Załóż swoje konto!

Digital Power Pack Eco Boost

 

Sterownik DPP Multichannel Eco Boost z wiązką łączącą Plug and Play
Sterownik DPP Multichannel Eco Boost z wiązką łączącą Plug and Play
Wybrałeś opcję większej elasrtyczności wraz z mozliwością· uzyskiwania mniejszego spalania dla Twojego samochodu poprzez Digital Power Pack Eco Boost. Skonstruowany przez konstruktora (Wim Essing), który posiada ponad 20 lat doswiadczenia w tuningu mechaniczno-elektronicznym, zdobyłwając doświadczenie m.in. przy współpracy w F3000 i F1.

 

Zwiekszenie sprawności Twojego silnika poprzez zamontowanie nowej generacji sterownika Digital Power Pack Multichannel cechuje się wysoka efektywnością z uwagi na jego wielokanałowe działanie. Jego specyfika pozwala na wykonanie indywidualnych ustawień potrzebnych dla ustalenia optymalnej pracy danego egzemplarza. Steruje on w zależności od obciążenia zarówno stroną paliwową jak i powietrzną ustalając pracę strony paliwowej w funkcji ilości powietrza (w funkcji Map Sensora)

 

Dla kogo zostało opracowane rozwiązanie DPP Eco Boost?

 

Duże doświadczenie konstruktora DPP to dla Ciebie znaczny konkretne bezpieczeństwo
Duże doświadczenie konstruktora DPP to dla Ciebie znaczny konkretne bezpieczeństwo

Usługa DPP Eco Boost skierowana jest dla klientów którzy oczekują polepszenia elastyczności i dynamiki w chwili kiedy tego potrzebują nastawionych w dużej mierze na zmmniejszenie spalania.

 

Oferowana także jako alternatywna opcja Chip Tuningu w przypadku samochodów flotowych czy dla klientów często zmieniających samochody. W tym przypadku można dokonać takich ustawień aby kierowcy przestali "kręcić" silnik w wysokich obrotach oraz w przypadku zmiany samochodu dokonać przełożenia do innego (może być potrzebne wykonanie nowych ustawień, zmiana wiązki łączocej czy zmiana oprogramowania bazowego - zapewniamy pełen serwis)

 

Każde jednostki posiadają „ukryty” przez producenta potencjał , zapas mocy i momentu jest w zależności od konstrukcji danego silnika. Dlatego poprzez sterownik DPP Multichannel uwalniamy w części „ukryte” rezerwy abyś mógł jeździć znacznie bezpieczniej i przyjemniej poruszając się w zakresach limiterów które określił producent.

 

Czym się różni Wasza DPP Multichannel Eco Boost od popularnych na rynku powerboxów czy ecoboxów?

 

Sterownik DPP Multichannel Eco Boost jak sama nazwa wskazuje działa w systemie Multichannel czyli obsługuje kilka kanałów transmisji danych jednocześnie. Dlatego też jego efektywność jest znacznie lepsza niż w przypadku popularnych powerboxów czy ecoboxów.

 

Specjalny układ elektroniczny zarówno daje dużą stabilność działania jak i zabezpiecza układ elektroniczny oraz silnik przed nadmiernym przeciążeniem. Szybki procesor firmy Atmel w bardzo szybkim czasie wprowadza korekty w pracy silnika w stosunku do seryjnych kierując się indywidualnymi ustawieniami wprowadzonymi przez tuner-a wpełni współpracując z komputerem fabrycznym.

 

Wiekszą elastyczność i mniejsze spalanie
Wiekszą elastyczność i mniejsze spalanie

Funckja Eco Boost sprawia, że w chwili kiedy potrzebujesz przyspieszyć sterownik DPP Eco Boost dodaje więcej momentu, a kiedy jest Tobie to mniej potrzebne moment powraca do wersji seryjnej. Funkcja ta uruchamia się podczas większego obciażenia automatycznie najczęściej w zekresach 1700-2500 obr/min dla silników turbodiesel i 2000-3500obr/min dla silników turbo benzynowych. Ponadto opcja ta dba o umozliwienie Tobie mniejszego spalania dlatego redukuje przyrost momentu obrotowego w górnym partiach obrotów abyś zmienił bieg i utrzymywał silnik na optymalnych niższych obrotach.

 

Jego możliwości różnego ustawienia przebiegu momentu sprawiają, że można dokonać wprowadzenia bardzo dużej ilości ustawień celem dobrania ich dla potrzeb klienta jak i silnika.

 

Poprzez odpowiednią regulację przy ustalaniu przebiegu momentu obrotowego można dokonać polepszenia analizy spalin AFR w dolnym i średnim zakresie obrotów np.: w silnikach wyposażonych w filtry DPF co znacznie wpływa na poprawienie ich działania (rzadziej się wypalają)

 

 • Korzyści

 

 • bezpieczniejsza praca silnika oraz lepsze osiągi
 • możliwość uzyskania znaczacych oszczędności paliwa szczególnie na trasie
 • większy moment i większa moc dostępna jest kiedy tego potrzebujesz
 • kiedy większa moment jest mniej Tobie potrzebny powraca on do wartości seryjnych
 • mozliwość zabezpieczenie przed kierowcami którzy mają "ciężką nogę"
 • możliwość ustalenia indywidualnej charakterystyki momentu obrotowego
 • możliwość ustalecia intensywności działania fukcji Eco Boost
 • wysoka jakość wykonanych wiązek i elektroniki

 


 • Wady

 

 • sterownik DPP Eco Boost jest w wyższej cenie niż popularne powerboxy czy ecobox-y

 

W przypadku tańszych opcji tuningu w postaci popularnych powerboxów czy ecoboxów o ile są one już dwukanałowe działają w znacznie ograniczony sposób, bez zważania na oktalny stan powietrza dodają paliwo. Ponadto wielokrotnie ich układ elektroniczny jest „zbyt wolny” co powoduje wolniejszą reakcję wprowadzania innych ustawień. Do tego niestety mają ograniczona ilość ustawień co eliminuje uzyskanie optymalnych ustawień obniżając efekt modernizacji.

 

Ponadto wielokrotnie bez przetestowania na danym samochodach są oferowane klientom czyli klient staje się elementem doświadczeń.

 

 • Korzyści 

 

 • kusząco niska cena

 

 • Wady

 

 • zwiększone ryzyko szybszego zużycia jednostki napędowej,
 • niższe efekty
 • ryzyko szybszego zapychania się filtra DPF
 • ryzyko osadzania się sadzy na łopatkach turbiny.
 • niższa jakość zastosowanej elektroniki czy wiązek i złaczy
 • brak zdolności do wykonania optymalnych ustawień

 

Skąd wiecie ile dodaje momentu obrotowego DPP Eco Boost  w moim samochodzie?

 

Rozwiązania są testowane we wparciu o pomiary na hamowni w tym Maha LPS 3000
Rozwiązania są testowane we wparciu o pomiary na hamowni w tym Maha LPS 3000

Ukazane przyrosty to efekty już wykonanych modernizacji. Ponadto prowadzimy w jednym z naszych ośrodków badawczych badania w zakresie poznawania możliwości i potrzeb danych jednostek napędowych. Sprawdzany jest także wpływ DPP na pracę danej jednostki i testowane są różne ustawienia. Mimo tego zawsze przyrosty są ustalane indywidualnie. W przypadku wyboru zakupu systemu DPP Multichannel Eco Boost wraz z pomiarami i optymalizacją ustawienia wykonywane są w zależności od aktualnej pracy egzemplarza oraz jego indywidualnego potencjału w momencie wykonywania modernizacji. W przypadku gdy dopuszczony jest „zakup wysyłkowy” dokonujemy ustawień w zakresie wcześniej przetestowanym z zachowaniem większego marginesu bezpieczeństwa.

 

 

Przy zakupie wysyłkowym jest mozliwość za kaucją otrzymania wraz z przesyłką zestawu technicznego „Secure Self-Tuning”. Zestaw ten wyposażony jest w programator dzięki któremu on-line możemy dokonac zmian w ustawieniach DPP. W takim przypadku w ustalonym z naszą obsługą techniczna czasie możemy zdalnie wprowadzić  zmiany w ustawieniach spełniają Twoje indywidualne wymagania. Po zwrocie całego zestawu technicznego kaucja jest zwracana. Przesyłka odbywa się poprzez firmę kurierską DPD która dostarcza do Ciebie zestaw techniczny a nastepnie w ustalonym czasie go odbiera. Kaucja jest zwracana w przeciagu 3 dni roboczych od momentu dostarczenia zestawu do naszej firmy przez kuriera DPD.

 

Czy przebieg ma znaczenie i do jakiego przebiegu dokonujecie tuningu?

 

Przebieg silnika ma znaczenie dlatego dokonujemy tuningu ·najczęściej w samochodach osobowych z silnikami turbo diesel z przebiegami do ·+/- 200 tys. km. ·Graniczne przebiegi są różne w zależności od indywidualnej trwałości danych jednostek napędowych, mimo tego zawsze ważnym jest aby jednostka napędowa i jej osprzęt była w dobrej kondycji przed przystąpieniem do tuningu.

 

Nie wiem jaki jest stan mojego silnika co wtedy?

 

Ze względu na bezpieczeństwo Twojego pojazdu jeżeli podczas pomiarów wstępnych i diagnostyki wykryjemy znacznie niższą sprawność niż seryjna lub poważne usterki to odstępujemy od modernizacji rozliczając się tylko za pomiary i diagnostykę. W przypadku gdy wykryte usterki są drobne i zarazem możliwe do usunięcia na miejscu np.: wadliwie pracujący przepływomierz, mocno zabrudzony filtr powietrza to jeżeli części są dostępne od reki staramy się to wykonać nie miejscu.

 

Na czym dokładnie polega DPP Multichannel wraz z pomiarami?

