Abarth 500X 1.4 Turbo z mocą 220 KM na LPG! Opcja Tuning LPG naszego autorstwa.Abarth 500X 1.4 Turbo z mocą 220 KM na LPG! Opcja Tuning LPG naszego autorstwa.
LPG to po dziś dzień uważane było za paliwo biednych. To fałsz. To paliwo daje lepsze efekty niż paliwa Premium 100 czy 102 oktany!!! Zanim wyjaśnimy dlaczego zapoznaj się z przedstawionymi informacjami.

Jeżeli masz samochód z już zamontowaną instalacją LPG, chcesz skorzystać z usług montażu LPG wg opcji dostępnych do tej pory na rynku lub po prostu chcesz skorzystać z technologii TUNING LPG naszego autorstwa to PRZECZYTAJ TO KONIECZNIE! 
Nasza technologia Tuning LPG ma swoje podstawy w 25 latach doświadczenia w motorsporcieNasza technologia Tuning LPG ma swoje podstawy w 25 latach doświadczenia w motorsporcie
Poświęciliśmy sporo czasu i środków własnych na weryfikację efektów jak i działania na rynku od 2012 roku. Niestety Prawda o LPG w obecnym rynkowym stanie jest dramatyczna. Mimo tego doszliśmy do prawdy i można mieć Większa Moc i Mniejsze Spalanie również przy LPG. Te szczegóły również ukazujemy poniżej.
Im samochód ma większy przebieg lub im jest nowszy tym na aktualnym rynku montażu LPG (również u producentów instalacji, systemów LPG) jest z nim gorzej, w szczególności przy silnikach norm Euro 6. Oliwy do ognia na tym rynku dolewa temat Diesel LPG który w aktualnym wydaniu robi więcej złego niż dobrego, choć tak również być Nie powinno.Z życia wzięte…
Po zakończeniu naszych testów celem poznania faktycznych potrzeb, występujących dylematów w jednostkach napędowych norm Euro 6 (silnikach wolnossących i doładowanych kilku producentów silników i kilku różnych instalacji) dane i wnioski mrożą krew w żyłach.
Każdego dnia dochodzi do montażu wielu instalacji w Polsce, również w nowych samochodach i nikt do tej pory nie wpłynął na "uzdrowienie" tego rynku. W dobie tylu afer jest to co najmniej dziwne a wygląda na to jakby nikt tego rzetelnie nie kontrolował. Po naszym kontakcie z Transportowym Dozorem Technicznym który prawnie odpowiada za wydawanie homologacji i kontrolę instalatorów nasze zdziwienie osiągnęło poziom maksymalny.

Nie odpowiednia zamontowana instalacja powodem spadku mocy i nadmiernego zużycia gazuNie odpowiednia zamontowana instalacja powodem spadku mocy i nadmiernego zużycia gazu
Nawet Instytut Transportu samochodowego utrzymuje stanowisko, że gorsze osiągi i gorsza praca silników na LPG to normalne działanie. Zużycie gazu na poziomie 20-30% większe niż benzyny również. Po głębokim sprawdzeniu jest to niezrozumiałe i nie możemy tego potwierdzić!

W tym celu wykonaliśmy pod naszym nadzorem montaż instalacji w kilku pojazdach (w tym z wtryskiem bezpośrednim - instalacje w fazie ciekłej) czy w naszych firmowych – testowych (instalacje w fazie lotnej LPG). Jeden z przebiegiem ok 50 000 km, drugi całkiem nowy, normy Euro 6.

Do tego na zlecenie klientów w tym kilku dealerów nowych samochodów interweniowaliśmy celem polepszenia pracy pojazdów które miały być sporem w sprawach sądowych. Dane uzupełniają diagnostyki techniczne w pojazdach mających przebiegi 100-300 tysięcy kilometrów posiadające zamontowane instalacje LPG od kilku miesięcy do 1.5 roku przed naszym badaniem. Zatem w naszym działaniu i w naszych testach okazało się, że można uzyskiwać znacznie lepsze parametry (czy w instalacjach fazy lotnej czy ciekłej) bez negatywnego wpływu na pracę silnika i jego osprzętu.

Podczas diagnostyki samochodu który utracił ok 40 KM po zamontowaniu instalacji LPGPodczas diagnostyki samochodu który utracił ok 40 KM po zamontowaniu instalacji LPG
Wbrew przyjętym opiniom zużycie LPG nie musi być tak wysokie jak się przyjęło. Przy pełnym technicznie montażu zużycie gazu oscyluje w zakresie 10- 15%, (choć czasami identyczne jak benzyny) przy poprawie osiągów silnika o ok. 5-15% w stosunku do benzyny. Do tego z posiadanych danych czas jaki średnio rynkowo jest poświęcany na montaż instalacji, w zasadzie na całą usługę która często oscyluje na poziomie od niecałej dniówki po 2 dni robocze jest 2 czy nawet 4 kronie zbyt krótki. Zatem w tym czasie nie ma fizycznie szans na wykonanie należycie całej usługi.

