Zakład montujący jak i producent instalacji twierdzą, że montaż został wykonany poprawnieZakład montujący jak i producent instalacji twierdzą, że montaż został wykonany poprawnie

Przypadek jakich tysiące po dziś dzień jeździ po drogach… Niestety często arogancja jak i nie uczciwość instalatorów LPG potrafi nie znać granic. Szacunek zarazem dla tych którzy działają w pełni technicznie ... choć tych to trzeba ze świeczką szukać. Użytkownik młodego samochodu Dodge Journey silnikiem 2.4 benzyna z bardzo małym przebiegiem po 5000 km od zamontowania instalacji LPG trafił do nas. Cel prosty - zweryfikowanie pracy tego silnika po zamontowaniu instalacji LPG. Powód: spalanie LPG w mieście 16-19 litrów, benzyny 11 litrów.
Dodge 2.4 benzyna podczas diagnostyki obciążeniowej i weryfikacji montażu instalacji Dodge 2.4 benzyna podczas diagnostyki obciążeniowej i weryfikacji montażu instalacji
Diagnostyka obciążeniowa wraz z weryfikacją wszystkich parametrów wykazała, że w tym samochodzie Nie powinna być założona instalacja LPG bez przygotowania tego silnika do m.in polskich paliw (samochód - import z USA), instalacja zamontowania nie precyzyjnie, widoczna na zdjęciu dramatycznie długa faza lotna, nie odpowiednia mieszanka i tak dalej ... i tak dalej... po pewność skrócenia żywotności np: zaworów i gniazd wydechowych, układu katalitycznego włącznie.

Do tego potwierdziło się znaczące przesycenie silnika gazem, gdyż parametry wykazały iż znacząca jego część pali się w układzie wydechowym, co jest kompletnie Nie zgodne!!!

Czyli już wiadomo dlaczego wymuszono założenie lubryfikatora. Po prostu zamiast odpowiednio przygotować ten silnik pod LPG, odpowiednio założyć i wyregulować instalację aby nie obciążać nadmierną temperaturą zaworów wydechowych, zamontowana "zamydlacz problemu". Jednak i on nie pomaga. Do tego sukcesywnie zanieczyszcza układ ssący jak i zawory.

Instalator otrzymał propozycję rozmowy lub spotkania się z nami celem wspólnego rozwiązania problemu tego pojazdu. Otrzymał protokół wraz z zaleceniami jako reklamację ze strony właściciela samochodu.W konsekwencji nie podjął z nami kontaktu kwestionując wszystko co otrzymał.

Do tego w pisemnej odpowiedzi to On nam zarzuca brak fachowości i uprawnień do wykonywania diagnostyk obciążeniowych i weryfikacji montażu instalacji (mimo, że jesteśmy jej autorami a zakres naszych działań jest honorowany w sprawach spornych jako zaplecze techniczne np: dla biegłych sądowych).

Plastikowe wióry po zamontowaniu rozpylaczy bez demontażu kolektora ssącego czyli oby szybko bo następny w kolejce czekaPlastikowe wióry po zamontowaniu rozpylaczy bez demontażu kolektora ssącego czyli oby szybko bo następny w kolejce czeka
Oczywiście sam nie ma należytego zaplecza technicznego w tym certyfikowanych hamowni obciążeniowych. Do tego nie posiada doświadczenia w modernizacji silników, wykonał montaż instalacji bez weryfikacji stanu i potrzeb egzemplarza, bez demontażu kolektora ssącego (jeszcze plastikowe wióry lezą sobie na kolektorze ssącym), bez efektywnej regulacji, etc.

Był to tak zwany w slangu społecznym "szybki strzał i będzie Pan zadowolony"

Jak już można wywnioskować, nie zweryfikował ważnych parametrów silnika po swojej pracy skupiając się tylko na kilku parametrach "z obd" i braku błędów. Dlatego bazując na tym i wcześniejszych przypadkach skierowaliśmy stosowne pismo do Instytutu Transportu Samochodowego. Aktualnie zostało ono przekazane do Transportowego Dozoru Technicznego który nadzoruje instalatorów, szkoli, wydaje homologacje na instalacje LPG. Wystosowaliśmy to pismo celem wyjaśnienia dlaczego pod "pozwoleniami na montaż instalacji LPG" dopuszcza się m.in do takich nie fachowych, wręcz niebezpiecznych sytuacji na tym rynku.

… Użytkownik, zdeterminowany lecz stracił cierpliwość do instalatora jak i do producenta, zgłosił konieczność ich kontroli do odpowiedzialnych za to organów. Sprawa w toku.

Lecz wszystko mogło się potoczyć inaczej gdyby podejście zakładu montażowego jak i producenta było pro klienckie. Zaowocowało by fachowym załatwieniem reklamacji i znaczącym wzrostem kompetencji, potencjalnie produktu.

Takie efekty, miłe i polubowne, pełne technicznie preferujemy. Więc jeżeli jesteś użytkownikiem mającym dylematy z instalacją LPG lub jesteś zakładem montażowym który od dziś chce działać 20 razy lepiej niż wczoraj to skontaktuj się z nami , gdyż mamy dla Ciebie wiele rozwiązań - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.