zestaw dla motocykli SPI & Friction Solutionzestaw dla motocykli SPI & Friction Solution

Z uwagi na zainteresowanie naszymi odkryciami osób z kręgu światowego sportu motocyklowego trwają u nas testy minimalizowania negatywnych zjawiska w silnikach motocyklowych oraz nad pakietami SPI & Friction Solution Moto4T z użyciem nanotechnologii Panther P52. 

Świat silników motocyklowych, zarówno w motorsporcie, również tych „drogowych i offroadowych” odwiecznie trapi zjawisko samozapłonów, często SPI (Speed Pre Ignition) nieodpowiednie spalanie mieszanki a w szczególności nadmierne tarcie. Doprowadza to oprócz pogorszonych osiągów, znaczącego przedostawania się paliwa do oleju, znacznie przyspieszonego degradowania oleju silnikowego do znaczącego skrócenia trwałości po uszkodzenia silników, zatarcia etc. 

Z tego tytułu silniki w motocyklach często pracują na „bardzo bogatej mieszance” co niestety sprzyja spłukiwaniu oleju ze ścianek cylindra, z tłoka i pierścieni nasilając tarcie. Przedostawanie się benzyny do oleju przyspiesza jego degradowanie co zarazem negatywnie wpływa na trwałość zarówno silnika, jak i mokrego sprzęgła czy elementów skrzyni biegów.
 
podczas testów na hamowni motocykl Yamaha FZ6 Fazer S2 testy SPI Friction Solution
 
Już wcześniej wykonaliśmy szereg testów na silnikach motocyklowych jednocylindrowych, zarówno cztero jak i dwusuwowych. Tym razem wybór padł na 4-ro cylindrowy, czterosuwowy silnik, powszechnie znany wśród motocyklistów, seryjny o mocy 96 KM i pojemności 600 ccm w Yamaha FZ6 Fazer S2.

Wyniki są bardzo pozytywne, wręcz dla wielu zaskakująco wysokie, gdyż po wykonaniu pakietu w wersji SPI& Friction Solution Motorsport uzyskana poprawa osiągów to 18% przy znacznie zmniejszonej temperaturze oleju silnikowego (wszystko pokazane na materiale filmowym)

Pakiety są dostępne dla wielu silników, zarówno seryjnych drogowych, po modyfikacjach czy użytkowanych w formie wyczynowej. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu - kontakt