Deutz-Same-Lamborghini zwiększanie optymalizacja mocy ciągnik - chip tuning traktorCzęsto rolnicy dzwonią do nas i pytają co można zrobić z ciągnikiem marki Deutz, Same czy Lamborghini jak jest słaby i do tego spala więcej niż ciągnik starszej generacji na zwykłej pompie. Wydaje się to dziwne, ale z uwagi że mamy duże doświadczenie w pomiarach i w regulacji maszyn rolniczych potrzebne jest „poprawienie fabryki”.

 

Fabryka wykonuje ujednolicone ustawienia dla wielu setek ciągników bez wykonywania indywidualnych ustawień dla każdego ciągnika z osobna. Do tego ustawienia kąta wtrysku średnio odpowiadają paliwom na którym przychodzi im w Polsce pracować.

 

Dodatkowo w silnikach które posiadają EGR (układ recyrkulacji spalin), powracającą większa ilość spalin przydławia silnik powodując spadki mocy i zwiększone spalanie.

 

pdfWykres z hamowni ciągnik Deutz M615 - zwiększenie i optymalizacja mocy + wyłączenie EGR

 

Dlatego pomagamy rolnikom mającym silniki marki Deutz - Same - Lamborghini zarówno zasilane pompowtryskiwaczami sterowanymi elektronicznie jak i poprzez system Common-Rail przez indywidualne zwiększanie mocy – Traktor Tuning. Ponadto w silnikach z czterema zaworami na cylinder jako opcję dodatkową wyłączamy z działania EGR co polepszą znacząco pracę silnika i wydłużą jego żywotność.

 

Przyjeżdżając do gospodarstwa w pełni wyposażonym wozem technicznym wykonujemy całą diagnostykę wraz z pomiarami analizy spalin, precyzyjnymi pomiarami mocy i momentu poprzez certyfikowaną hamownię WOM. Następnie sprawdzamy ustawienia komputera i je indywidualnie regulujemy aby silnik pracował lepiej.

 

pdfWykres z hamowni ciągnik Deutz K610 - zwiększenie i optymalizacja mocy

 

To lepiej znaczy aby miał wyższy moment obrotowy (wyższą siłę uciągu), optymalniej spalał paliwo (lepszy kąt wtrysku), moc wyższa była dostępna od niższych obrotów. Poprzez taki profesjonalny chip tuning programowy u nas silnik pracuje optymalniej zużywając mniej paliwa, oszczędzając ok. 10-20%.

 

Do tego ciągnik zyskuje większą moc już przy niższych obrotach, pozwalając wykonywać prace polowe wyższym biegiem i ok. 300-400 obrotów niżej niż seryjnie. Poprzez taką poprawę ciągnik wykonuje prace w lepszym czasie, wielokrotnie poprawa sięga 10%.

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Zatem, jeżeli masz ciągnik Deutz-Same-Lamborghini także na gwarancji, masz problem z niską mocą to możesz już teraz skorzystać z profesjonalnej diagnostyki, pomiarów jak i optymalizacji mocy u nas.

 

Więcej informacji, chcesz porozmawiać z rolnikiem który skorzystał z naszych usług - prosimy o kontakt bezpośrednio z nami - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.