Spalanie chwilowe zaraz zimnym rozruchu - bieg jałowy Mercedes Sprinter 2.0 Diesel BiTurbo
W tym przypadku Mercedes 2.0 Diesel BiTurbo pakiet MyNano i co ciekawe, pakiety Power Economy Perfomance (w technologii MyNano) jeszcze bez tuningu elektronicznego (opcjonalnie z modułem DBW uaktywniającym możliwości jakie przewidział sam prodcuent) mogą być wykonywane w samochodach na gwarancji (po okresie docierania) polepszając osiągi, sprawność, reakcję na pedał gazu, zmniejszając spalanie i polepszając trwałość.

Dlaczego tak się dzieje?

Zalecone przez producenta samochodu oleje (silnik, skrzynia, napęd) w gro przypadkach nie spełniają faktycznych wymogów, potrzeb danych podzespołów (np: w zakresie ich składów, norm i klas jakości, lepkości) i dochodzi do szybkiego ich degradowania w obrębie np: silnika, skrzyni biegów, skrzyni rozdzielczej, dyferencjałów itp, w tym znacznie większego tarcia wewnętrznego, znaczących strat własnych.
 
Często oleje np: w silnikach, nie są wstanie spełnić nawet 30% przewidywanego i zalecanego przez producenta interwału wymiany oleju. W skrajnych przypadkach lecz często spotykanych np: w jednostkach napędowych pracujących w trudnych warunkach (w tym bardziej obciążonych) olej potrafi zostać skrajnie zdegradowany po 1100-1200 kilometrach (potwierdzone wykonanymi wynikami testów i badań).     
 
To wszystko synergicznie wpływa na pogorszoną szczelność dynamiczną, pogorszone spalanie mieszanki (w tym znacznie przyspieszony spadek trwałości) a sterowanie przez fanatyczną elektronikę bardziej przypomina generowanie momentu obrotowego "za wszelką cenę, walkę o nie zniszczenie" jednostki napędowej niż optymalną jej regulację.  
 
Ponadto wpływa to na niższą sprawność, gorsze osiągi, zwiększone spalanie paliwa i znacznie przyspieszone pogarszanie trwałości.
   

Dlatego w naszych, autorskich pakietach ma miejsce odpowiedni dobór olejów (klas jakości, lepkości) wraz ze stosowaniem efektywnych fuzji olejowych (łączenie - kompozycja olejów) i pakietu dodatków w technologii synergicznej - celowanej - syntetyczno-estrowej oraz ewentualnie innych, dodatkowych usprawnień (w technologii MyNano)

Więcej o pakietach dla różnego rodzaju jednostek napędowych, również dla samochodów na gwarancji - pakiety Power Economy Performance z modułem DBW lub pakiety Power & Friction Solution Diesel bez zmian w elektronice pakiety Power & Friction Solution Diesel MyNano
 
Więcej o wynikach badań, testów i dowodach skuteczności technologii MyNano - Testy, badania, dowody skuteczności 

Masz samochód dostawczy a może kampera, nowy na gwarancji lub używany (nowszej czy starczej technologii) to posiadamy całą gamę rozwiązań technicznych, indywidualnych pakietów. Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami - kontakt