Tuning LPG naszego autorstwa dla silnika 1.4 Turbo Multiair dał efekt z 205 KM na benzynie 100 oktan na 221 KM przy LPG Tuning LPG naszego autorstwa dla silnika 1.4 Turbo Multiair dał efekt z 205 KM na benzynie 100 oktan na 221 KM przy LPG
Nasza autorska  usługa Tuning LPG opracowana została z myślą o tych klientach którzy chcą dysponować w swoim samochodzie po tuningu znacznie lepszymi osiągami niż jest to możliwe do osiągniecia na benzynie 100 (czy 102) oktany. Tak, to nie pomyłka ani chwyt marketingowy! Takie są fakty, gdyż opracowaliśmy, przetestowaliśmy i wdrożyliśmy w życie technologię tuningu która pozwala osiągać na paliwie gazowym lepsze efekty niż na wysoko oktanowej benzynie. Jest to poziom ok 10-15%. Zatem bardzo odczuwalny w użytkowaniu. Ponadto jest to usługa bazująca na naszej sprawdzonej technologii motorsportowej przeniesionej do użytku na drogę.
Oprócz lepszych osiągów w postaci wyższych zasięgów mocy i momentu obrotowego kolejna z korzyści jest jeszcze szybszy czas reakcji silnika na naciśnięcie pedału gazu. Do tego korzystniejsza charakterystyka momentu obrotowego. Jeszcze szybsze „wstawanie turbosprężarki” przy sinikach doładowanych niż jest to do osiągnięcia mimo tuningu na benzynie wysoko oktanowej.Kolejny ważnym punktem przemawiającym na korzyść zastosowania naszej autorskiej technologii Tuning LPG jest bardzo łatwa dostępność do paliwa gazowego – LPG. Po prostu jest dostępne na każdym kroku, czego nie można powiedzieć o paliwie 100 oktanowym (mniej spotykane paliwo, tylko jeden dostawca na polskim rynku) czy o 102 oktanowym którego nie ma na stacjach benzynowych w Polsce.

Do tego w całym rozrachunku nie bez znaczenia jest aspekt finansowy. Dzięki lepsze cenie tego paliwa, LPG pozwala na wykonanie prawie dwukrotnie większej ilości kilometrów za te same pieniądze. Czyli mając znacznie lepsze osiągi, więcej przyjemności z jazdy można np.: jeździć , podróżować czy bawić się po prostu więcej :-)

Jest to również bardzo atrakcyjna opcja dla użytkowników wykonujących rocznie dużą ilość kilometrów. Spędzając dużą część swojego czasu w samochodzie mogą dysponować znacznie lepszymi osiągami na gazie niż na benzynie do tego znacząco zmniejszając koszty użytkowania samochodu. W przypadku poniżej przedstawianego samochodu w porównaniu do kosztów użytkowania go na benzynie wysoko oktanowej oszczędność w skali 200 tyś km to aż 60 000 zł!

Wykres z hamowni pomiar mocy i momentu obrotowego Abarth Punto Evo 1.4 Multiair po wykonaniu opcji Tuning LPG.Wykres z hamowni pomiar mocy i momentu obrotowego Abarth Punto Evo 1.4 Multiair po wykonaniu opcji Tuning LPG.
Odliczając w tym przypadku inwestycję w opcję Tuning LPG dla tego silnika 1.4 Multiair 163 KM (z opcją Tuning LPG - 221 KM) na poziomie 9 000 zł brutto, pozostaje w kieszeni aż 51 000 zł brutto! Zatem dla tych co wykonują 50 000 km rocznie zyskują dzięki nam dodatkowy dochód na poziomie 12 750 zł rocznie!

Jest to również atrakcyjna opcja dla tych użytkowników którzy wykonują mniejsze przebiegi, gdyż w przypadku tego w/w silnika prób zwrotu inwestycji w Tuning LPG to nieco powyżej 35 000 km. Każde następne 10 000 km to oszczędność ok. 2550 zł

