Podczas testów - na zdjęciu od prawej Pan Redaktor Krzysztof Płocki - RPT oraz Robert Halicki - 44tuning
Czytaj więcej...
To już kolejna, gdyż druga odsłona testów jakie wykonywaliśmy dla Rolniczego Przeglądu technicznego w ramach corocznych testów ciągników i maszyn wykonywanych przez RPT w Dalabuszkach. W kolejdoskopowym skrócie w materiale video pokazujemy co się działo podczas dnia testów poświęconych weryfikacji sprawności jednostek napędowych. Sukcesywnie wyników tych testów ukazywane są przez kilka miesięcy na łamach RPT - Jeżeli chcecie więcej wiedzieć o nowych ciągnikach to warto zaprenumerować Rolniczy Przegląd Techniczny - kontakt  prenumerata 

ON włącz swoją paliwową czujność RPT Styczeń 2015
Czytaj więcej...
Z problemami paliwowymi, jakimi borykają się rolnicy spotykamy się prawie codziennie. Niestety często aż „serce się kraje”, kiedy to z małym przebiegiem ciągnik musi być naprawiany z powodów poważnych usterek w układzie paliwowym czy w układzie wtryskowym. Do tego zzdarza się, że zbyt póżno wykryte usterki układu wtryskowego przenoszą się na turbosprężarkę czy nawet cały silnik. Dlatego wykonując precyzyjne pomiary diagnostyczne silników w ciągnikach i maszynach rolniczych, majac bardzo dużo danych na ten temat, przekazaliśmy na ręce Pana Krzysztofa Płockiego z Rolniczego Przeglądu Technicznego wiele cennych informacji. Przekazane informacje ukazane w artykule mają pomóc wszystkim rolnikom w odpowiednim serwisowaniu, dbaniu o układy paliwowe oraz wtryskowe. Ponadto mają ułatwić weryfikację już posiadanego czy kupowanego paliwa. Mamy nadzieję, że ten szereg "z życia" wziętych informacji pozwoli uchronić wiele maszyn przed przyspieszonym powstawaniem usterek w setkach czy tysiącach ciągników. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem – „ON – włącz swoją paliwową czujność” – artykuł poniżej. 

 

pdf"ON - włącz swoją paliwową czujność" bardzo cenny artykuł o paliwach na łamach Rolniczego Przeglądu Technicznego RPT Styczeń 2015

Gdy brakuje mocy Technika Rolnicza Agrotechnika 12/2014
Czytaj więcej...
Podczas jednego z wielu dni pracy, jakie w roku nasz zespół spędza przy maszynach rolniczych, spontanicznie „złapał” nas przy pracy Redaktor Krzysztof Grzeszczyk z Agrotechniki – Technika Rolnicza. Miał on możliwość bliższego zapoznania się z zakresem diagnostycznym, jaki wykonujemy celem określenia sprawności ciągnika.

 

Miało to miejsce u dealera ciągników marki John Deere podczas wykonywania diagnostyki obciążeniowej celem ustalenia ubytków mocy w ciągniku na gwarancji. Szereg swoich spostrzeżeń jak i pytań, na które udzieliliśmy odpowiedzi zawarł w dosyć obszernym materiale. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem pod tytułem "Gdy brakuje mocy".

 

pdfArtykuł "Gdy brakuje mocy" przedstawiający zarówno diagnostykę obciążeniową ciągników jak i optymalizację w nich mocy - Agrotechnika - technika Rolnicza 12/2014

Silniejsze i oszczędniejsze Rolniczy Przegląd techniczny 2014
Czytaj więcej...
To już drugi raz na przełomie kilku lat, kiedy to Pan Redaktor Krzysztof Płocki z Rolniczego Przeglądu Technicznego  odwiedza rolników, którzy skorzystali z naszych usług. Parę lat temu był to rolnik z okolic Kłodzka, teraz z rejonów Centralnej Polski. Dlatego zapraszamy to zapoznania się artykułem, w którym rolnicy opisali swoje doświadczenia, jakie mieli ze swoimi cięgnikami zarówno seryjnie – przed modernizacją jak i już pracując z optymalniej pracującymi ciągnikami. Pan Sławomir i Pan Michał z okolic Włocławka doświadczają, że optymalniej ustawione - wyregulowane ciągniki przez naszą firmę są zarówno mocniejsze jak i oszczędniejsze. Artykuł poniżej.

