nanotechnologia Pathner P52 Racingnanotechnologia Pathner P52 Racing
Preparat klasy Premium (High Performance) opracowany dla celów militarnych a następnie rozwinięty do użytku wyczynowego i tuningu. Łączy wykorzystanie najlepszych osiągnięć tribologii jak i molekularnej inżynierii materiałowej (Molekuły GP oraz Grafen "High Carbon"). Nie zawiera Ceramiki.

Działający z wykorzystaniem selektywnego przenoszenia materii pozwala na uzyskiwanie zjawiska bezzużyciowości (światowe dzieło D.N. Garkunowa, G.P.Shpenkowa rozwinięte przez Juliana Szopińskiego - zasłużonego chemika i Jana Szopińskiego - twórcę preparatów Panther Oil). 

Pozwalający w bezpieczny, skuteczny i bardzo szybki sposób uzyskać znaczący wzrost osiągów, sprawności silnika i jego osprzętu smarowanego olejem silnikowym (wszędzie tam gdzie jest tarcie).

Badania nanotechnologii Panther P52 Politechnika Opolska 

Przeznaczony do silników spalinowych, wyczynowych, po tuningu jak i seryjnych nowych generacji z turbodoładowaniem i bez. Bardzo rekomendowany dla seryjnych samochodów sportowych czy silników norm emisji Euro 6d-Temp z GPF (Gasoline Particle Filters), nowych seryjnych samochodów o małym przebiegu jak i po uprzednim zastosowaniu wersji Panther P52 Grafen Performance do używanych ze średnim przebiegiem. 

Panther P52 Racing - wymusza całkowitą zmianę poglądów Przetestowane składowe preparatu zarówno w warunkach laboratoryjnych, na hamowniach, drogowych jak i w sporcie wyczynowym. Pozwala uzyskiwać efekty które znacząco wykraczają po za przyjęte standardy. Efekty bardzo pozytywnie zaskakują osoby techniczne, związane od lat ze sportem wyczynowym czy tuningiem.


Korzyści z zastosowania nanotechnologii Panther P52 Racing:

 • odczuwalny wzrost mocy i momentu obrotowego, przy odpowiednio dobranych dawkach od ok. 6 do 12% (im wyższe obciążenia tym bardziej zmniejsza straty mocy i momentu obrotowego) w tym poprawia elastyczność
 • polepsza reakcje silnika na naciśnięcie pedału gazu (mniejsze opory wewnętrzne)
 • przyczynia się do lepszej cyrkulacji oleju w silniku
 • widoczne zmniejszenie zużycia paliwa w zakresie o nawet ok. 10-20%
 • następuje ogólny wzrost sprawności silnika, wzrasta szczelność silnika (w cylindrach)
 • znacznie zmniejsza hałas 
 • zwiększa ochronę silnika przed całkowitym uszkodzeniem np: z powodów.: przegrzania. w tym całkowitym zatarciem, nadmiernym zużyciem
 • polepsza działania hydraulicznej regulacji zaworów
  Ford Fiesta ST 1.6 Turbo po zakresie dwuetapowym z użyciem nanotechnologii Panther P52 Grafen oraz Racing dysponuje mocą 221 KM i 323 NmFord Fiesta ST 1.6 Turbo po zakresie dwuetapowym z użyciem nanotechnologii Panther P52 Grafen oraz Racing dysponuje mocą 221 KM i 323 Nm
 • zwiększone zabezpiecza powierzchni wszędzie tam gdzie dociera olej jak i jest tarcie
 • przyczynia się do wzrostu prędkości - wydajności turbosprężarek (zmniejsza wibrację wirnika)
 • obniża temperaturę oleju od ok. 5 do 20 C (przy ekstremalnych obciążeniach)
 • poprzez wzrost sprawności silnika, szczelności dynamicznej przyczynia się do obniżenia toksyczności spalin
 • wydłuża trwałość - nawet kilkukrotnie 
 • w znacznym stopniu minimalizuje negatywne skutki przedostawania się paliwa do oleju zarówno w silnikach benzynowych w tym z GPF (Gasoline Particle Filters)  jak i wysokoprężnych 

