Elementy poliuretanowe zamiast powszechnie znanych tulei metalowo-gumowychElementy poliuretanowe zamiast powszechnie znanych tulei metalowo-gumowych
Trudne warunki drogowe z jakimi przychodzi się zmagać zarówno samochodom seryjnym na polskich drogach jak i samochodom sportowym czy wyczynowym sprawiają, że warto stosować lepsze elementy mocowania zawieszeń.

Do takich lepszych elementów zamiast standardowej tulei metalowo-gumowej należą elementy poliuretanowe czy typu unibal. O ile te drugie głownie stosuje się w wysokim wyczynie to te pierwsze – poliuretanowe skierowane są także dla samochodów seryjnych aby usprawnić mocowanie zawieszenia.

 

To usprawnienie polega na możliwości przenoszenia wyższych sił, zatem polepsza się żywotność mocowania i dzięki temu inne elementy jak sworznie, opony mają dłuższą żywotność.

Ponadto samochód prowadzi się stabilniej, gdyż dłużej utrzymuje swoje poprawne ustawienia geometrii, a podczas hamowania zachowując się stabilnie ma krótszą jego drogę.

Elementy poliuretanowe stosuje się także do poduszek mocowania skrzyń czy silników dzięki czemu moment obrotowy jest lepiej przekazywany na koła i precyzyjniej pracują takie elementy jak system zmiany biegów. Ponadto przy dynamiczniejszej jeździe przeniesienie napędu zachowując się stabilniej zachowuje dłuższą żywotność.

 

Zatem dzięki zastosowaniu takiego rozwiązaniu rodem ze sportu czy tuningu zyskasz:

  • dłuższy okres miedzy-naprawczy zawieszenia
  • stabilne jego prowadzenie zarówno na prostym odcinku jak i na krętych drogach
  • stabilniejsze utrzymanie nastawów geometrii
  • krótszą drogę hamowania
  • mniejsze zużycie opon
  • i oczywiście więcej przyjemności z jazdy

 

Zatem jeżeli jesteś zainteresowany zastosować efektywniejsze mocowanie zawieszenia w Twoim samochodzie to zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt