Deutz M620 ze zwiększoną mocą pracuje znacznie optymalnie i uzyskuje mniejsze spalanieZapotrzebowanie mocy dla maszyn często wykonywane jest przez producentów z bardzo różną tolerancją. Czasami określona moc ciągnika jaką ma on dysponować celem uzyskania optymalnych parametrów pracy bywa zbyt mała.

 

Tak też było w tym przypadku i dlatego oprócz optymalizacji mocy wykonanej przy ciągniku Deutz M620 dokonaliśmy dla rolnika testy pracy z nową jego maszyna wraz z całym monitorowaniem pracy silnika podczas pracy polowej. Zebrane dane pozwoliły na określenie optymalnych obrotów pracy, odpowiedniego biegu jak i prędkości aby utrzymać odpowiednią sprawność silnika.

 

Z przeprowadzonych testów wynika iż po optymalizacji rolnik może pracować co najmniej jednym biegiem wyższym uzyskując poprawę w prędkości pracy o 3.2 km/h mimo utrzymywania niższych obrotów. Seryjnie ciągnik ten nie radził sobie z takimi obciążeniami przy tak niskich obrotach (czyli 1600 obrotów), do takich cięższych prac potrzebował co najmniej 1900-2000 obrotów.

 

Optymalniejsze ustawienia pracy silnika pozwoliły na zwiększenie mocy o 28 KM i 130 Nm więcej. Ponadto przeprowadzone pomiary w warunkach polowych dały rolnikowi konkretne informacje co do prędkości i obrotów pracy których nie miał szans otrzymać ani od producenta sprzętu ani ciągnika. Dzięki temu może uzyskiwać oszczędność paliwa na poziomie 15-20%.

 

Jeżeli masz taki czy inny ciągnik to możesz skorzystać u nas z optymalizacji jego mocy dla swoich potrzeb wraz z przeprowadzeniem testów polowych aby poznać optymalny zakres pracy z daną maszyną. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt

 

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.