Usługa LPG Performance to pełna technicznie bez oszukiwania czy owijania w bawełnę nastawiona na bezpieczeństwo i gwarantowany efektUsługa LPG Performance to pełna technicznie bez oszukiwania czy owijania w bawełnę nastawiona na bezpieczeństwo i gwarantowany efekt.
Nasza (autorska) usługa LPG Performance opracowana została dla tych klientów którzy chcą znacząco zmniejszyć koszty eksploatacji swoich samochodów, po prostu bezpiecznie jeździć taniej niż na benzynie przy posiadaniu lepszych osiągów, braku problemów niż dzieje się to powszechnie na rynku.
 Niestety na rynku nacisk na TANIEJ spowodował, że producenci, zakłady montujące przyjęły priorytet „NISKA CENA = WIĘKSZA ILOŚĆ SPRZEDANYCH INSTALACJI - SZYBKI CZAS MONTAŻU = WIĘKSZA ILOŚĆ ZAMONTOWANYCH INSTALACJI = WIĘKSZY ZYSK.
Za to kierowcy, właściciele samochodów czy firmy w pogoni za tanim jeżdżeniem potrafią wybierać producenta, zakład montujący sugerując się cena instalacji z montażem a nie tym co za to otrzymują. Tym samym w niewiedzy kupują usługę i instalację która Nie spełnia w pełni wymogów przepisów prawa, potrzeb i wymogów technicznych silnika (samochodu). Ponadto zamontowana w znany na rynku sposób w mniejszy bądź duży sposób wpływa na skrócenie żywotności. Zatem późniejszy wzrost kosztów przez np: nadmiernie zużycie (spalanie) gazu, przyspieszone naprawy.Nowy Hyundai 1.6 T-GDI podczas pomiarów w zakresie usługi LPG PerformanceNowy Hyundai 1.6 T-GDI podczas pomiarów w zakresie usługi LPG Performance
Z tego to prawdopodobnie tytułu właśnie powstała opinia, że „gaz to najlepszy jest do zapalniczek”. O ile wielu ludzi jeździ taniej na gazie to wielu ma problemy samochodami użytkując na z LPG. Do tego prawie każdy doznaje spadku osiągów samochodu. Często doświadcza się zbyt dużego zużycia gazu w stosunku benzyny jak i do tego co podawane jest w informacji przez zakupem.  

Jednak faktyczna prawda o LPG jest taka. To NIE gaz jest przyczyną znanych problemów czy takiej opinii, a to w jaki często prymitywny i nie świadomy, nie pełny technicznie sposób się go wykorzystuje.

Dlatego usługa LPG Performance oparta na naszej autorskiej technologii pozwala na odpowiednie, świadome i w pełni techniczne wykorzystanie korzyści jakie daje to alternatywę paliwo - gazowe. Dlatego pozwala znane na rynku jego minusy wykorzystać zamieniając na duże plusy. Zatem ukazane fakty w Prawdzie O LPG potwierdzają, że przy zastosowaniu zasilania LPG wg naszej technologii LPG Performance pozwalają na:

 • utrzymanie osiągów na LPG jak na benzynie a w wielu przypadkach na lepsze osiągi do 10% w stosunku do benzyny i często o ok. 15-30 lepsze osiągi niż w przypadku usług po dziś dzień dostępnych na rynku
 • montaż i regulację spełniającą bezspornie przepisy prawa dotyczące instalacji LPG jak i przeglądów okresowych
 • pełne spełnienie bardziej rygorystycznych przepisów w innych krajach (możliwość montażu dla pojazdów zarejestrowanych za granicą)
 • brak uciążliwego i nadmiernego zaświecania się kontrolek Check Engine i znanych dylematów z silnikami z LPG
 • często brak potrzeby stosowania lubrykatora który ma negatywny wpływ na czystość i żywotność elementów układu rozrządu i komory spalania
 • odpowiednie ustalenie potrzeb wydolności paliwowej, często mniejsze zużycie LPG w stosunku do usług dostępnych na rynku średnio o ok.10-15%
 • znacznie lepsza kultura pracy silnika i wzrost elastyczności
 • lepsza reakcja na naciśnięcie pedału gazu
 • znaczące wydłużenie żywotności w stosunku do usług i metod aktualnie dostępnych na rynku
 • utrzymanie a nawet wydłużenie żywotności silnika w stosunku do pracy na  benzynie 
 • otrzymanie pełnej dokumentacji  w tym pomiarowej potwierdzającej poprawność wykonanych prac zgodnych z ustaleniami
 • wyższą rentowność inwestycji w instalację gazową w dobie długoterminowego użytkowania z uwagi na niższe koszty eksploatacji 
 • 100% gwarancję efektu.

Tak to wygląda powszechnie na rynku. Uszkodzony tłok już po 20 000 km od zamontowania instalacji LPG w silniku Euro 6.Tak to wygląda powszechnie na rynku. Uszkodzony tłok już po 20 000 km od zamontowania instalacji LPG w silniku Euro 6.
Chcemy dodać, że kwotą która zostanie rzekomo oszczędzoną na cenie instalacji, z wielokrotnością wydać trzeba (traci się) podczas użytkowania. Takie są fakty, że notorycznie nieświadomi tego użytkownicy tracą dzień w dzień się na zbyt dużym zużyciu paliwa gazowego , przestojach samochodu, dodatkowych (często do uniknięcia) naprawach czy w konsekwencji na nadmiernym skróceniem jego żywotności (przyspieszona wymiana ważnych elementów silnika po konieczność napraw silników, głowic).

