Większa moci i oszczędność paliwa w samochodach ciężarowych Renault TruckSamochody ciężarowe marki Renault potrafią sobie pozwolić "pociagnąć" więcej ze zbiornika, zdarza się, że przy tym czują górę zanim ją widzą. Czy można to zmienić? Tak poprzez wykonanie indywidualnej optymalizacji pracy konkretnego silnika czy też całej jednostki napędowej poprawiając znacząco jej sprawność. Dzięki temu przy zwiększeniu mocy ok 10-12%..

 

towarzyszy jednoczesnie zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 5-12%. Dlatego możesz zyskać w biezpieczny sposób konkretne pieniądze inwestując w sprawdzone rozwiązania - optymalizacje Truck Tuning Economy czy też Truck Tuning Power.

 

Ważne iż usługi u nas wykonywane są w bezpieczny i sprawdzony dla silnika sposób poprzez wykonanie indywidualnych ustawień potrzebnych konkretnemu egzemplarzowi na bazie pomiarów mocy i momentu oraz analizy spalin AFR. Zależnie od modelu i wybranej opcji optymalizacji zyskasz znaczny przyrost momentu obrotowego od 10-25% zależnie od wybranej opcji modyfikacji - katalog chip tuningu znajdziesz tutaj: katalog przyrostów mocy


Jak to możliwe, że samochody Renault Truck mogą mieć wiekszą moc i oszczedzać na paliwie?


Samochody cieżarowe są seryjnie mocno blokowane aby można było wyróżnić w celach marketingowych wiele modeli z różną mocą. W dużej mierze baza silnikowa jest jednakowa, a silniki różnią się mocą wyjściową.

 

Po drugie produkcja jest na skalę masową - wielkoseryjną i brak fabrykom czasu na kosztowne indywidualne dostrajanie każdego silnika z osobna. Gdyby tego dokonywali samochody ciężarowe musiały kosztować ok 10-20% wiecej. Dlatego optymalizacja indywidualna pracy silnika daje efekt przyrostu momentu obrotowego co sprzyja większej elastyczności. W pływa to pozytywnie na bezpieczniejszą pracą silnika jak i na tak ważne w transporcie większe zyski w postaci oszczędności na paliwie oraz polepszenie średniej predkości.

 

Po trzecie moc przy seryjnych ustawieniach uzyskiwana jest przez silniki w zbyt wysokich obrotach co powoduje zbyt duże zuzycie paliwa. Wiadomym jest, że "krecenie" tak dużego silnika w wyższym zakresie obrotów powoduje wzrost zużycia paliwa i nadmierne zużycie także samego silnika. Po optymalizacji moc wyższa uzyskiwana jest ok 300-400 obrotów szybciej.

 

W jaki sposób to wykonujecie optymalizacje ciężarówek Renault?


Na podstawie pomiarów mocy, momentu, elastyczności, analizy spalin AFR, mozliwości konstrukcyjnych konkretnego bazując na seryjnym programie z danego egzemplarza wykonujemy nowe ustawienia w oprogramowaniu które odpowiedają za polepszenie sprawności. Nowa korzystniejsze ustawienia oprogramowania są przygotowywane indywidualnie we wsparciu o program seryjny danego modelu samochodu. Zarówno zgranie jak i nagranie pragramu odbywa się metodą odpowiednią dla danego typu kasety ECU np: wielokrotnie przez OBD

 

Jakie opcje bezpiecznego zwiększenia mocy są do wyboru?

 

Masz do wyboru sprawdzone rozwiązanie optymalizacji Truck Tuning Economy  - polegającym na poprawieniu osiągów średnio o 10-12 % i oszczędności na paliwe 5-10 % lub Truck Tuning Power, gdzie wzrost mocy sięga nawet 20-25% przy zachowaniu spalania na podobnym poziomie lub nieznaczych obniżeniach.

Więcej na temat tych dwóch opcji  tuningu znajdzesz tutaj i dzięki temu będziesz wiedzial którę wybrać: Truck Tuning Ecomomy i Truck Tuning Power

 
Mam samochód ciężarowy Renault w leasingu i to na gwarancji, czy mogę to zrobić?


Wielokrotnie tak, przy czym wymagane jest zachowanie dyskrecji. Nowe ustawienia·sterowania spracą silnika czy całą jednostką napędową nagrywana jest samymi kodami jak program seryjny i serwis na przeglądzie odczytuje wielokrotnie jak wersję seryjną. Dlatego klienci nawet w całkowicie nowych samochodach· (zaleca się przejechanie min. 10 tyś. kilometrów) korzystają z optymalizacji u nas, mając z optymalizowaną moc do swoich potrzeb oszczedzają znaczące ilości paliwa rocznie.

 

Man ciagnik sidłowy Renault Premium 420 Dci ile mogę zaoszczedzić paliwa rocznie?

 

Dla przykładu Renault Premium 420 Dci który seryjnie przywozi normę ok 34-38 litrów potafi oszczedzać ok 3.5 litra na 100 km co daje przy przebiegu roczym 100 tys km oszczedność 3500 litrów !!! Zatem jeżeli masz 10 ciężarówek w swojej flocie to nie licz ile do tej pory wypuszczałeś paliwa w powietrze. Dlatego spokojnie siądź teraz i zastanów się co zrobisz z zaoszczędzonymi dziesiątkami tysięcy litrów które możesz już od teraz dzięki nam oszczędzać.

 

Kto decyduje się na wykonanie optymalizacji swojego "Renówki" u Was?

 

Optymalizacje ciężarówek u nas wykonuja firmy których czy właściciele czy kierownicy floty mają pro rozwojowe podejście do biznesu, potrafią dobrze zarządzać swoją flotą, zależy im na profesjonaliźmie i bezpieczeństwie pracy ciężarówek oraz na dobrym rachunku ekonomicznym.

W jaki modelu Renault Truck mogę mieć większą moc?


Możesz teraz skorzystac z informacji w katalogu przyrostów mocy - katalog lub skontaktować się z nami już teraz . Jest to dobry moment aby Twoje samochody dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom były mocniejsze a zarazem zarabiały dla Ciebie więcej, oszczędzając bezpiecznie na paliwie - tel. 604 532 800