Motul Evo - dynamiczna wymiana oleju, jakość gwarantowana przez firmę ze 150 letnim doświadczeniem
Motul Evo - dynamiczna wymiana oleju, jakość gwarantowana przez firmę ze 150 letnim doświadczeniem
Poprzez rozwój technicznej współpracy 44tuning Rally Team z partnerem zespołu renomowanym producentem, firmą Motul od września 2018 w 44tuning Performance Center wprowadzamy do oferty program Motul Evo czyli dynamiczną wymianę oleju w przekładniach (skrzyniach biegów) automatycznych.
Program ten daje możliwość w pełni fachowej wymiany oleju poprzedzonej diagnozowaniem wstępnego stanu skrzyni biegów, zasadności wymiany w aktualnym stanie. Do tego dynamiczna wymiana pozwala na „przepłukanie skrzyni biegów” co pozwala przy cyklicznym stosowaniu na wydłużenie jej żywotności. Ponadto cykliczna wymiana oleju połączona np.: z resetem adaptacji sprzyja płynności pracy skrzyni, efektywniejszemu przekazywaniu momentu obrotowego.

Przy tym należy dodać, że wbrew wielu opiniom, informacjom ze strony niektórych importerów samochodów czy sprzedawców samochodów (ASO) wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów jest tak samo potrzebna jak w silnikach.
Oczywiście interwały wymian są nieco inne, jednak rozpowszechnianie informacji o braku potrzeby wymiany lub o ryzyku wymiany oleju, począwszy od przebiegów ok 40-60 tyś km jest specjalnym działanie w zakresie postarzania produktu. Zatem jest to działanie abyś nie wymieniał oleju i szybciej osiągnął prób potrzeby wykonywania w niej napraw.

Motul Evo - poglądowy schemat zasady wykonywania usługi dynamicznej wymiany oleju
Motul Evo - poglądowy schemat zasady wykonywania usługi dynamicznej wymiany oleju
Za to program Motul Evo został stworzony po to aby zadbać o kulturę pracy skrzyń biegów jak i wydłużenie żywotności.

Program Motul Evo jest objęty ciągłym wsparciem technicznym zatem możesz być spokojny o jakość i pozytywne efekty takiej wymiany oleju w Twoim samochodzie. Cała poprawna technologia jest gwarantowana przez Motul – firmę mającą już ponad 150 lat doświadczenia w zakresie pracy z lubrykantami motoryzacyjnymi. Motul opracował pełną gamę produktów, olejów które mają zastosowanie w większości w wymagających jednostkach napędowych.

Usługa obejmuje przekładnie automatyczne najnowszej i starszej generacji.

Motul Evo - profesjonalny sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w przekładniach (skrzyniach) automatycznych
Motul Evo - profesjonalny sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w przekładniach (skrzyniach) automatycznych
W tym przypadku przy samochodach używanych, których to użytkownicy mają zastrzeżenia co do pracy swojej skrzyni biegów w opcji dodatkowej wykonujemy zakres autorskiej diagnostyki obciążeniowej całej jednostki napędowej.

Jest to spowodowane tym, że dylematy w pracy skrzyni biegów w 99% przypadków mają swój początek w mało odpowiedniej pracy silnika i osprzętu. Pozwala to nam na wykrycie przyczyn mało odpowiedniej pracy skrzyni biegów będącej konsekwencją problemów przy silniku. Poprzez przekazanie użytkownikowi informacji o zakresie prac do wykonania lub usunięcie przez nas wykrytych usterek użytkownik zyskuje lepszą pracę skrzyni biegów jak i wydłużenie żywotności całej jednostki napędowej.

Dynamiczna wymiana oleju zawsze jest połączona ze zmianą filtra oleju przekładni automatycznej. Cały program bazuje na zastosowaniu odpowiedniego oleju w zależności od specyfikacji producenta skrzyni biegów. W przypadku skrzyń np.: marki ZF mamy w dostępności oryginalne elementy potrzebne do ich serwisowania.

W przypadku przekładni automatycznych które posiadają usterki posiadamy w opcji usługę Door to Door. Pozwala ona poprzez nas na skorzystanie z pełnej formy własnego autorstwa diagnostyki, naprawy przekładni automatycznych wykonywanej przez Zapała Automatic - Ambasadora Technicznego programu Motul Evo.

Motul Evo - pełna baza i wsparcie techniczne gwarancją bezpieczeństwa
Motul Evo - pełna baza i wsparcie techniczne gwarancją bezpieczeństwa
Zatem z gwarancją bezpieczeństwa markowanego przez program Motul Evo będziesz mógł spokojnie pozostawić samochód u nas i jako sprawny już oderbrać również u nas. Oczywiście jako opcja dodatkowa jest możliwość odbioru samochodu ze wskazanego miejsca naszym transportem i po naprawie dostarczenia go ponownie we wskazane miejsce.

Wdrożenie projektu ma nastąpić do koća roku 2018.

Tutaj można się zapoznać z oficjalną stroną programu Motul Evo. W razie pytań, umawiania terminów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami - kontakt
Kontakt Motul