Volvo FH 12 wersja 380 KM po tuningu aż 70 KM więcej!Właściciel tego Volvo FH 12 jeździ głównie w terenach górzystych. Dlatego seryjne 380 KM zmuszało do „wdrapywania się" z ładunkiem po długie i strome podjazdy. Nawet zdarzało się mu zobaczyć " zapalniczkę" jak go mocniejsza ciężarówka wyprzedzała na wzniesieniu. W poszukiwaniu znacznego poprawienia czasów przejazdu właściciel zdecydował się na profesjonalną optymalizację swojej ciężarówki u nas poprzez opcje Truck Tuning Power wykonywaną na bazie pomiarów na hamowni...

 

Tym ciekawszym jest , iż wszelkie modernizacje oprogramowania w samochodach ciężarowych Volvo FH 12 czy FH13 wykonujemy technologią komunikacji przez fabryczne złącze diagnostyczne, czyli bezinwazyjnie. Wyjątki stanowia egzemplarze w których linia komunikacyjna CAN w złaczu diagnostycznym jest zblokowana. W takim przypadku łączymy się bezpośrednio ze sterownikiem przy jego złączu bedącym przy silniku bez konieczności jego wyciagania.

 

Jak przebiegała cała optymalizacja tej 380- tki?

 

Znaczek seryjnie oznacza 380 KM a pod maską czeka na rozkaz aż 450 KM!W celu sprawdzenia pracy tego egzemplarza dokonaliśmy pomiarów w trakcji na hamowni przed modernizacją, a następnie na podstawie pomiarów jak i specyfiki warunków pracy tego egzemplarza i jego programu seryjnego zostały opracowane nowe korzystniejsze ustawienia oprogramowania. 

 

Wykonane nowe oprogramowanie w opcji Truck Tuning Power pozwolił na bezpieczny przyrost na poziomie 73 KM i 455 Nm., a znacznie korzystniejszy przebieg momentu obrotowego pozwala na zmianę biegów pod lekkim ładunkiem bez używania „połówek". Silnik jest na tyle elastyczny po tuningu iż od 950 obr./min z łatwością "ciągnie" pozwalając znacznie poprawić średnio przejazdu w ciężkich górzystych warunkach. 

 

Jakie efekty przyniosła optymalizacja w poprawie czasu przejazdu i spalaniu paliwa?

 

Duzo wyższa moc osiagana już przy 1500 obrotach pozwala na zmianę właśnie w tych okolicach pojawienia się wskazówki obrotomierza zamiast jak wczesniej przy 1850 obrotach.Cała profesjonalna modernizacja wpłynęła znacząco na polepszenie pracy samochodu ciężarowego w każdych warunkach, tym bardziej w terenach górzystych. 

 

Z informacji małżonki właściciela tego Volvo modernizacja sprawiła, iż kierowca zarazem właściciel firmy na trasie liczącej ok. 15 godzin  zyskuje ok. 2 godziny dzięki lepszej średniej przejazdu oraz ok 4 litry na 100 km oszczędności paliwa.

 

Masz inny samochód ciężarowy marki Volvo, chcesz wiedzieć co Ty zyskasz?

 

 Możesz teraz skorzystac z informacji w katalogu przyrostów mocy - katalog lub skontaktować się z nami już teraz . Jest to dobry moment aby Twoje samochody dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom były mocniejsze a zarazem zarabiały dla Ciebie więcej, oszczędzając bezpiecznie na paliwie - tel. 604 532 800