Audi A6 2.0 Tdi po tuningu w 44tuning z moca 40 KM więcej
Audi A6 2.0 Tdi po tuningu w 44tuning z moca 40 KM więcej
Mimo wielu oferowanych przez nas opcji podniesienia parametrów pracy silnika to w dużej mierze Chip Tuning Super VIP oraz Digital Power Pack cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. W przypadku samochodów Audi A6 2.0 Tdi  profesjonalny chiptuning owocuje przyrostem 40 KM i 60 Nm. jak i w kolejnym egzemplarzu 34 KM i 70 Nm...

Celem uzyskania dobrego i konkretnego efektu obydwaj klienci zdecydowali się właśnie na opcję Chip Tuning Super VIP, gdyż cenią sobie dobrą jakość.

Przy tej sytuacji warto zauważyć iż dwa przedstawione samochody posiadają takie same silniki 2.0 Tdi 140 KM jednakże pracujące seryjnie diametralnie inaczej.

Z uwagi na dużą ilość zapytań w kwestii różnicy pomiędzy „tanim chip tuningiem" gdzie korzysta się z tak zwanych „gotowców" a profesjonalnym tuningiem polegającym na indywidualnej optymalizacji więcej informacji przedstawiamy poniżej.

Co kryje się pod nazwa „ chip tuning poprzez gotowca"?

Jest to tuning samochodu poprzez tanie gotowe rozwiązanie w postaci przygotowanego jednego programu, a następnie jego wielokrotne powielanie bez indywidualnej optymalizacji dla potrzeb danego egzemplarza.

Taki tuning cechuje się niską ceną , krótkim czasem wykonania oraz obarczony jest ryzykiem mniejszego zadowolenia z przeprowadzonego tuningu oraz ryzykiem skrócenia przebiegu między naprawczego. Ponadto ryzykuje się znacznym skróceniem przebiegu sprzęgła, żywotności skrzyni automatycznej czy też całęgo napędu.

Takie usługi chip tuning poprzez "gotowca" są często oferowane w Polsce.

Co to znaczy profesjonalna indywidualna optymalizacja silnika w 44tuning?


Chip Tuning Super VIP w Audi 2.0 Tdi 40 KM mocy więcej - wykres z hamowni
Chip Tuning Super VIP w Audi 2.0 Tdi 40 KM mocy więcej - wykres z hamowni
Przyjmując zespół który posiada duże doświadczenie w modernizacji silników ( w naszym przypadku to międzynarodowe grono specjalistów w tej dziedzinie) w pełnym zakresie - poprzez tak zwany "chip tuning" podstawą modernizacji sa pomiary mocy i momentu na hamowni, pomiary elastyczności, program seryjny zgrany z danego egzemplarza oraz przeznaczenie samochodu i jego warunki j użytkowania. Ponadto rodzaj skrzyni biegów ma duże znaczenie gdyż inaczej tworzy się nowe oprogramowanie dla silnika ze skzrynia manualną a inaczej ze skrzynia automatyczna.

Na podstawie tych informacji zespół wykonuje nowe korzystniejsze oprogramowanie celem bezpiecznego poprawienia dynamiki silnika czy całej jednostki napędowej. W przypadku silników zespolonych z automatyczną skrzynią biegów dokonuje się korekt we wstępnych ustawieniach pracy skrzyni biegów zawartych w sterowniku pracy silnika czy też modernizacji oprogramowania także dla sterownika skrzyni biegów.

Audi A6 2.0 Tdi nowy na gwarancji - wykres z hamowni
Audi A6 2.0 Tdi nowy na gwarancji - wykres z hamowni
Z uwagi no wybraną przez nasza firmę formę optymalizacji każdego egzemplarza z osobna ceny usług chip tuningu sa inne niż ogólnie na rynku, gdyż zakres usługi jest znacznie obszerniejszy. Taki kierunek wykonywania usług sprawia, iż modernizujemy także samochody "górnego poziomu sportowego" jak dla przykładu Porsche Carrera 996 czy 997 Turbo.

Gdzie można dokonać takiego tuningu mojego Audi?

W naszej centrali w Opolu.

Masz inny model samochodu Audi ?


To tutaj możesz się zapoznać z orientacyjnymi przyrostami po tuningu u nas katalog- chip tuning Audi Tdi

Więcej informacji?

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zapytaj o rozwiązanie właśnie dla Ciebie - kontakt
Kontakt Motul