Audi 2.5 Tdi 6 Speed i profesjonalny chip tuning
Audi 2.5 Tdi 6 Speed i profesjonalny chip tuning
Silniki grupy VAG nalęża do najczęściej wzmacnianych samochodów poprzez chip tuning. Jednakże silniki 2.5 tdi w Audi posiadają opinię do średnio podatnych, mimo tego wykonaliśmy kolejny model Audi tym razem A6 ze skrzynią manualną 6 biegową i okazało sie, że...
także taki model można przyjemnie przyspieszyć.

Oczywiście, wszystko mozliwe było poprzez wybranie opcji przez klienta chip tuning VIP który daje znaczne większe pole działania dla programisty.

W tym celu wykonany został pomiar początkowy który ukazał wysoką seryjną sprawność modelu na poziomie 153.3 KM i 296.5 Nm.

Następnie do życzenie klienta, który chciał mieć bardzo przyjemną siłę ciagu, kolega programista na podstawie wykresu z hamowni jak i programu seryjnego wykonał nowe korzystniejsze oprogramowanie.

Założeniem było efektywne poprawienie momentu w pełnym zakresie obrotów ze znacznym poszerzeniem zakresu dynamicznego pracy silnika.

Audi 2.5 tdi po chip tuningu wykres z hamowni
Audi 2.5 tdi po chip tuningu wykres z hamowni
Po paru godzinach świerzo wykonany program został nagrany, a następnie samochód został poddany pomiarowi.

Efekt końcowy jak sie okazało bardzo pozytywnie zaskoczył właściciela samochodu:

" Bardzo dobre wrażenie, jestem pod wielkim wrażeniem gdyż nieoczekiwałem takiego efektu, jak jadę teraz tą Audicą to zastanawiam się po co są 3 litrowe diesle, oni rzeczywiście wiedzą jak wykonać profesjonalna robotę"

Z resztą efekt można zobaczyć na wykresie, przyrost aż 35 KM i 70 Nm.

Wynik końcowy to 188.8 KM przy 3990 obrotach a moment aż 365.7 Nm przy 2800.

Oczywiście także Ty mozesz skorzystać z takiej formy indywidualnie wykonywanego oprogramowania już od 1800 zł.

Tutaj możesz znaleść przykłądowe przyrosty mocy - chip tuning właśnie dla Ciebie! lub możesz już teraz skontaktować się z nami i zapytać o dobre rozwiązanie właśnie dla Ciebie.
Kontakt Motul