48 Barbórka Warszawska - Fiat Seicento KIT CAR
48 Barbórka Warszawska - Fiat Seicento KIT CAR
Aura tegorocznej 48 Barbórki Warszawskiej pozmieniała wszystkim plany i z uwagi na dużą ilość śniegu czy logu spowodowała konieczność szybkiego przebudowania samochodu do tych warunków. W rajdzie wystartowało 111 załóg zarówno klasy o pojemnościach małych ( 1.1 czy 1.4) jak i samochody klasy R2 ( 1600 cm) czy nawet WRC. Wśród tej stawki w tych arcytrudnych warunkach nasza załoga mimo zaliczenia dość brzemiennej wskutkach czasowych "obrotki" na OS5 zajęła 7 miejsce w klasie 1 liczącej 31 samochodów...
Ustapiła jedynie miejsca 5-ciu samochodom Citroen C2R2 czy Maxi oraz Fieście R2 czyli samochodom które w normalnych warunkach regulaminowych startuja w całkowicie innych wyższych klasach. Mimo tego nasza załoga dysponując jedynie samochodem klasy KIT CAR dzielnie dotrzymywała kroku zajmując w klasyfikacji generalnej 36 miejsce.

3-4 Grudnia 2010
3-4 Grudnia 2010
Jest to tym wiekszy sukces, gdyż Robert Halicki z Łukaszem Gadowskim ostatni raz jechali tym samochodem rok temu i z przysłowiowego tempa wskoczyli wstawke kierowców którzy jezdzą pełny sezon.

Tempo naszej załogi było odpowiednie rosnace z każdym kilometrem i aby to zoobrazować to na OS 6 Bemowo nasza załoga przegrała jedynie o 1.5 sekundy z aktyalnymi Mistrzami Polski w klasie R2 - Bracmi Bębenek ( Citroen C2R2 Maxi).

Technicznie samochód był wykonany wzorowo, gdyż mimo trudnych warunków posiadał odpowiedni balans i dobre tempo. Gratulujemy wszystkich którzy dojechali do mety tej trudnej imprezy.

Kontakt Motul