Wyłaczanie recylkulacji spalin EGR w ciągnikach Claas oraz John Deere
Wyłaczanie recylkulacji spalin EGR w ciągnikach Claas oraz John Deere
Jest to informacja bardzo ważna dla rolników mających ciągniki wyposażone w silniki marki John Deere. Od teraz po wykonanych szeregu testach wprowadziliśmy do oferty elektroniczne (programowe) wyłączanie systemu EGR ( jako AGR oznaczane za granicą).

 

Dotyczy to ciągników marek John Deere, Claas oraz maszyn w których wykorzystywane są silniki tej marki. Wyłączenie systemu recylkulacji spalin sprawia, że silnik ma szansę na dłuższą żywotność, spala ok. 10% mniej paliwa, jest mocniejszy szczególnie przy wyższych temperaturach zewnętrznych, przy pracach plowych jak i w transporcie. Wyłączenie recylkulacji znacżaco pomoga także silnikom w kombajnach w których często przez jego działania mają widoczne spadki mocy.

 

Wyłączenie EGR jest możliwe zarówno przy optymalizacji mocy u nas oraz w przypadku gdy rolnik chce jedynie wyłączenie recylkulacji spalin (EGR). Jest to tym ważne, że przy naszych paliwa układ EGR w tych silnikach potrafi już po 500 godzinach pracować Nie poprawnie powodując zwiększenie spalania i mocniejsze zabrudzanie silnika poprzez większą ilość sadzy.

 

pdfWykres z hamowni ciągnik John Deere serii R - zwiększenie i optymalizacja mocy + wyłączenie EGR

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Więcej informacji w sprawie to zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt

Kontakt Motul