 

pdfArtykuł "Silniejsze i Oszczędniejsze" - Rolniczy Przegląd Techniczny RPT 9/2014

Testy wykonane dla Rolniczego Przeglądu Technicznego rok 2014 - Dalabuszki
Czytaj więcej...
Wielu rolników zakupując nowe maszyny sugeruje się mocą ciągników, które do tej pory użytkowali. Jednak ciągniki nowych generacji, nowych norm mają większe straty mocy. Do tego ich moc użytkowa jest faktycznie znacznie niższa nic podawana moc maksymalna. Dlatego na bazie naszych doświadczeń w Rolniczym Przeglądzie Technicznym RPT 3/2014 ukazał się artykuł wyjaśniający wiele szczegółów. Dlatego jeżeli chcesz kupić ciągnik, dobrać moc silnika do swoich maszyn to przeczytaj uważnie artykuł (umieszczony poniżej), w którym znajdziesz wiele wskazówek, o jakiej mocy ciągnik kupić. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z kontaktu z nami i zapytać o poradę w sprawie zakupu ciągnika. Otrzymasz także informacje, co możemy zrobić, aby nowej generacji silnik był mocniejszy i spalał mniej paliwa.

 

pdfArtykuł w Rolniczym Przeglądzie Technicznym - RPT 3/2014 - "Gdzie te KM"

Ciągnik Kubota M135GX podczas diagnostyki i pomiarów
Czytaj więcej...
To już kolejna osłona przeprowadzonych testów nowych ciągników przez Rolniczy Przegląd Techniczny. Dzięki wykonanym testom w których nasza firma współuczestniczyła przez wykonanie pomiarów wraz z diagnostyką można znacznie bliżej poznać możliwości danego ciągnika, zobaczyć ich rzeczywiste parametry pracy.

 

Ponadto szereg testów wykonanych w warunkach "polowych" ukazuje ich faktyczne możliwości użytkowe, co ułatwia podjęcie decyzji przy zakupie ciągnika. Tym razem nadszedł czas na nowej generacji ciągnik marki Kubota M135GX - wiecej informacji w artykule umieszczonym poniżej.

 

artykuł z RPT 2/2014 - www.rpt.pl

pdfTest ciągnika marki Kubota M135 GX wykonany przez Rolniczy Przegląd Techniczny przy diagnostycznym wsparciu 44tuning.pl

 

Silnik Deutz z wyłączonym EGR-em pracuje znacznie wydajniej
Czytaj więcej...
Ciągniki marki Deutz miały niegdyś opinię bardzo wytrzymałych i trwałych maszyn. Od jakiegoś czasu ta opinia uległa zmianie, a ich silniki spalając więcej paliwa nie dysponują wysokim momentem obrotowym.  Jest to fakt niezaprzeczalny, jednak jednym z powodów zmiany opinii o ciągnikach Deutz była konieczność szybkiego dopasowania silników do nowych norm emisji spalin i konsekwencje tych zmian.

 

Okazuje się, że wewnętrzna recyrkulacja spalin sterowania mechanicznie znacząco obniża sprawność silnika (silniki 2V z i-EGR). Jednak, aby ten dylemat usunąć konieczną byłaby modyfikacja walka rozrządu. Natomiast w silnikach 4V z e-EGR możemy wyłączyć z działania układ recyrkulacji spalin z jednoczesnym ustawieniem silnika do pracy bez tego układu.

Fendt 309 Vario podczas pomiarów diagnostycznych
Czytaj więcej...
Ciągniki marki Fendt traktowane są, jako najwyższa pólka jakościowa wśród maszyn rolniczych. Jest to fakt niezaprzeczalny, jednak i ci najlepsi muszą dopasować się do norm emisji spalin. Okazuje się, że popełniono konstrukcyjny błąd i recyrkulacja spalin już po kilkudziesięciu godzinach pracy ciągnika zaczyna być nieszczelna.

