymalnych efektów i bezpiecznego użytkowania po modernizacji.

 

Ponadto w kwestii bezpieczeństwa optymalizacji mocy ważnym jest aby po tuningu dbać o dobra eksploatacje, częstsze czyszczenia filtra powietrza, dbanie o zagrzewanie przed jazdą i wychładzanie przed wyłączeniem, sukcesywne zmiany oleju i filtrów paliwa czy płynu chłodzącego.

 

Reasumując, jeżeli oczekujesz lepszej i sprawniejszej pracy silnika czy całej jednostki napędowej to warto skorzystać z profesjonalnej opcji optymalizacji mocy.

 

Skąd wiadomo, że praca silnika jest bezpieczna podczas pomiarów?

Nad bezpieczeństwem pracy silnika przed wykonywaniem optymalizacji sprawdzając seryjną sprawność silnika czy juz podczas jej wykonywania czuwają odpowienie pomiary mocy i momentu, stabilności pracy silnika czy skrzyni, analizy spalin AFR, temepratury spalin czy temperatur np: kolektora ssącego i turbosprężarki. W przypadku gdy odczytu ukazujące aktualną pracę silnika są w zakresie zwiększonego ryzyka pomiar jest zatrzymywany, silnikowi natychmiastowo zmniejsza się obroty . W przypadku gdy są to powazniejsze usterki i brak ich usunięcia na miejscu odstępujemy od modernizacji do momentu naprawienia ciagnika.

 

Dlatego ważne jest aby osoba która dokonuje takich pomiarów wiedziała jaki zakres analizy spalin w jakich obrotach jest bezpieczny, jaki zakres temperatur czy przyrost momentu obrotowego jak i mocy.

 

Skąd wiecie ile można zwiększyć mocy w moim ciągniku?

W katalogu przyrostów mocy ukazujemy sprawdzone przyrosty umożliwiające odpowiednią pracę konkretnemu ciągnikowi gdyż posiadając własne ośrodki badawcze sprawdzamy możliwości poprawy danego typu ciągnika przed wdrożeniem modernizacji do oferty.

 

Konkretne przyrosty zawsze zależą od indywidualnej pracy konkretnego silnika dlatego decyzję o przyroście mocy zawsze pozostawiamy do momentu wykonania wszystkich pomiarów.

 

Oczywiście zawsze można skorzystać z mniejszych przyrostów niż pokazane w katalogu gdyż i tak wszystkie ustawienia u nas wykonywane są dla potrzeb konkretnego ciągnika jak i gospodarstwa.

 

Ile najlepiej dodać mocy do mojego ciągnika?

Możesz teraz zobaczyć informacje o przyrostach mocy w naszym katalogu - katalog zwiększenia mocy lub skontaktować się z naszym ekspertem i zapytać jaką moc najlepiej dodac do Twojego ciągnika - tel. 604 532 800

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.