Volvo FH 12 wersja 380 KM po tuningu aż 70 KM więcej!
Volvo FH 12 wersja 380 KM po tuningu aż 70 KM więcej!
Właściciel tego Volvo FH 12 jeździ głównie w terenach górzystych. Dlatego seryjne 380 KM zmuszało do „wdrapywania się" z ładunkiem po długie i strome podjazdy. Nawet zdarzało się mu zobaczyć " zapalniczkę" jak go mocniejsza ciężarówka wyprzedzała na wzniesieniu. W poszukiwaniu znacznego poprawienia czasów przejazdu właściciel zdecydował się na profesjonalną optymalizację swojej ciężarówki u nas poprzez opcje Truck Tuning Power wykonywaną na bazie pomiarów na hamowni...

 

Tym ciekawszym jest , iż wszelkie modernizacje oprogramowania w samochodach ciężarowych Volvo FH 12 czy FH13 wykonujemy technologią komunikacji przez fabryczne złącze diagnostyczne, czyli bezinwazyjnie. Wyjątki stanowia egzemplarze w których linia komunikacyjna CAN w złaczu diagnostycznym jest zblokowana. W takim przypadku łączymy się bezpośrednio ze sterownikiem przy jego złączu bedącym przy silniku bez konieczności jego wyciagania.

 

Jak przebiegała cała optymalizacja tej 380- tki?

 

Znaczek seryjnie oznacza 380 KM a pod maską czeka na rozkaz aż 450 KM!
Znaczek seryjnie oznacza 380 KM a pod maską czeka na rozkaz aż 450 KM!
W celu sprawdzenia pracy tego egzemplarza dokonaliśmy pomiarów w trakcji na hamowni przed modernizacją, a następnie na podstawie pomiarów jak i specyfiki warunków pracy tego egzemplarza i jego programu seryjnego zostały opracowane nowe korzystniejsze ustawienia oprogramowania. 

 

Wykonane nowe oprogramowanie w opcji Truck Tuning Power pozwolił na bezpieczny przyrost na poziomie 73 KM i 455 Nm., a znacznie korzystniejszy przebieg momentu obrotowego pozwala na zmianę biegów pod lekkim ładunkiem bez używania „połówek". Silnik jest na tyle elastyczny po tuningu iż od 950 obr./min z łatwością "ciągnie" pozwalając znacznie poprawić średnio przejazdu w ciężkich górzystych warunkach. 

 

Jakie efekty przyniosła optymalizacja w poprawie czasu przejazdu i spalaniu paliwa?

 

Duzo wyższa moc osiagana już przy 1500 obrotach pozwala na zmianę właśnie w tych okolicach pojawienia się wskazówki obrotomierza zamiast jak wczesniej przy 1850 obrotach.Cała profesjonalna modernizacja wpłynęła znacząco na polepszenie pracy samochodu ciężarowego w każdych warunkach, tym bardziej w terenach górzystych. 

 

Z informacji małżonki właściciela tego Volvo modernizacja sprawiła, iż kierowca zarazem właściciel firmy na trasie liczącej ok. 15 godzin  zyskuje ok. 2 godziny dzięki lepszej średniej przejazdu oraz ok 4 litry na 100 km oszczędności paliwa.

 

Masz inny samochód ciężarowy marki Volvo, chcesz wiedzieć co Ty zyskasz?

 

 Możesz teraz skorzystac z informacji w katalogu przyrostów mocy - katalog lub skontaktować się z nami już teraz . Jest to dobry moment aby Twoje samochody dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom były mocniejsze a zarazem zarabiały dla Ciebie więcej, oszczędzając bezpiecznie na paliwie - tel. 604 532 800  

Kontakt Motul