 

Do tego cały układ wraz z klapą EGR-u powinien być co nawet 250 mtg sukcesywnie czyszczony wraz ze sprawdzeniem poprawności działania siłownika. Jak wiadomo Nie jest to wykonywane. Dlatego dokonujemy wyłączania recyrkulacji spalin w silnikach Fendt abyś pozbył się problemu raz na zawsze. Dokonujemy takiego wyłączania jak na ten moment w silnikach bez A-Blue zarówno 4-ro jak i 6-cio cylindrowych.

Ciągnika rolniczy Valtra po zwiększeniu mocy w naszej firmie - artykuł w RPT Październik 2013
Czytaj więcej...
Już wiele maszyn rolniczych zostało zmodernizowanych przez naszą firmę i jak się okazuje w pażdziernikowym numerze Rolniczego Przeglądu Technicznego można się zapoznać z opinią rolnika Pana Jana Morawca z Opolszczyzny który początkowo obawiał się wykonania zwiekszenia mocy.

 

Jednakże patrząc z perspektywy już kilkuletniego użytkowania ciągnika Valtra po zwiekszeniu mocy w naszej firmie jest w pełni zadowolony z przeprowadzonej usługi, co więcej w przypadku zakupu następnego ciągnika napewno będzie chciał poddać go tuningowi w naszej firmie. Pełny artykuł można przeczytać tutaj: pdfArtykuł w RPT o pracy ciągnika Valtra po zwiększeniu mocy w 44tuning.pl - opinia Pana Jana Morawca

44tuning w prasie branżowej - zwiększanie mocy w ciągnikach RPT wrzesień 2013
Czytaj więcej...
We wrześniowym numerze Rolniczego Przeglądu Technicznego ukazał się artykuł o zwiększaniu mocy ciągników na bazie doświadczeń naszej firmy. Zatem zapraszamy do zapoznania się z artykułem który wyjaśnia jakie są rodzaje tuningu - zwiększenia mocy w ciagnikach, jak wygląda odpowiednio przeprowadzana modernizacja, jakie daje korzyści oraz jak warto eksloatować czy serwisować ciągnik majacy większą moc.

 

Ponadto można zobaczyć różnicę w charakterystyce silnika przed i po zwiększeniu mocy oraz zapoznać się z mozliwościami zwiększenia mocy w ciągnikach nowych na gwarancji. Tutaj można zapoznać się z całym artykułem pdfZwiększanie mocy w ciągnikach artykuł w RPT nr.9 Wrzesień 2013

 

Wyłączanie systemów EGR w silnikach John Deere oraz Claas już możliwe w formie zakupu wysyłkowego
Czytaj więcej...
Z uwagi na spotykane problemy eksploatacyjne silników z seryjnymi układami (silniki serii Premium oraz CIS) EGR, zacinającymi, zacierającymi się zaworami nasz zespół opracował system sterownika zewnętrznego DPP AGRI EGR OFF który podłączany jest za pomocą fabrycznych złączy do instalacji ciągnika pozwalają silnikowi pracować z wyłaczonym zwrotnym dopływem spalin do kolektora ssącego.

 

Do tego w zestawie otrzymuje się dwie płytki ze stali nierdzewnej celem zaślepienia dopływu spalin zarówno przed zaworem EGR jak i przed chłodnicą EGR. Ponadto sterownik pozwala na ustawienie korzystniejszej zależności pomiędzy temperaturami, doładowaniem a składem mieszanki. Korzyści z zastosowania takiego zestawu i wyłączenia układu EGR to: mniejsze spalanie, stabilniejsza moc i moment silnika, wydłużenie żywotności osprzętu silnika (np: turbosprężarki, układu wtryskowego).

 

Deutz M620 ze zwiększoną mocą pracuje znacznie optymalnie i uzyskuje mniejsze spalanie
Czytaj więcej...
Zapotrzebowanie mocy dla maszyn często wykonywane jest przez producentów z bardzo różną tolerancją. Czasami określona moc ciągnika jaką ma on dysponować celem uzyskania optymalnych parametrów pracy bywa zbyt mała.

