spalanie 3.9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów - 1.6 TDI 105 KM po pakiecie MyNano

Zdjęcia, film przesłany przez klienta, który korzysta z naszych rozwiązań technologicznych już od ponad 10 lat. Tym razem w samochodzie 13 letnim, Skoda Superb 1.6 TDI 105 KM ze skrzynią manualną, przebieg ok. 210 tyś km. 

Co ciekawe, jadąc do nas, na tej samej trasie, klient miał zużycie paliwa 5.9 litra oleju napędowego i temperaturę oleju ok. 80-85C. Wracając, po wykonaniu pakietów Power & Friction Solution Diesel MyNano (silnik i skrzynia biegów) zużycie paliwa już 3.9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów i temperatura oleju silnikowego jedynie 70C!

Oprócz niższej temperatury oleju czy znacznie mniejszego zużycia paliwa, jednostka napędowa 1.6 TDI 105 KM dysponuje (nadal bez chip tuningu)

  • znacznie wyższym momentem obrotowym i to od bardzo niskich obrotów (można płynnie, bez wibracji przyspieszyć nawet od 1000 obrotów) 
  • diametralnie lepszą kulturą pracy, pracuje znacznie ciszej
  • lekkością podczas zwalniania - znacznie większa siła bezwładności
  • precyzyjniej działającą skrzynią biegów, znacznie łatwiejsza zmiana biegów (jak to nazwał klient, pracuje jak po maśle)
  • lepszym wykonywaniem parametrów zadanych (w tym doładowania) i znacznie mniejszymi oporami wewnętrznymi. 

Z uwagi, że ma ciągnąć przyczepę kampingową o dmc 1200 kg, zastosowany został specjalny, indywidualny pakiet z serii Heavy, uwzględniający oczywiście zweryfikowany stan podczas zakresu diagnostycznego jak i aktualny przebieg.

  
Pakiet został wykonany w zakresie warunkowym czyli użytkownik otrzymał listę zaleceń do wykonania celem pełnego poprawienia sprawności i uzyskania jeszcze lepszych rezultatów.

Po wykonaniu zaleceń dopiero będzie możliwe np: wykonanie indywidualnego chip tuningu, oczywiście o ile jeszcze większy wzrost osiągów będzie potrzebny.