Załóż swoje konto!
Już wszystko sprawdziłem a mocy nadal brak w moim Daf XF, co robić?

Już wszystko sprawdziłem a mocy nadal brak w moim Daf XF, co robić?

Często zdarza się iż w samochodzie ciężarowym brakuje mocy, dla przykładu Daf XF 480 . Ten brak...

Najlepsi wybierają profesjonalizm czyli Scania V8 McQuen z firmy Kadam po tuningu u nas oszczędza nawet 4 litry na 100 km!

Najlepsi wybierają profesjonalizm czyli Scania V8 McQuen z firmy Kadam po tuningu u nas oszczędza nawet 4 litry na 100 km!

Znana z wielu zlotów, filmów jak i z europejskich szos Scania Mc Quen z firmy Kadam dzięki naszej...

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Trudności z podjazdem pod górę? Brakuje mocy na trasie? Drżenie serca przy tankowaniu na stacji...

Większa moc i oszczędność paliwa w Renault Magnum i Premium? Sprawdź...

Większa moc i oszczędność paliwa w Renault Magnum i Premium? Sprawdź...

Samochody ciężarowe marki Renault potrafią sobie pozwolić "pociagnąć" więcej ze zbiornika, zdarza...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Doskwiera brak mocy i za wysoka norma spalania w samochodzie ciężarowym MAN?

Man TGA D 20 podczas sprawdzenia w warunkach drogowych pod ładunkiem i przekazywaniu instrukcji dla kierowcy
Man TGA D 20 podczas sprawdzenia w warunkach drogowych pod ładunkiem i przekazywaniu instrukcji dla kierowcy
Coraz częściej kierowcom czy właścicielom samochodów ciężarowych doskwiera zbyt niska moc oraz zbyt wysoka norma spalania. Wydaje się iż wszystko pracuje poprawnie a  Twój Man jest nadal meczy się pod górkę. Może to wynikać z jakieś usterki lub po prostu iż silnik Man-a ma zbyt mało momentu obrotowego i dlatego czuje górkę zanim jeszcze ją widzi.

 

W tym przypadku z pomocą przychodzi nasza precyzyjna diagnostyka obciążeniowa wraz z pomiarami na hamowni czy profesjonalna optymalizacja - regulacja silnika Truck Tuning. Dzięki temu zyskuje się bezpiecznie znaczna poprawę elastyczności i siły ciągu w ciężarówce.

 

Precyzyjna diagnostyka na hamowni obciążeniowej bardzo pomaga w znalezieniu przyczyn braku mocy ...

 

Man TGL 240 KM podczas precyzyjnych pomiarów diagnostycznych na hamowni
Man TGL 240 KM podczas precyzyjnych pomiarów diagnostycznych na hamowni
W przypadku standardowego serwisowania bez cyklicznych pomiarów diagnostyczno-pomiarowych gdy powstaje ukryta usterka serwisant czy mechanik ma bardzo trudne zadanie aby ją odnaleść. Dlatego wykonanie takiej diagnostyki wraz z pomiarami na hamowni obciążeniowej znacząco ułatwia znalezienie przyczyn braky mocy czy zwiększnonego zpalania.

 

Pomiary wykonujemy własnie w celach diagnostyki po naprawach, weryfikacji stanu silnika czy osprzętu przed końcem gwarancji fabrycznej, przed czy po zamontowaniu instalacji gazowej Diesel LPG. Ponadto często nasz zakres pomiarowo-diagnostyczny jest bardzo pomocny przy weryfikacjach czy naprawie przewlekłych usterek powodujących spadki mocy czy zwiększone spalanie. Nasz zakres pomiarowo-diagnostyczny pozwala właścicielom firm transportowych znacząco oszczędzić czas jaki był do tej pory potrzebny na ustalenie usterek. Więcej informacji o pomiarch na naszej hamowni znajdziesz tutaj: pomiary mocy hamownia samochody cieżarowe i autobusy.

 

Kiedy wszystko było sprawdzone a mocy nadal zbyt mało ...

 

W takim przypadkach oferujemy indywidualną optymalizację - zwiększanie mocy poprzez regulację danego silnika. Jest ona wykonywana na bazie zakresu pomiarowego i diagnostycznego przez regulację programową pracy silnika. Zdarza się też, że oferujemy dodatkowe usługi celem uzyskania lepszej sprawności jak np: wyłączenie EGR.

 

Man TGL 240 KM podczas optymalizacji mocy
Man TGL 240 KM podczas optymalizacji mocy
Zwiększenie mocy w u nas w tak profesjonalny sposób przy dobrej eksloatacji jest bezpieczna dla silnika czy osprzętu. Jest to także spowodowane tym, że producenci silników do samochodów ciężarowcy konstruują je uwzględniając duży zapas mocy. Często celem oferowania mimo tej samej pojemności kilku wersji mocy. Coraz cześciej jest tak, że mocniejsza wersja różni się od słabszej jedynie programem, czy turbosprężarką a kosztuje bagatela 10-20 tyś euro więcej.

 

Ponadto seryjnie w fabryce silniki regulowane są wieloseryjnie czyli bez regulacji każdego egzemplarza z osobna. Oznacza to, że kiedy my dokonujemy indywidualnej regulacji w każdym egzemplarzu uzyskujemy dzięki temu dużo większą sprawnosć niż seryjnie. Dlatego dzięki takiej optymalziacji zyskuje się wiećej mocy i momentu, ale co jest bardzo ważne faktyczne oszczęności paliwa, często na poziomie 5-10%. Więcej informacji na temat usługi optymalizacji mocy znajdzie tutaj: Truck Tuning Economy czy Power

 

Jest diagnostyka i pomiary na hamowni, jest indywidualna optymalizacja mocy to i jest Gwarancja na zmniejszenia spalania...

 

44tuning.pl w miesięczniku ciężarówki
44tuning.pl w miesięczniku ciężarówki
Tak. Dajemy gwarancję zarówno na zmiany programowe - 2 lata jak i dajemy gwarancję na uzyskanie mniejszego spalania. Mając dużo danych pomiarowych, znając specyfikę danych form transportu, zachowania danych silników w zależności od zakresu użytkowania, duże doświadczenie  w optymalizacji silników także ciężarowych czy  "rajdach ekonomicznych o przysłowiową kropelkę" jako opcję dodatkową oferujemy możliwość przeszkolenia kierowców.

 

Jesto to ważne aby w pełni wykorzystywali korzystniejsze możliwości silników po tuningu u nas. Tutaj możesz się zapoznac z artykułem o nas w pracie branzowej: 

 

pdfO optymalizacji mocy w samochodach prowadzonych w naszej firmie pisze miesięcznik Cieżąrówki

 

W jaki modelu MAN-a mogę mieć większą moc?

 

 Praktycznie w każdym. Możesz teraz skorzystac z informacji w katalogu przyrostów mocy i zapoznać się z możliwościami- katalog lub skontaktować się z nami. Jest to dobry moment aby Twoje samochody  marki MAN dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom były mocniejsze a zarazem zarabiały dla Ciebie więcej, oszczędzając bezpiecznie na paliwie - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.