 

Usługa polega na zamontowaniu sterownika DPP do instalacji sterującej silnikiem używają do tego odpowiedniej wiązki (Plug and Play). Nagraniem do sterownika DPP odpowiedniego programu bazowego który jest stworzony dla danego układu zasilania. Następnie na podstawie pomiarów pracy jednostki dokonujemy indywidualnych ustawień celem uzyskania optymalnej pracy i odpowiednich bezpiecznych osiągów.

 

Jak przebiega u Was taka usługa z pomiarami krok po kroku?

 

Przedstawiamy zatem informację krok po kroku jak wygląda cała usługa u nas:

 

 • wypisanie zlecenia wraz ze sprawdzeniem stanu samochodu przed przystąpieniem do usługi
 • diagnostyka stanu jednostki napędowej przed przystąpieniem do modernizacji na podstawie odczytów ze sprzętów pomiarowych
 • wykonanie pomiarów mocy i momentu, elastyczności
 • wykonanie pomiarów analizy spalin AFR
 • sprawdzenie danych odczytowych „live data” (dane pracy silnika np.: odczyty przepływomierza, wartości i przebieg doładowania)
 • sprawdzenie ogólnego stanu kluczowych elementów samochodu np.: praca skrzyni, układu hamulcowego i etc.

 

W przypadku gdy jednostka napędowa jest w dobrej kondycji przystępujemy do modernizacji, jeżeli nie to odstępujemy od modernizacji rozliczając się za wykonane pomiary i diagnostykę wskazując zarazem co należy uczynić aby przywrócić sprawność jednostce napędowej.

 

Następnie kiedy jednostka w pełni nadaje się do modernizacji wykonujemy (ustalając przyrosty indywidualnie w zależności od potrzeb klienta i indywidualnego potencjału egzemplarza):

 

 • zamontowanie instalacji sterownika DPP Eco Boost do samochodu
 • nagranie odpowiedniego programu bazowego
 • wprowadzenie ustawień startowych celem uruchomienia silnika
 • na podstawie w/w pomiarów pracy silnika w Pana samochodzie, naszych danych konstrukcyjnych jak i Pana potrzeb wykonujemy nowe ustawienia w sterowniku DPP
 • po wprowadzeniu nowych ustawień wykonujemy kolejne weryfikujące dokonane nowe ustawienia pomiary
 • w razie potrzeby dokonujemy odpowiedniej korekty tak aby jednostka napędowa w pełni poprawnie pracowała z naciskiem na odpowiedni przebieg momentu obrotowego, kulturę pracy czy analizę spalin AFR (odpowiedni stosunek mieszanki paliwowo-powietrznej jest ważnym elementem modernizacji aby samochód jeździł potocznie mówiąc „na czysto”, pozwalając silnikowi pracować bezpieczniej, w przypadku silników z filtrem cząstek stałych umożliwia znacznie dłuższą żywotność niż w przypadku tuningu bez tego tupu pomiarów). W rzeczywistości może być koniecznym wprowadzenie od 2-10 zmian w ustawieniach celem uzyskania optymalnej pracy silnika.


Czy dostanę wykresy z hamowni?

 

Tak, jeżeli wybierzech opcję zakupu wraz z pomiarami to na potwierdzenie przekazujemy wydruki wyników pomiarów- wykresy mocy i momentu z hamowni opcjonalnie także elastyczności.

 

Chcę zakupić wysyłkowo sterownik DPP Eco Boost do mojego samochodu, co mam zrobić?

 

W tym celu skontaktuj się z nami, podaj dokładne dane Twojego samochodu, adres do wysyłki wybierając zarazem jedną z opcji umoeszconych poniżej. Osoba prowadzacą sprawę przekaże Tobie wszystkie szczegóły oraz dzień dostarczenia przesyłki do Ciebie.

 

 • DPP Eco Boost już zaprogramowany (gotowy do działania sterownik DPP z odpowiednią wiązką łączącą)
 • DPP Eco Boost już zaprogramowany + zestaw do zmiany ustawień „Secure Self-Tuning” (zestaw zawiera programator do zmiany ustawień oraz interfejs diagnostyczny do sprawdzenia czy seryjny sterownik silnika nie zawiera błędów)

  Pracujemy z pasją kazdego dnia abys mógł jeżdzić przyjemniej i bezpieczniej
  Pracujemy z pasją kazdego dnia abys mógł jeżdzić przyjemniej i bezpieczniej
  Czy otrzymam gwarancję na sterownik DPP Eco Boost?

   

  Tak, 2 lata gwarancji producenta na ewentualne wady powstałe podczas produkcji wraz z „Poradnikiem użytkownika samochodu po tuningu” będącego efektem naszego wieloletniego doświadczenia w tej branży jak i przeprowadzanych badań. Poradnik ma ułatwić Tobie odpowiednie dbanie o dany rodzaj silnika czy samochodu.

   

  Masz więcej pytań?

  Chcesz dowiedzieć się jaki jest najbliższy wolny termin?

  To zapraszamy już teraz do kontaktu z nami - kontakt

  Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.