Ciagnik John Deere 8530 podczas optymalizacji i zwiekszenia mocy wraz z wyłączeniem układu recylkulacji spalin EGRSilniki John Deere od dawna posiadały opinie na rynku jak tych spalających więcej paliwa.   Do tego silniki wyposażone w układ recyrkulacji spalin podczas prac polowych czy transportu z biegiem czasu potrafią słabnąć, zaduszać się co podwyższa zużycie paliwa. Do tego fakty pokazują, że silniki wyposażone w EGR (recyrlukacjęspalin) patrafią mieć krótszą żywotność nawet o 70% w stosunku do silników bez tego układu (np: silniki 2 zaworowe). Jednakże, to można zmienić, gdyż po optymalizacji pracy danego silnika wraz z wyłączeniem układu EGR u nas są one mocniejsze i spalają w zakresie 15 a nawet 30% paliwa mniej.

 

Dlatego im wyższa seria ciągnika tym są większe oszczędności paliwa.  Efekt zaduszania się silnika i chwilowego spadku mocy jest spowodowany m.in podwyższeniem temperatury w kolektorze ssącym nawet do 160 stopni C. Zatem po wyłączeniu elektronicznym układu EGR temperatura w kolektorze obniża się nawet o 110-120 stopni C co sprawia, że jest znacznie więcej tlenu i silnik staje się sprawniejszy spalając mniej paliwa.

 

Włączając do tego optymalizację programową i wzrost mocy, lepsze ustawienie np.: kata wtrysku sprawia, że oszczędności paliwa sięgają 15% a nawet 30% w zależności od gabarytów ciągnika i seryjnej mocy.

 

pdfWykres z hamowni John Deere 6930 Premium - zwiększenie i optymalizacja mocy + wyłączenie EGR

pdfWykres z hamowni John Deere 7730 Premium - zwiększenie i optymalizacja mocy + wyłączenie EGR

 

Co jeszcze ważniejsze do kiedy układ EGR jest seryjnie włączony zanieczyszcza on sadzą spalinową silnik, poprzez wpływ na prace układu wtryskowego obniża jego sprawność znacznie skracając żywotność silnika i jego osprzętu.

 

pdfWykres z hamowni John Deere 8430 - zwiększenie i optymalizacja mocy + wyłączenie EGR

 

Po wyłączeniu systemu EGR żywotność często ulega wydłużeniu nawet kilkukrotnie. Zatem jeżeli masz ciągnik John Deere to już teraz dzięki nam możesz mieć mocniejszy silnik który będzie spalał mniej paliwa i zarazem wydłużysz jego żywotność.

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Więcej informacji, chcesz porozmawiać z rolnikiem który skorzystał z naszych usług - prosimy o kontakt 

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.