Mercedes 1517 po tuningu 60 KM i 200 Nm więcej!Samochód Mercedes 1517 od początku użytkowania należał do słabszych jednostek dając wrażenie iż posiadał mniej niż określił producent. W poszukiwaniu „mocy" dokonywano wszelkiego rodzaju przeglądów, napraw jednakże mimo małego przebiegu był on nadal słaby. Dlatego w poszukiwaniu konkretnego rozwiązania celem poprawienia jego sprawności pod obciążeniem zlecono nam jego wzmocnienie...Okazało się już na pomiarze ( na hamowni) iż w rzeczywistości mało on grzeszył osiągami mając jedynie 136 KM i 481 Nm. Ponadto charakterystyka przebiegu momentu pozostawiała wiele do życzenia (widoczne na wykresie zachwiania przebiegu momentu obrotowego).

Dlatego dokonaliśmy weryfikacji ustawień sterownika - ECU Temic PLD i okazało się iż fabryczne ustawienia blokowały potencjał tego silnika w sposób znaczący.

Dlatego dokonaliśmy optymalizacji indywidualnej poprzez chiptuning ( Truck Tuning) co zaowocowało znaczącą poprawą pracy silnika.

Mercedes Truck 1517 - wykres z hamowni po chip tuninguJego elastyczność wzrosła do tego stopnia iż w zakresie prędkości 31 km/h - 88 km/h przyspieszenie polepszyło się aż o 9 sekund ( waga samochodu 6700 kg)

Było to możliwe dzięki uzyskaniu aż 667 Nm. momentu obrotowego .( przy 1870 obr/min.), ponadto od 1500 obrotów silnik dysponuje już 95% maksymalnej wartości momentu. Ciekawostką jest także iż przy 1000 obr/min po chip tuningu Mercedes Truck 1517 (z silnikiem takim jak w Atego) dysponuje już wartością o 100 Nm. więcej niż seryjnie taka jednostka napędowa.

Moc uległa polepszeniu aż o 60 KM!

Cała profesjonalna modernizacja wpłynęła znacząco na polepszenie pracy samochodu ciężarowego w każdych warunkach, tym bardziej w terenach górzystych Czech i Słowacji, gdzie wysyłany jest on w stałe trasy.

Masz inny samochód ciężarowy?

Tutaj możesz zobaczyć w katalogu ile może zyskać Twój samochód ciężarowy - chip Tuning Mercedes Truck.

Masz więcej pytań?

To możesz już teraz skontaktować się z naszym ekspertem technicznym i zapytać się o najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojej floty - kontakt.