Mercedes CLK pakiet AMG z mocą większą po tuningu o 32 KM i 48 Nm.
Mercedes CLK pakiet AMG z mocą większą po tuningu o 32 KM i 48 Nm.
Z uwagi, iż fabryczny tuner oferował dużo mniejsze przyrosty mocy i momentu (miał być wgrany gotowy program bez pomiarów) oraz chciał wykonać tuning bez dokonania korekt w wstępnych nastawach pracy skrzyni klient zdecydował się na tuning u nas. Przybliżmy zatem szczegóły modernizacji tego egzemplarza.
Silniki Mercedes-a V8 w tym z wersji AMG dysponują ciekawym potencjałem który jest fabrycznie zblokowany. Przedstawiony egzemplarz Mercedes-a CLK z roku 2008 posiadała nominalnie moc 388 KM gdyż jest to limitowana wersja w pakiecie AMG. Z uwagi iż klient sprowadził samochód z USA posiadał on blokadę prędkości na 210 km/h, jednak...poprzez nasze doświadczenie zdobyte w wieloletnich pracach nad wieloma modelami AMG w tym z najnowszymi wersjami np.: C63AMG wprowadziliśmy specjalne nowinki także do tego egzemplarza.

Mercedes CLK pakiet AMG silnik V8
Mercedes CLK pakiet AMG silnik V8
Na podstawie pomiarów mocy i momentu oraz elastyczności jak i czasu reakcji pracy skrzyni wykonaliśmy nowe korzystniejsze oprogramowanie wprowadzając korzystniejsze zarządzanie tą jednostka napędową.

Podczas sprawdzania przygotowanych dla tego egzemplarza korzystniejszych wersji oprogramowania silnik przyjemnie przyjmował zadawane ustawienia co zaowocowało przyrostem ze zmierzonych na hamowni seryjnych 367 KM na 398 KM oraz co bardzo ważne z seryjnych 499 Nm. na aż 547Nm!

Ponadto znacznie poprawił się czas reakcji pracy skrzyni o ok. 70% lepiej jak i przekazywanie momentu szczególnie w niższych i średnich obrotach. Została ustawiona znacznie korzystniejsza kalibracja pedału gazu, limiter obrotów został przesunięty o 700 obr/min oraz oczywiście został ściągnięty limiter prędkości.

Wykres z hamowni Mercedes CLK pakiet AMG silnik V8
Wykres z hamowni Mercedes CLK pakiet AMG silnik V8
Dodatkowo praca silnika nabrała jeszcze przyjemniejszego, rasowego dźwięku
a poprawa osiągów po tuningu u nas sprawiła, iż kontrola trakcji przy dynamicznym wykorzystywaniu tego samochodu ma nad czym pracować.

Oczywiście cała modernizacja jest wykonana w bezpieczny sposób dla samochodu a na wykonane przez nas nowe korzystniejsze oprogramowanie klient otrzymał od nas 2 lata gwarancji.

Gdzie można skorzystać z Waszych profesjonalny usług?

Z naszych usług można skorzystać w naszej centrali w Opolu.

Chcesz jeździć znacznie przyjemniej swoim samochodem marki Mercedes AMG?

Tutaj możesz zobaczyć przykładowe przyrosty mocy Twojego samochodu - Chip Tuning Mercedes

Możesz także skontaktować się z naszym ekspertem i zapytać o rozwiązanie dla Ciebie - kontakt
Kontakt Motul