Profesjonalne zwiększenie mocy Massey Ferguson SISU Common-Rail także na gwarancjiJeżeli Twój Massey męczy się w pracy, spala zbyt duże ilości paliwa to na pewno ustawienia pracy silnika są mało odpowiednie. To oznacza, że Twój ciągnik potrzebuje indywidualnej optymalizacji mocy wraz z diagnostyką i pomiarami. Dlaczego?

 

Ponieważ fabryka wykonuje ujednolicone ustawienia dla wielu setek ciągników bez wykonywania indywidualnych ustawień pod każdy ciągnik. Do tego ustawienia kąta wtrysku mają pasują silnikom zmuszonym pracować na naszych polskich paliwach co pogarsza ich moc.

 

Zdarzają się jeszcze sytuacje, że fabryka w tych samych modelach stosowała dwa różne silniki. Np. w wersjach MF 5465 czy 6480 można spotkać zarówno z silniki Perkins Common-Rail jak i Sisu Common-Rail. Dlatego my optymalizujemy konkretny silnik wykonując ustawienia potrzebne dla niego na bazie szerokiego zakresu pomiarowego i diagnostycznego (elektroniczna diagnostyka silnika, pomiary na precyzyjnej i certyfikowanej hamowni WOM).

 

Ten ustawienia wykonujemy poprzez np.: zmiany ustawień w programie seryjnym danego ciągnika – chip tuning programowy. Dzięki temu silnik pracuje optymalniej zużywając mniej paliwa średnio o 15-20%.

 

pdfWykres z hamowni ciągnik Massey Ferguson 7480 Sisu Common-Rail - zwiększenie i optymalizacja mocy

pdfWykres z hamowni ciągnik Massey Ferguson 7465 Perkins Common-Rail - zwiększenie i optymalizacja mocy

 

Do tego ciągnik zyskuje większą moc już przy niższych obrotach, często pozwalając wykonywać prace polową wyższym biegiem i ok. 300-400 obrotów niżej niż seryjnie. Poprzez taką poprawę ciągnik wykonuje prace w lepszym czasie, wielokrotnie poprawa sięga 10%, czyli szybciej wykonuje swoją pracę dodatkowo oszczędzając paliwo. Dla przykładu wersja 7475 czy 7480 po optymalizacji mocy u nas oszczędza średnio 4-5 litrów ON na godzinę.

 

pdfWykres z hamowni ciągnik Massey Ferguson 5465 Perkins na pompie VP44 - zwiększenie i optymalizacja mocy

pdfWykres z hamowni ciągnik Massey Ferguson 5465 Perkins Common-Rail - zwiększenie i optymalizacja mocy

 

Zatem, jeżeli masz ciągnik Marki Massey Ferguson z silnikiem na pompie wtryskowej sterowanej elektronicznie czy z układem wtryskowym Common-Rail to możesz już teraz skorzystać z profesjonalnej optymalizacji mocy u nas gdyż mamy najdłuższe i największe doświadczenie w Polsce.

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Więcej informacji, chcesz porozmawiać z rolnikiem który skorzystał z naszych usług - prosimy o kontakt bezpośrednio z nami - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.