Jeden z wielu wykonanych samochodów z udziałem Nanotechnologii Panther P52 Racing (zastosowany w pakiecie). W tym przypadku Ford Fiesta ST 1.6 Turbo, w/g danych producenta 182 KM który końcowo uzyskał moc 221 KM i 323 Nm bez ingerencji mechanicznej i elektronicznej.Wynik z hamowni - Ford Fiesta ST 1.6 Turbo po zakresie dwu etapowym 221 KM i 323 NmWynik z hamowni - Ford Fiesta ST 1.6 Turbo po zakresie dwu etapowym 221 KM i 323 Nm
Wykonany został zakres pakietu LSPI/SPI & Friction Solution. Zakres obejmował płukanie silnika środkiem Motul Engine Clean, zastosowanie dobranego do pakietu oleju Motul wraz z Panther P52 Grafen Performance czy zastosowanie efektywniejszych świec zapłonowych. Następnie zastosowano Panther P52 Racing. Oczywiście, rezultat (finalne pomiary wykonane po ok. 3000 km) znacząco wykracza poza powszechnie przyjęte możliwości techniczne (aktualnie w pakietach stosowane są trzy fazy nanotechnologii, poprzedzane preparatem Engine Basic 3.0)
Może wydawać się, że to nie możliwe lecz po prostu takie są to fakty. Tym samym nasze doświadczenia w stosowaniu Nanotechnologii Panther, jak na ten moment już w setkach silników różnego typu, poprzez weryfikowane wyniki jak i efekty pokazują jakie płyną możliwości z dotąd znanym nielicznym technologii polepszania sprawności   

Więcej szczegółów o produkcie: 

Producent:

Nano-Tech GP Janusz Sitarz

Przeznaczenie (preparat trzeciej fazy nanotechnologii):

wszędzie tam, gdzie potrzebny jest znaczny wzrost sprawności, osiągów w bardzo szybkim czasie wraz z wydłużeniem trwałosci, dla silników z zapłonem samoczynnym jak i iskrowym, nowych po okresie docierania, dla silników w dobrej kondycji przed jak i po tuningu, dla silników wyczynowych (rajdy, wyścigi, rallycross)

Ponadto bardzo mocno rekomendowany jako drugi Etap zabezpieczający silniki przed nadmiernym zużyciem z powodu nieodpowiedniego spalania benzyny w wyniku występowania destrukcyjnego zjawiska LSPI (Low Speed Pre Ignition - samozapłon) w silnikach z zapłonem iskrowym (zjawisko to występuje prawie w każdych silnikach norm Euro 4, Euro 5, Euro 6 i nowsze)

Zawiera:

w większym stężeniu, specjalną formułę Grafenu (High Carbon) wraz z molekułami GP (nie zawiera Ceramiki) – może być stosowany w silnikach w których zastosowano Nikasil lub inną nanotechnologię stosowaną przez producentów silników, dając zarazem znacznie lepsze efekty!

Lexus z silnikiem 200t podczas pomiarów diagnostycznych - pakiet tuningowy z udziałem 24 ml Panther P52 RacingLexus z silnikiem 200t podczas pomiarów diagnostycznych - pakiet tuningowy z udziałem 24 ml Panther P52 Racing

Zastosowanie - Korzyści:

Powoduje olbrzymi spadek tarcia, dzięki temu hałasu, tworzący bardzo trwałą, silną i efektywną warstwę, uzupełniając struktury metalu w olbrzymim stopniu zmniejsza tarcie, straty mocy, powoduje wzrost ciśnienia (sprężania, doładowania), zmniejsza straty mocy wynikające z tłoczenia oleju, poprawia trwałość filmu olejowego, działający efektywniej i w szerszym zakresie niż powlekanie ceramiką (np.; gładzi cylindrowych), w zależności od szybkobieżności silnika jest wstanie poprawić osiągi silnika od 6 do 12%* powyżej nominalnych, zbliżając prace turbosprężarek na łożyskach ślizgowych do osiągów turbosprężarek na łożyskach tocznych. W silnikach po tuningu czy wyczynowych wpływa znacząco na poprawę osiągów a tym samym wymaga korekty ustawień pracy silnika.