Oszczędzanie na jakości instalacji i jej montażu to kopanie wielkiego dołka pod samym sobą. Rachunek jest prosty.  Na przykładowym samochodzie o pojemności 1.4 litra zużywającym 8 litrów benzyny na 100 km to:

 • koszt (paliwa – benzyny) na przejechania 100 tyś km to ok. 36 000 zł
 • koszt (paliwa – gazu) przy zamontowaniu wg dostępnych opcji aktualnie na rynku  (na przejechanie 100 tyś km) to ok. 22-25 000 zł wraz z pogorszonymi osiągami, większą ilością napraw, kosztami skróconej żywotności lub koniecznością wymiany samochodu na nowszy z uwagi na nieopłacalność naprawy
 • koszt (paliwa – gazu) przy zastosowaniu naszej technologii LPG Performance (na przejechanie 100 tyś km) to ok. 19 500 zł wraz z posiadaniem lepszych osiągów, lepszej kultury pracy, większej przyjemności z jazdy na gazie niż na benzynie. Do tego brakiem nadmiernych kosztów związanych ze skracaniem żywotności czy przyspieszonych napraw.

Hyundai Tucson pomiarów precyzyjnych pomiarów celem efektywnego wykorzystania paliwa gazowego - LPGHyundai Tucson pomiarów precyzyjnych pomiarów celem efektywnego wykorzystania paliwa gazowego - LPG

Zatem oszczędność przy 100 tyś km to aż 16 500 zł! Za to przy średnim użytkowaniu pojazdu z instalacją LPG ok. 200 tyś km daje to zysk (oszczędność) ok aż 33 000 zł. Przy samochodach ze spalanie przekraczającym na benzynie 10-11 litrów te oszczędności sięgają nawet 60 000 zł.

W takim przypadku, tak dużej oszczędności i korzyści jakie daje możliwość zastosowania paliwa gazowego oszczędzanie 3-5 tysięcy złotych na usłudze, instalacji Nie poparte jest niczym sensowym, sprzecznym również  z rachunkiem ekonomicznym.

Do tego montując instalację wg powszechnie znanych na rynku procedur użytkownik kompletnie w niewiedzy ryzykuje, że w przypadku wszczęcia kontroli np.: paramentów jego silnika na stacji diagnostycznej czy przez Policję koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów na jej poprawę. To nie jest pytanie czy to nastąpi tylko pytanie kiedy. Jesteśmy w kontakcie z organami decyzyjnymi w tej kwestii i już wiemy, że jest to kwestia czasu kiedy takie wnikliwe kontrole wejdą w życie.
 
Silnik T-GDI Hyundai po zamontowaniu najnowszej instalacji LPG w fazie ciekłej i skorzystaniu z usługi LPG Performance osiągi lepsze na gazie niż na benzynie o 16 KM i 30 NmSilnik T-GDI Hyundai po zamontowaniu najnowszej instalacji LPG w fazie ciekłej i skorzystaniu z usługi LPG Performance osiągi lepsze na gazie niż na benzynie o 16 KM i 30 Nm
Oczywiście, nie uzdrowimy całego świata i jest wielu montażystów instalacji czy producentów którzy twierdzą, że robią wszystko w należytym porządku. Twierdzą również, że montują instalacje w pełni technicznie (choć nie sprawdzają np: rzeczywistego stanu silnika  przez zamontowaniem instalacji, regulują silnika na gaz bez szerokiego zakresu pomiarowego). Mówią również, że wszystko wykonują w zgodzie z prawem mimo, że czarno na białym widać iż notorycznie Nie dokonują pomiarów mocy przed i po montażu aby samochód miał parametry zgodne np: z dowodem rejestracyjnym.

Takie ich mało uczciwe działanie w każdym momencie jest łatwe do sprawdzenia. Często również wprowadzają potencjalnego klienta w błąd co do efektów po zamontowaniu instalacji LPG (nie realne do uzyskania efekty opisane w folderach) a podczas problemów z jej eksploatacją (czy silnika) stosują powszechnie znaną , czasami daleką od kulturalnej „spychologię” .

LPG Performance i LPG Tuning - tankując gaz do swojego samochodu dobrze zdajesz sobie sprawę że korzystasz z lepszego paliwa niż benzynaLPG Performance i LPG Tuning - tankując gaz do swojego samochodu dobrze zdajesz sobie sprawę że korzystasz z lepszego paliwa niż benzyna
Dlatego nasza informacja, Prawda o LPG,  usługa LPG Performance skierowana jest do tych, którzy chcą w bezpieczny, sprawdzony sposób znacząco zmniejszyć koszty eksploatacji. Tym samym mieć pewnie, fachowo wykonaną usługę ze 100% gwarancją na efekty jej wykonania.

Usługa LPG Performance to inwestycja od 3500 zł + cena montażu instalacji + odpowiednie świece i olej silnikowy (cena jest oczywiście zależna od wersji silnika, wersji instalacji, rocznika, przebiegu, normy emisji spalin i potrzeb technicznych). W kwestii szczegółów zapraszamy już do bezpośredniego kontaktu z nami.- kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.