Z naszej usługi Chip Tuning Lux korzystają klienci którym zależy na jakości i fachowościUsługa Chip Tuning LUX kierowana jest z myślą o użytkownikach samochodów klasy Premium, z silnikami wolnossącymi i doładowanymi. Cechuje się bardzo efektywnym jak i bezpiecznym poprawieniem osiągów danego samochodu przy zachowaniu jego komfortu. Dotyczy ona również samochodów z seryjnymi sportowymi pakietami czy typowo sportowych wersji danej marki. Z uwagi na nasze ponad 25 letnie doświadczenie w branży, w tym w motorsporcie i tuningu, możemy przekazać, że każdy produkt wielkoseryjny posiada mniejszą bądź większą rezerwę dla dodatkowego polepszenia osiągów.

Dlatego dokładny zakres przyrostów i potrzebny zakres prac zawsze określamy po wykonaniu odpowiedniego zakresu diagnostyczno-pomiarowego wraz z rekonesansem technicznym.
Robert Halicki - twórca zespołu 44tuning, ponad 25 lat doświadczenia w tworzeniu rozwiązań dla motoryzacji, tuningu i motorsportu
Chip Tuning LUX obejmuje w silnikach wolnossących
 (bez turbo) efektywne zmiany w układzie dolotu powietrza wraz z optymalizacją pracy silnika.

Wykonywane u nas doloty powietrza są naszego autorstwa i cechują się efektywnością Nie dostępna przy zakupie dolotu dedykowanego (nawet oferowanych przez fabrycznych tunerów). W przypadku najwyższej naszej ewolucji zmian w formie dolotów dynamicznych pozwalają na uzyskiwanie dodatkowego doładowania powietrzem nawet do 0.2 bara.

Optymalizacja pracy w zależności od potrzeb danego silnika, czy jest na gwarancji fabrycznej czy już po, wykonywana jest poprzez indywidualne regulacje programowe lub przez najnowszej generacji sterownik DPP Performance. Jeżeli przy danym silniku zachodzi takowa potrzeba zmianie ulegają również świece zapłonowe.

Porsche Panamera 3.6 V6 300 KM - Chip Tuning Lux wraz z autorskim dolotem powietrza pozwala na przyrost 48 KMPonadto w zależności od potrzeb, efektów jakie mamy uzyskać to poszerzamy ten zakres. Jako dostępną dodatkową opcję oferujemy również poszerzenie z pozycji kierowcy płynnej regulacji nadwyżki mocy i momentu obrotowego.

Sprawdza się to również samochodach które już fabrycznie posiadają taką opcję. W takim przypadku kierowca ma jeszcze lepsze możliwości dostosowania osiągów do potrzeb własnych jak i warunków panujących na drodze. Oczywiście zawsze modernizacja zawiera zastosowanie lepszych środków smarnych w szczególności oleju silnikowego marki Motul.

Pasja i 25 letnie doświadczenie pozwala nam tworzyć rozwiązania dla bardzo wymagających klientówW wariancie Chip Tuning LUX wykonywane przyrosty oscylują poziomie 15-18% więcej. W przypadku chęci uzyskania wyższych przyrostów posiadamy lub tworzymy indywidualne pakiety tuningowe oznaczone wersją SuperSteet.

Pozwalają one na przyrosty dużo większe wraz z zadbaniem o dostosowanie wydolności termicznej, układu hamulcowego jak i o odpowiednią trakcję. Więcej informacji o SuperStreet można znaleźć tutaj: SuperStreet – indywidualne pakiety tuningowe

W silnikach doładowanych (z turbo) efektywne zmiany obejmują najczęściej optymalizację pracy silnika w formie elektronicznej przez opcję programową lub sterownik DPP Performance.
W zależności od typu silnika i wydolności seryjnego dolotu powietrza, usługa może być poszerzana o wykonanie specjalnego dolotu powietrza. Doloty również jak w przypadku silników wolnossących wykonywane są indywidualnie wg technologii naszego autorstwa.

Rozwiązania i efekty przy tuningu silników Porsche potrafią zadziwić wiele osób związanych z branżąDzięki temu układ doładowania pracuje efektywniej i stabilniej. Pozwala to na uzyskanie jeszcze korzystniejszych wartości momentu obrotowego, mocy. Do tego może następować odpowiednio efektywna filtracja powietrza. Podobnie jak w opcji dla silników wolnossących w razie potrzeb technicznych usługa poszerzana jest o zastosowanie efektywniejszych świec zapłonowych jak i zmianę środków smarnych np.: oleju na odpowiedni marki Motul.

Przyrosty są mocno zależne od wersji silnika i zakresu seryjnych elementów danej konstrukcji często lecz oscylują w zakresach ok. 15-25%.

W przypadku chęci uzyskania wyższych przyrostów posiadamy lub tworzymy indywidualne pakiety tuningowe oznaczone wersją SuperSteet.

Pozwalają one na przyrosty dużo większe wraz z zadbaniem o dostosowanie wydolności termicznej, układu hamulcowego jak i o odpowiednią trakcję. Więcej informacji o SuperStreet można znaleźć tutaj: SuperStreet – indywidualne pakiety tuningowe.

Zapraszamy teraz do zapoznania się z naszych katalogiem przyrostów mocy. Wybierając swój samochód można zobaczyć dostępny zakres przyrostówKonfigurator Tuningu. W przypadku braku na liscie danego samochodu lub jeżeli pojawia się więcej pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Expertem– Robert JM Halicki, tel. 604 532 800 lub do kontaktu poprzez e-mail - kontakt