Fendt 927 Vario po profesjonalnej optymalizacji mocy
Fendt 927 Vario po profesjonalnej optymalizacji mocy
Mając maszyna rolniczą czy ciągnik rolniczy marki Case, Challenger, Claas, Deutz, Fendt, JCB, John Deere, Massey Ferguson, Mc Cormick, New Holland, Steyr czy Valtra to po profesjonalnym tuningu u nas możesz bezpiecznie zyskać nawet 25% momentu i mocy więcej, zachowując w pełni bezawaryjność i dodatkowo oszczędzając na paliwie. Producenci sprzętu rolniczego...


 

w szczególności traktorów (ciągników rolniczych), kombajnów i innych maszyn w celach marketingowych jak i obniżenia kosztów produkcji konstruują np.: jeden silnik i oferują go w kilku wersjach mocy.

Okazuje się iż w dużej mierze różnice polegają na innych ustawieniach pracy silnika w komputerze nim sterującym. Czasami większe różnice miedzy całkowicie najsłabsza

a najmocniejszą jednostką wynikają z dodatkowo innego turbo czy też wydajniejszego systemu wtryskowego.
  
Mimo to każdy silnik posiada znaczne rezerwy mocy które można spokojnie w części wykorzystać (wykonuje to także fabryka) bezpiecznie w celach poprawy wydajności maszyny i zarazem co ważne uzyskiwania oszczędności na paliwie.

W przypadku ciągników marki Fendt 927 Vario róznica w cenie miedzy tym a mocniejszym modelem 930 oscyluje na poziomie 10 tyś. euro. Profesjonalny tuning który pozwala na uzyskanie znacznie korzystniejszej pracy i wzmocnienie wersji 927 o 60-70 KM to jedynie ok.10% tej ceny. Czyli momentalnie oprócz lepszej pracy sprzetu i oszczędności paliwa zyskujesz conajmniej 9 tyś euro oszczędnosci przy zakupie ciągnika. 


Jak u was wygląda taka optymalizacja mocy w ciagniku?

 

Dysponujemy ośrodkami badawczymi gdzie wszelkiego rodzaju maszyny rolnicze, ciągniki zaraz po ukazaniu na rynku sa

Hamownia (WOM) do pomiarów mocy i momentu w traktorach- ciągnikach i maszynach rolniczych
Hamownia (WOM) do pomiarów mocy i momentu w traktorach- ciągnikach i maszynach rolniczych
sprawdzane pod kątem możliwości ich poprawy (badane na specjalistycznej hamowni). Takie ośrodki posiadamy za granicą gdyż tuning - czyli poprawianie parametrów już nawet nowych maszyn jest tam bardzo popularny. Ponadto bardzo często nowy model maszyny rolniczej czy ciągnika znacznie szybciej dostę pny jest za granicą co umożliwia nam poznanie jego potencjału i dokonanie tuningu nawet zanim jest oferowany w sieci sprzedaży w Polsce.

Wracając do tuningu czyli bezpiecznego poprawienia sprawności (większy moment obrotowy- siła uciągu oraz moc) to polega on na wykonaniu nowego korzystniejszego oprogramowania silnika (czasami także skrzyni biegów) celem uzyskania w optymalny sposób korzystniejszej jego pracy.

Poprzez to ciągnik czy maszyna rolnicza pracuje znacznie lżej już od niższych obrotów, znacznie łatwiej pracować jej w ciężkich warunkach poprawiając momentalnie wydajność swojej pracy. Ponadto korzystniejszy przebieg momentu obrotowego oraz wyższa jego wartość sprawia, iż spalanie paliwa zmniejsza się dając konkretne oszczędności.

Dla przykładu Pan Marek właściciel w iększego nowoczesnego gospodarstwa rolnego posiada kilka ciagników marki Fendt Vario 927 z roku 2007. Więdząc iż fabryka produkuje ten sam silnik co w jego egzemplarzu w kilku wersjach mocy zdecydował się na tuning swojego Fendt-a. Po bezpiecznym tuningu u nas ciągnik zyskał ok. 60-70 KM

i 250-280 Nm. jest znacznie mocniejszy i sprawniejszy nawet niż seryjny model Fendt Vario 930.
 
Podczas jednoczesnej pracy w polu trzech ciągników Fendt Vario 927 w tym jeden po tuningu, seryjne przy orce na "ciężkim polu" utrzymywały prędkość orki ok.7 km/h odczuwając ciężkość terenu i czasami zwalniając. Egzemplarz Fendt Vario 927 po tuningu u nas utrzymywał prędkość orki w zakresie 10-11 km/h w pełni urzymując stabilnie obroty bez odczuwania trudności tego samego terenu.

Ponadto z informacji właściciela spalanie uległo obniżeniu, jednakze co do dokładnych wartości poinformuje nas już wkrótce.

 

Jak to możliwe że silnik może mieć tyle więce mocy?Jest to spowodowan

Mocniejszy ciągnik oznacza wydajniejszą pracę i zwiększenie zysków gospodarstwa
Mocniejszy ciągnik oznacza wydajniejszą pracę i zwiększenie zysków gospodarstwa
e tym, iż silnik po profesjonalnym tuningu poza fabryką jest bardziej elastyczny w pracy (znacznie korzystniejszy przebieg krzywej momentu obrotowego) co sprawia, iż gro klientów zakupując nowy ciągnik czy maszynę rolniczą decyduje się za granicą na zwiększenie parametrów słabszej seryjnie jednostki niż zakupu mocniejszego seryjnie egzempla rza - co daje oszczędności finansowe.

Dlatego już teraz oferujemy takie usługi dla naszych klientów z Polski które są możliwe do dokonania w wielu ciągnikach czy maszynach rolniczych wielu marek.

Posiadając sprzęt najnowszej światowej generacji do tuningu ciągników czy maszyn rolniczych możemy dokonać poprawy mocy i momentu nawet w modelach gdzie sam dealer czy serwis tego nie potrafi.

 

Co zyskam po waszym tuningu w moim ciagniku?

 

Możesz teraz przejść do naszego katalogu i po wybraniu swojego modelu zapoznać się z dostępnymi rodzajami modernizacji i przyrostami - Traktor Tuning

Możesz także skontaktować się z naszym ekspertem i zapytać o najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie - kontakt

Kontakt Motul