Fendt 309 Vario podczas pomiarów diagnostycznych Ciągniki marki Fendt traktowane są, jako najwyższa pólka jakościowa wśród maszyn rolniczych. Jest to fakt niezaprzeczalny, jednak i ci najlepsi muszą dopasować się do norm emisji spalin. Okazuje się, że popełniono konstrukcyjny błąd i recyrkulacja spalin już po kilkudziesięciu godzinach pracy ciągnika zaczyna być nieszczelna.

 

Do tego cały układ wraz z klapą EGR-u powinien być co nawet 250 mtg sukcesywnie czyszczony wraz ze sprawdzeniem poprawności działania siłownika. Jak wiadomo Nie jest to wykonywane. Dlatego dokonujemy wyłączania recyrkulacji spalin w silnikach Fendt abyś pozbył się problemu raz na zawsze. Dokonujemy takiego wyłączania jak na ten moment w silnikach bez A-Blue zarówno 4-ro jak i 6-cio cylindrowych.

 

Cichy "zabójca" z godziny na godzinę coraz bardziej męczy i zabrudza silnik ...

 

Wspominana nieszczelność narastając doprowadza do obciążenia temperaturowego zaworów w komorze spalania, turbosprężarki a w konsekwencji do spadku sprawności silnika.  Niskiej sprawności  nie jest stanie wyłapać sterownik silnika i chcąc uzyskać zadany moment obrotowy zwiększa wydajność wtryskiwaczy skracając tym samym ich żywotność. Jeżeli do tego dojdzie jeszcze niska jakość paliwa to już w przedziale w przedziale 3000-4000 przepracowanych godzin może dojść do uszkodzenia silnika czy jego osprzętu. Do tego trzeba doliczyć średnio o około 5-10% większe spalanie, które jest następstwem zbyt dużego dawkowania paliwa i mniejszej ilości tlenu.

 

No i teraz wiadomo dlaczego spala wiecej paliwa...

 

Prace przy ciągniku Fendt 820 Vario - cóż zima wszystkich potrafi zaskoczyć, także nas podczas pracy ;-)

Razem daje to duże koszty nie mówiąc o konieczności wymiany systemu EGR, co w przypadku silników Fendt jest dużym wydatkiem. Dlatego dokonujemy wyłączania zaworu recyrkulacji spalin w silnikach Fendt,  na ten moment  w 4-ro jak i 6-cio cylindrowych bez A-Blue. 

 

Zatem jeżeli masz ciągnik czy kombajn marki Fendt z systemem EGR (recyrkulacji spalin) to skontaktuj się z nami, ponieważ wyłączamy ten system , wraz z ustawieniem programowym silnika do poprawnego działania bez tego systemu. 

 

Chciałbym się dowiedzieć kiedy możecie do mnie przyjechać i ile to kosztuje?

 

 

Po więcej informacji – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami – kontakt.

 

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.