Samochód na stanowisku obciążeniowym - hamownia Maha LPS 3000 44tuning OpoleW 44tuning Performance Center przy opolskiej obwodnicy północnej oferujemy pomiary mocy, momentu obrotowego w trybie obciążeniowym jak i wielu innych parametrów pracy silników (wolnossących, doładowanych, diesel, benzyna również z LPG) poprzez certyfikowaną hamownię Maha LPS 3000. Posiadany przez nasz sprzęt pozwala wykonywać pomiary w samochodach napędzanych na jedną lub na obydwie osie (4x4). W przypadku samochodów z większym przebiegiem czy po wykonanych modernizacjach celem zachowania bezpieczeństwa nie wykonujemy samych pomiarów mocy. W takim przypadku wykonujemy szerszy zakres pomiarowy czy diagnostykę obciążeniową. Wynika to z potrzeby sprawdzenia stanu pojazdu przed wykonaniem pomiarów obciążeniowych jak i szerszego zakresu sprawdzenia aby określić aktualny stan silnika i jego osprzętu.


Poniżej przestawiamy możliwości weryfikacji w zależności od opcji usługi.

Samochód kempingowy podczas diagnostyki obciążeniowej mającej na celu ustalenie spadku sprawnościPomiar mocy i momentu obrotowego w trybie obciążeniowym – jeden pomiar mocy i momentu obrotowego z wykresem charakterystyk ukazujący dodatkowo wartości maksymalne w funkcji obrotów i warunków zewnętrznych. Pomiar taki nie może posłużyć do określenia sprawności sinika i osprzętu, daje jedynie wstępny pogląd na pracę silnika. Ceny pomiarów dla samochodów napędzanych na jedną oś zaczynają się od 250 zł, dla samochodów 4x4 od 300 zł, czas wykonania ok 1 godzina (wymagane umówienie terminu)

Pomiar rozszerzony w trybie obciążeniowym – jeden pomiar mocy i momentu obrotowego wraz z jednoczesnym dokonaniem dodatkowych pomiarów pracy silnika np.: składu mieszanki, temperatur, kąta wyprzedzenia zapłonu, otwarcia przepustnicy etc. Jest to zakres bardzo przydatny dla osób potrafiących samodzielnie ocenić wyniki pomiarów np.: po wykonanych drobnych zmianach w swoim samochodzie. Zakresy pomiarów rozszerzonych (z danymi pracy silnika, składu mieszanki, etc) dostępne są od 450 zł, czas wykonania ok.1.5-2 godziny (wymagane umówienie terminu)

Nasza autorska diagnostyka obciążeniowa pozwala precyzyjnie wskazać przyczynę usterekNasza autorska Diagnostyka Obciążeniowa (unikalny zakres diagnostyczny opracowany w trakcie 25 lat doświadczenia w branży)– jest to zakres który obejmuje sprawdzenie silnika, osprzętu a nawet pracy skrzyni biegów przed wykonanie pomiarów mocy i momentu obrotowego wraz z szerszymi danymi pracy silnika celem weryfikacji bezpiecznej możliwości wykonania takiej usługi. Ponadto zakres zawiera kilka pomiarów na hamowni, z weryfikacją wielu parametrów pracy silnika w tym stanu jego osprzętu. Dzięki temu możemy określić w jakim aktualnie stanie jest silnik i jego osprzęt, w szczególności np.: układ wtryskowy, doładowania, sterowania, zasilania. Pozwala on na wykrycie trudnych w warunkach warsztatowych czy serwisowych usterek, wykrycie nadmiernego zużycia pewnych elementów (np.: samochodach z „cofniętym przebiegiem”). Pozwala również na ustalenie koniecznych do wykonania napraw w tym w samochodach w których gwarancja fabryczna dobiega końca. Taki zakres jest wybierany przez użytkowników którzy cenią sobie pełność informacji o stanie swojego samochodu i zamiast napraw na „chybi trafił” wolą mieć ustalony potrzebny do wykonania zakres napraw. Na zakończenie otrzymuje siewyniki pomiarów wraz z listą elementów wymagających naprawy lub wymiany.Taka usługa jest dostępna od 1200 zł, czas wykonania ok 4-8 godzin (wymagane umówienie terminu)

Po wiecej informacji zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt