Nasze działanie serwisowe w sposób znaczący przyczyniają się do wydłużenia żywotności samochodów seryjnych i po tuningu
Czytaj więcej...
Tak, i to znacząco. Pogoń za cięciem kosztów przeglądów okresowych w nowych samochodach mających znaczenie dla flot czy firm z wynajmem długoterminowym, kuszące użytkowników rzadsze wizyty w ASO, duże prowizje i gadżety za sprzedaż olejów z telewizyjnych reklam sprawiają, że samochody zużywają więcej paliwa niż to potrzebne i wykonują mniejsze przebiegi między naprawcze. 

Problem narasta w szczególności w silnikach doładowanych diesel czy benzyna. Przykładem mogą być np: standartowe, rzadkie częstotliwości zmiany filtrów powietrza, paliwa. Zgodne z tym co nakazuje producent i rzekomo z tym co potrzebne, niestety przy użytkowaniu w naszych warunkach drogowych, paliwowych powodują skrócenie żywotności turbosprężarek, elementów odpowiedzialnych za oczyszaniem spalin, nawet samych silników od 50 do 200 % !!!

 

Robert podczas wizyty w Ferrari w Maranello
Czytaj więcej...
Tym samym okrojone pod względem technicznym przeglądy gwarancyjne przyczyniaja się do spadku sprawności i zarazem wzrostu zuzycia paliwa od 10 do nawet 30%.

To ważne dla Ciebie i Twojego samochodu. Wbrew wielu opiniom czy informacji przekazywanych nawet przez pracowników ASO różnych marek, przepisy GVO regulujące rynek usług i części na rynku motoryzacyjnych zezwalają na wykonanie przeglądu okresowego samochodu na gwarancji (bez obawy o jej utratę) w warsztacie nie autoryzowanym przez daną markę, wymaganym jest postępowanie zgodnie z kartą przeglądową opublikowaną przez producenta.

Zatem w tej chwili każdy kto ma uprawnienia do prowadzenia warsztatu może wykonać przegląd samochodu będącego na gwarancji producenta. Tym samym samochód nadal zachowuje prawa gwarancyjne. Do tego klient może samodzielnie wybrać warsztat niezależny i uniego wykonać przegląd swojego samochodu.

Dlatego nasza firma, na podstawie ponad 25 letniego doświadczenia twórcy technologii 44tuning - Roberta Halickiego opracowała informacje przeglądowe, uzupełniajace do oferowanych przez danych producentów silników, zależne od stopnia użytkowania, rodzaju i marki silnika. Co więcej, ten zakres szerszych przeglądów jest z powodzeniem stosowany w naszym firmowym serwisie. Dając naszym klientom, wykonującym u nas przeglądy szanse na znaczące wydłużenie żywotności silnika, zdolność uzyskiwania mniejszego zużycia paliwa w stosunku do standardowego zakresu przeglądowego oferowanego w ASO danej marki.

 

Przegląd Hondy Civic Type-R wraz z weryfikacją diagnostyczną pracy silnika, jego osprzętu etc.
Czytaj więcej...

Do tego propagujemy jak i wykonujemy co przegląd weryfikację sprawności silnika, jego osprzętu. Oczywiście pozostałych elementów pojazdu jak zawszenie, hamulce etc również. Takie działanie profilaktyczne sprawia, że zapobiegamy powstawaniu większych usterek. Tym samym przyspieszonego zużycia, poprzez wcześniejsze wykrycie przyczyn ich powstawania. 

 

Świadomy technicznie zakres przeglądowy, dobre materiały eksploatacyjne to gwarancja dobrej sprawności w długim czasie
Czytaj więcej...

Do tego nasze wieloletnie doświadczenie w sporcie samochodowym, w modernizacjach samochodów oraz maszyn sprawia, że możemy zawsze zaproponować wiele lepszych rozwiązań niż oferowane na standartowym rynku usług czy części.

Przykładem tego mogą być lepsze środki smarne, płyny firmy Motul, zastosowanie nanotechnologii Panther P52, efektywniejsze, sprawniejsze hamulce, swiece zapłonowe np: serii Brisk Premium Evo, korygowanie regulacji silników (w przypadku np: wymiany elementów w samochodach po tuningu) lepsze elementy zawieszeń.

Ponadto możliwość usuwania wad produkcji wielkoseryjnej (np.: usuwanie wad w pracy układu wtryskowego, minimalizowanie - usuwanie samozapłonów, układów recyrkulacji spalin i etc) po dbanie, czyszczenie urządzeń odpowiedzialnych za oczyszczanie spalin (czyszczenie układów EGR, DPF, FAP). 

 

Po więcej informacji – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami – kontakt.

Kontakt Motul