Volvo XC 90 2.4 D5 po profesjonalnym tuningu w 44tuning.pl
Volvo XC 90 2.4 D5 po profesjonalnym tuningu w 44tuning.pl
Volvo XC 90 z silnikiem 2.4 D5 cechuje się bardzo dobra wygoda, bezpieczeństwem czynnym i biernym. Okazuje się iż w przypadku wersji 163 i 185 KM do pełni szczęścia przydaje się mieć znacznie więcej mocy. Właściciel tego egzemplarza często swoim Volvo ciągnie przyczepę i przy seryjnych parametrach podróżowanie z większym obciążeniem było wyzwaniem. Dlatego ...
Volvo XC90 w wersji 2.4 D5 o seryjnej mocy 163 KM zostało wzmocnione u nas o 35 KM i 80 Nm.

Mimo iż jest możliwość wykonania chiptuningu to opcja tuningu bezinwazyjnego poprzez Digital Power Pack Multichannel System daje w pełni satysfakcjonujący efekt, przyrosty ok. 35 KM i 80 Nm. oraz poprawa elastyczności na biegu 4-tym aż o 6,2 sekundy!

Zakres dynamicznej pracy poszerzył się aż o 800 obrotów i teraz po tuningu Volvo jest bardzo elastyczne, gdyż dynamicznie przyspiesza już poniżej 1800 obrotów nawet na 6-tym biegu.

Volvo XC 90 2.4 D5 wykres z hamowni po tuningu
Volvo XC 90 2.4 D5 wykres z hamowni po tuningu
Oczywiście Digital Power Pack jest także dostępny dla wersji z silnikami 2.4 D5 185 KM, dając w pełni możliwość zachowania gwarancji fabrycznej.

Poprawa parametrów poprzez system DPP odbywa się w bezpieczny sposób, gdyż wykorzystuje on jedynie w części rezerwy które przewidział producent.

Ponadto jego specyficzna konstrukcja zapewnia zdolność indywidualnej optymalizacji konkretnego egzemplarza na bazie pomiarów na hamowni jak i w zależności od potrzeb właściciela samochodu.

Jak przebiega modernizacja poprzez system Digital Power Pack?


Digital Power Pack Multichannel System to najnowsze rozwiązanie techniczne
Digital Power Pack Multichannel System to najnowsze rozwiązanie techniczne
Dokonujemy wstępnego pomiaru na hamowni celem ustalenia parametrów początkowych mocy i momentu.

Następnie montaż Digital Power Pack'a i na podstawie pomiarów podczas normalnej jazdy dokonujemy indywidualnej optymalizacji pracy silnika.

Celem weryfikacji poprawy parametrów dokonujemy pomiarów końcowych.

Dlaczego zastosowanie Digital Power Pack'a daje takie efekty?


Ponieważ Digital Power Pack został stworzony przez międzynarodowy zespół techników którzy tworzyli także rozwiązania dla Formuły 1.

Ponadto jego zasada działania w systemie Multichannel umożliwia modernizację wielu parametrów jednocześnie co wpływa na znaczącą poprawę osiągów, oczywiście w bezpiecznym zakresie.

Reasumując, Digital Power Pack w wersji Multichannel jest rekomendowanym rozwiązanie dla tuningu (chip tuningu) samochodów osobowych z systemem zasilania common-rail będących na gwarancji.

Volvo XC 90 2.4 D5 - wersja 163 KM (system common-rail)
Volvo XC 90 2.4 D5 - wersja 163 KM (system common-rail)
Dlaczego moge zachowac fabrycza gwarancje mimo tuningu?

Ponieważ, system DPP montowany jest do instalacji za pomoca fbrycznych złaczy, beziwazyjnie co sprawia, iż przed serwisem można spokojnie zdemontowac DPP w ciągu 10 minut, a serwis bedzie taki samochód zawsze odbierał jako seryjny.

Bezpieczny przyrosty to nawet 35 KM i 80 Nm., a tuning jest możliwy także w samochodach ze skrzynią automatyczną.

Chcesz więcej informacji?


Dlatego teraz skontaktuj się z nami i zapytaj naszego eksperta o rozwiązanie właśnie dla Ciebie- kontakt

Kontakt Motul