Do danych i ogólnych wniosków (szczegółowe dane z uwagi na sprawy w toku nie ujawniamy, opcję spotkania z Ministerstwem Transportu) należą:

 • brak pełnych technicznie procedur montażowych a nawet montaż instalacji do silników Euro 6 na podstawie instrukcji z Euro 5, mimo że silniki sprzętowo i regulacyjnie znacznie się od siebie różnią 
 • brak pełnej technologii regulacyjnej zapewniającej bezsporność techniczną i prawną
 • spalanie się paliwa gazowego poza komorą spalania 
 • niższe wartości momentu obrotowego, mocy w stosunku do danych katalogowych
 • "gubienie adaptacji" przez macierzyste jednostki sterujące 
 • nadmierne obciążenia jednostek napędowych w szczególności silnika i jego osprzętu po uszkodzenia silników włącznie
 • znaczące przesycenie paliwem gazowym i nadmierne jego zużycie 
 • montaż instalacji, jednostek technologii fazy lotnej do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa a tym samym znaczące utraty parametrów tych silników po osiąganie progów krytycznych włącznie
 • przy samochodach z większym przebiegiem i starszych niż 5 lat montaż instalacji w samochodach i silnikach które osiągnęły próg naprawczy (niski lub dramatyczny stan osprzętu silnika jak i samego silnika)
 • producenci stosują lubrykatory które „brudzą” układy ssące i komory spalania to ich stosowanie potwierdza nie odpowiednią konstrukcję i regulację zastosowanej regulacji (silnik dobrze adoptowany na LPG takiego lubrykatora nie potrzebuje) 
 • dostępne na rynku systemy montażu Diesel LPG są w konflikcie z silnikami, ich osprzętem jak i seryjnymi systemami zasilania, doprowadzają do znaczącego
 • kończąc na braku pełnych technicznie szkoleń ze strony producentów systemów instalacji LPG, które to wyglądają bardziej jak prezentacje produktów niż merytoryczne szkolenia techniczne.

Nasze dwa samochody, normy Euro 5 i Euro 6 podczas testów Tuning LPG na terenie Niemiec, Austrii i WłochNasze dwa samochody, normy Euro 5 i Euro 6 podczas testów Tuning LPG na terenie Niemiec, Austrii i Włoch
Z drugiej strony czyli po zastosowaniu naszej autorskiej technologii w przypadku silników zasilanych LPG w fazie ciekłej i lotnej (silniki wolnossące i doładowane) jaki Diesel LPG uzyskaliśmy efekty:

 • w pełni techniczne i fachowe poznanie pełnych danej jednostki owocujące odpowiednim dobraniem osprzętu (w tym wydajności) instalacji LPG
 • wzrost mocy 
 • w stosunku do rynkowego, spotykanego nagminnie montażu o ok. 10-30% (często ok. 10-15% wyższe parametry niż na benzynie)
 • wyższy moment obrotowy w stosunku do spotykanego nagminnie rynkowego montażu o ok. 10-30% (często ok. 10-15% wyższe parametry niż na benzynie)
 • niższe zużycie LPG o ok. 10-20% w stosunku do technologii dotąd dostępnej na rynku
 • lepsza kultura pracy silnika
 • znacznie lepsza dynamika, reakcja na naciśnięcie pedału gazu
 • obniżenie temperatury spalin w miejscach czułych i dotąd bardzo obciążanych (zawory wydechowe, układ katalityczny, sondy Lambda) 
 • zgodność działania instalacji LPG z systemem macierzystym pojazdu (również przy Diesel LPG)
 • parametry zgodne z rezerwami konstrukcyjnymi pozwalające na wydłużenie żywotności
 • wyższa rentowność inwestycji (również w przypadku Diesel LPG)
 • spadek o 95% problemów użytkownika czy montażysty
 • pełny technicznie zakres przeglądów okresowych pozwalających na znaczące wydłużenie okresów między naprawczych
 • wszystko potwierdzone szerokim zakresem pomiarowym
 • 100% gwarancja lepszych efektów
Na tą chwilę w pilotażowym projekcie szkoleniowym biorą udział instalatorzy - montażyści - montujący, diagnozujący, serwisujący instalacje LPG w wielu nowych samochodach kilku marek.

Skorzystali oni z naszego autorskiego 3 -dniowego szkolenia technicznego wraz z poznaniem wszystkich narzędzi i procedur poprawnego działania w tych zakresach.Dzięki temu mogli się wyposażyć w sprzęty które są niezbędne do wykonywania w/w usług w należytym zakresie a w brew pozorom przy niskich nakładach finansowych. Ze strony finansującego czyli właściciela już w pierwszym miesiącu pracy po szkoleniu przełożyło się to na znaczący wzrost kompetencji całego zespołu (osoby te również nadzorują innych współpracowników).

Ponadto odnotowano znaczące skrócenie czasu diagnozowania usterek, usuwanie dylematów już na poziomie montażu instalacji (mimo braku rozwiązań ze strony wsparcia technicznego danego producenta instalacji), odnajdywanie problemów niekompatybilności dostarczonej instalacji z potrzebami silników - jednostek sterujących po odpowiednią adaptację, regulację silników wolnossących czy doładowanych.

Dobre wykorzystanie LPG to lepsza praca silnika. Zalecane jest także zastosowanie lepszego oleju.Dobre wykorzystanie LPG to lepsza praca silnika. Zalecane jest także zastosowanie lepszego oleju.
Wspomniane szkolenia są w ścisłym zainteresowaniu jednego ze znanych koncernów jak i bardzo dużego dystrybutora części zamiennych celem zaoferowania ich na skalę początkową ogólnopolską a następnie europejską. Aktualnie trwają przygotowania do umożliwienia zainteresowanym specjalnego finansowania jak i programu bonusowego w którym będzie opcja uzyskania nawet 100% zwrotu kosztów szkolenia.

Jest pewne, że temu rynkowi i konsumentom jest to bardzo potrzebne aby rynek ten zamiast "wielu prędkości" i nastawienia na ilość, zmierzał odpowiednią prędkością której mottem jest jakość i bezpieczeństwo.

Jeżeli masz pytania dotyczące sprawdzenia faktycznego stanu Twojego silnika – zamontowanej instalacji, poprawy instalacji w Twoim pojeździe czy zamontowanie instalacji tak jak należy do zapraszamy do kontaktu z nami – kontakt.

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.