Dodge Ram 5.7 Hemi z LPG i już seryjnie nasilone zjawisko samozapłonów LSPI i SPI oraz nadmierne tarcie Dodge Ram 5.7 Hemi z LPG i już seryjnie nasilone zjawisko samozapłonów LSPI i SPI oraz nadmierne tarcie
Coś dla miłośników dużych silników rodem zza oceanu. Porównanie serii do efektów jakie daje pierwszy etap minimalizowania negatywnych zjawisk - LSPI/SPI &, Fricton Solution. Dodge Ram 5.7 Hemi z LPG, pomiary na hamowni przed i po wykonane w dostępnym i aktywnym trybie pomiarowym (Roll test 2WD) , przebieg ponad 200 000 km. Logi z czujnika spalania stukowego również przed i po w pracy na biegu jałowym.

Różnice w odczytach czujnika Knock Sensor są kolosalne a do tego wartości stabilne (seryjnie bardzo duże skoki wartości napięcia jak i duże różnice w wartościach pomiędzy obydwoma czujnikami). Niższe wartości = niższa częstotliwość wibracji, drgań, hałasu czyli = efektywniejsze spalanie mieszanki, niższe skoki ciśnienia w komorze, mniejsze tarcie i drgania wewnątrz silnika.

wykres z hamowni Dodge 5.7 Hemi po pakiecie LSPI SPI Friction Solution wykres z hamowni Dodge 5.7 Hemi po pakiecie LSPI SPI Friction Solution
Ponadto moment obrotowy jest znacznie szybciej dostępny, do tego o wyższych wartościach, moc również uległa poprawie. Silnik pracuje diametralnie ciszej i stabilnie, przy tym znacznie lepiej reagując na nadciśnienie pedału gazu jak i wolniej schodząc z obrotów ( m. in mniejsze opory wewnętrzne).

Z uwagi na przebieg, zastosowane zmiany pełność efektów będzie dostępna po wykonaniu dystansu ok. 1000 km lecz już na ten moment zmiana jest kolosalne. Pomiar hałasu wykonaliśmy już po wykonaniu zmian, gdyż czujnik przyszedł do nas w trakcie prac nad tym samochodem.

Jednak to kolejne fakty, które pokazują czarno na białym, że między innymi w tych silnikach występuje kilka niekorzystnych zjawisk, zarówno od nowości jak i nasilających się w trakcie eksploatacji a opracowana przez nasz zespół technologia ich minimalizowania przynosi konkretne rezultaty.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.