Uzyskanie pełnej efektywności:

Okres powstawania warstwy i uzyskania pełnych efektów, w tym znaczącego zmniejszenia tarcia i głośności po 2-4 godzinach pracy silnika na biegu jałowym i po przejechaniu ok. 2000 km. 

Stosowanie:

Preparat trzeciej fazy nanotechnologii (wymagane poprzedzenie innymi, odpowiednimi preparatami w dwóch fazach). Dla celów utrzymania najwyższych rezultatów zaleca się stosowanie (w samochodach drogowych) co max. 45 000 km lub 3 wymiany oleju (na podstawie wyników testu oleju www.testoleju.pl), dawka minimalna to 12 ml, lecz najlepsze efekty uzyskiwane są przy dawkach ustalonych w ramach potrzeb danego silnika. 

Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi w którym to Panther P52 Racing znacząco przyczynił się do uzyskania przyrostu 55 KMJeep Grand Cherokee 5.7 Hemi w którym to Panther P52 Racing znacząco przyczynił się do uzyskania przyrostu 55 KM

Dodatkowe informacje:

*Testy zastosowania środka Panther P52 Racing w warunkach hamownianych, drogowych oraz w sporcie samochodowym wykonanych przez zespół 44tuning Performance Center wykazały uzyskanie najwyższych sprawności, osiągów w przypadku silników z zapłonem iskrowym wraz z zastosowaniem świec o otwartej dostępności mieszanki do iskry w zakresie 360 stopni. Ponadto najwyższy efekt jest uzyskiwany po przepłukaniu silnika środkiem Motul Engine Clean, wymianę oleju na nowy a następnie dodanie środka Panther P52 Racing. Wykazane zmniejszenie hałasu podczas pracy na biegu jałowym w zakresie od ok. 3 do nawet 14 dB (w pakietach z użyciem tego preparatu).     

 

Ze względu na znaczący wpływ zakresu serwisowania, stosowanych materiałów, interwałów i nasilenia negatywnych zjawisk w temacie stanu, kondycji badanych na przestrzeni ponad 25 lat lat wielu jednostek napędowych z silnikami spalinowymi, nasilenia negatywnych zjawisk czy genezy efektów z wykonanych pakietów, metodyki pomiarów możesz zapoznać się tutaj (o tym powinien wiedzieć Twój mechanik, serwisant czy tuner)  

pdfInformacje w zakresie sprawności silników spalinowych, ich kondycji, zastosowania testera oleju, płukania silników, poprawy osiągów po zastosowaniu naszych autorskich pakietów z użyciem nanotechnologii Panther P52

Aplikowanie:

zawartość dozownika należy wprowadzić do oleju (najkrótszą drogą do miski olejowej), wymagane aplikowanie do oleju o temperaturze roboczej (rozgrzany silnik) a następnie uruchomić silnik i pozostawić go w pracy na biegu jałowym przez okres ok. 2-4 godzin a następnie (jeżeli nie ustalono inaczej) przejechać bez pełnego obciążenia ok. 200 km (dystans jest zależny od ilości zastosowanych preparatów, wymagań, potrzeb technicznych danego silnika)

Dla jeszcze lepszych efektów: 

w silnikach wyposażonych w sterowniki silnika typu adaptacyjnego (uczące się parametrów pracy silnika, sposoby użytkowania samochodu) zaleca się po zastosowaniu środków Panther P52 Racing dokonać zresetowania wyuczonych adaptacji (w przypadku samochodów ze skrzynią automatyczną sterowaną elektronicznie również w sterowniku skrzyni biegów). Taki zabieg przyczynia się do jeszcze lepszego wykorzystania polepszonej sprawności mechanicznej jednostki napędowej.
Ważne: Nie dzielić dawek, za każdym razem zastosować pełną zawartość strzykawki. 

Dystrybutor na Polskę i za granicę: 

 

Robert Halicki - kierowca rajdowy, kontruktor - napędza go pasja Robert Halicki - kierowca rajdowy, kontruktor - napędza go pasja
„Przetestowałem i potwierdzam bezcenną skuteczność, stosuję w tuningu jak i naszym rajdowym samochodzie o mocy ponad 300 KM -  Śmiało polecam!”  Robert JM Halicki – technik, konstruktor, kierowca rajdowy