 

Tak też było w tym przypadku i dlatego oprócz optymalizacji mocy wykonanej przy ciągniku Deutz M620 dokonaliśmy dla rolnika testy pracy z nową jego maszyna wraz z całym monitorowaniem pracy silnika podczas pracy polowej. Zebrane dane pozwoliły na określenie optymalnych obrotów pracy, odpowiedniego biegu jak i prędkości aby utrzymać odpowiednią sprawność silnika.

Kolejny zadowolony rolnik po kilku latach wykonał u nas kolejne swoje maszyny, tym razem trzy egzemplarze marki Fendt
Czytaj więcej...
Paliwo drogie, podoga płata figlę i wielokrotnie czasu mało na wykonanie prac wiec każdy z rolników mający ciągniki powinien zainteresować się profesjonalną optymalizacją pracy silnika u nas. Ten klient kilka lat wcześniej modernizował już u nas maszyny teraz zdecydował się na kolejne trzy ciągniki marki Fendt.

 

Dlaczego? ponieważ ciągniki wykonane wczesniej wykonują swoję prace w dużo lepszym czasie, z lepszą wydajnością i do tego spalają mniej paliwa. Dlatego teraz optymalizacji zostały poddane ciągniki 716 , 820 oraz 930. Dzięki temu w przypadku tych serii zyskuje się ok. 20% oszczędności paliwa.

Optymalizacja i zwiększenie moc w ciągnikach rolniczych marki Valtra
Czytaj więcej...
To już mija 6 lat od momentu kiedy pierwszy ciągnik marki Valtra wyszedł z pod naszej ręki znacznie mocniejszy uzyskując znaczące oszczędności paliwa. Przez ten czas wykonaliśmy już ponad 600 modernizacji maszyn rolniczych w tym nowszej generacji marki Valtra z silnikami Sisu Power Common-Rail. 

 

Silniki tej nowszej generacji mimo wyższych mocy pokazanych w folderach w rzeczywistej pracy są słabsze niż jej starsi bracia na zwykłych pompach czy tych sterowanych elektronicznie (Valmet Sisu). Jest to spowodowane m.in. średnio korzystnymi pod względem siły ustawieniami elektronicznymi pracy silnika. Dlatego faktem jest, że potrzebne jest „poprawienie fabryki”.

Deutz-Same-Lamborghini zwiększanie optymalizacja mocy ciągnik - chip tuning traktor
Czytaj więcej...
Często rolnicy dzwonią do nas i pytają co można zrobić z ciągnikiem marki Deutz, Same czy Lamborghini jak jest słaby i do tego spala więcej niż ciągnik starszej generacji na zwykłej pompie. Wydaje się to dziwne, ale z uwagi że mamy duże doświadczenie w pomiarach i w regulacji maszyn rolniczych potrzebne jest „poprawienie fabryki”.

 

Fabryka wykonuje ujednolicone ustawienia dla wielu setek ciągników bez wykonywania indywidualnych ustawień dla każdego ciągnika z osobna. Do tego ustawienia kąta wtrysku średnio odpowiadają paliwom na którym przychodzi im w Polsce pracować.

Profesjonalne zwiększenie mocy Massey Ferguson SISU Common-Rail także na gwarancji
Czytaj więcej...
Jeżeli Twój Massey męczy się w pracy, spala zbyt duże ilości paliwa to na pewno ustawienia pracy silnika są mało odpowiednie. To oznacza, że Twój ciągnik potrzebuje indywidualnej optymalizacji mocy wraz z diagnostyką i pomiarami. Dlaczego?

 

Ponieważ fabryka wykonuje ujednolicone ustawienia dla wielu setek ciągników bez wykonywania indywidualnych ustawień pod każdy ciągnik. Do tego ustawienia kąta wtrysku mają pasują silnikom zmuszonym pracować na naszych polskich paliwach co pogarsza ich moc.

Kontakt Motul