W przypadku tego prezentowanego samochodu z silnikiem doładowanym 1.4 Multiair 163 KM pakiet Tuning LPG zawierał:
 • precyzyjną weryfikację aktualnej kondycji silnika wraz z wszystkimi potrzebnymi pomiarami ( w tym na hamowni)
 • weryfikację potrzeb celem osiągnięcia w bezpieczny sposób większych osiągów
 • odpowiedni dobór instalacji LPG, jej wydolności
 • montaż instalacji LPG ze specjalnym osprzętem którego w powszechnej na rynku formie nie dostarczają producenci (np.: korzystniejsze rozwiązanie fazy lotnej, efektywniejsze rozpylacze)
 • optymalny dobór rozmieszczenia rozpylaczy w kolektorze, długości i wydajności podczas maksymalnych obciążeń (parametrów mocy i momentu obrotowego) fazy lotnej
 • zmianę świec i oleju
 • test pracy na paliwie 100 oktanowym
 • specjalna regulację pracy instalacji gazowej, optymalizację tego konkretnego egzemplarza w warunkach hamownianych i drogowych
 • specjalne wykonanie regulacji Bi-Fuel maja pod kontrolę wszystkie ważne parametry pracy silnika
 • zakres pomiarów końcowych z wszelkimi wydrukami, informacjami przeglądowymi, eksploatacyjnymi zawartymi w cenie.

Oczywiście dokładny zakres przyrostów jak i usługi jest bardzo zależny od wersji silnika, rocznika, przebiegu, systemu zasilania i normy emisji spalin. Niemniej jednak w przypadku silników wolnossących wygląda to następująco (przykładowe parametry silnika): seryjna moc i moment obrotowy 100 KM /130 Nm.

 • zakres tuningu jaki jest możliwy do wykonania u nas na benzynie wysoko oktanowej to ok. 112-115 KM/145-150 Nm (zmiany w dolocie powietrza + świece + chip tuning szyty na miarę)
 • przez naszą usługę Tuning LPG to ok. 122-130 KM/ 160 Nm (zakres w/w zmian jak w przypadku benzyny + nasze autorskie zmiany dotyczące instalacji LPG + odpowiednia optymalizacja pozwalająca na efektywne wykorzystanie energii paliwa gazowego+ zastosowanie odpowiedniego oleju) przy jednoczesnym znaczącym obniżeniu temperatury spalin EGT (temperatury spalin w układzie wydechowym) w stosunku do powszechnie wykonywanych usług LPG na rynku.

Przy silnikach doładowanych wygląda w bardzo zbliżonym zakresie jak dla ww. silnika 1.4 Turbo: seryjna moc i moment obrotowy 163 KM i 240 Nm
 • zakres tuningu jaki jest możliwy do wykonania u nas na benzynie wysoko oktanowej to ok. 205 / 310 Nm (zmiany w chip tuning szyty na miarę + stosowny olej silnikowy)
 • przez naszą usługę Tuning LPG to ok. 221KM / 350 Nm (zakres w/w zmian jak w przypadku benzyny + nasze autorskie zmiany dotyczące instalacji LPG + odpowiednia optymalizacja pozwalająca na efektywne wykorzystanie energii paliwa gazowego + ewentualnie drobna zmiana w dolocie powietrza, o ile jest wymagana) przy jednoczesnym znaczącym obniżeniu temperatury spalin EGT (temperatury spalin w układzie wydechowym) w stosunku do powszechnie wykonywanych usług LPG na rynku.
Oczywiście w każdym przypadku bierzemy pod uwagę możliwości konstrukcyjne silnika i jego osprzętu celem ustalenia i wykonania takich przyrostów które pozwolą przy dobrej eksploatacji na bezpiecznie użytkowanie.

Robert Halicki (z prawej w czerwonej koszulce) podczas wizyty w Barcelonie na Motul VIP Tour m.in w zespole McLarenaRobert Halicki (z prawej w czerwonej koszulce) podczas wizyty w Barcelonie na Motul VIP Tour m.in w zespole McLarena
Zatem taki pełny technicznie zakres naszej usługi sprawia, że wykonujemy wszystko krok po kroku w pełni bezpiecznie dla silnika i osprzętu. Do tego twórca tej technologii Robert Halicki mający ponad 25 letnie doświadczenie w tuningu, motoryzacji i sporcie samochodowym pełni cały czas, krok po kroku nadzór nad każdym pojazdem. Dzięki temu każdy samochód wykonany jest w zakresie jemu potrzebnym, indywidualnym gwarantując zarówno lepsze osiągi jak i bezpieczeństwo użytkowania.

Opcje tej formy tuningu są dostępne zarówno dla silników wolnossących bez turbo jak i doładowanych (z turbo, kompresor). W tym celu możesz zapoznać się z naszym katalogiem chip tuningu i ukazanymi przyrostami dla benzyny - Konfigurator Chip Tuningu a następnie skontaktować się z nami i zapytać o opcję Tuning LPG dla Twojego samochodu - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.