Nowy Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 241HP po tuningu z mocą 275 KM i momentem 630 Nm
Nowy Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 241HP po tuningu z mocą 275 KM i momentem 630 Nm
Opinie kilkudziesięciu klientów, którzy skorzystali z tuningu nowych samochodów Jeep Grand Cherokee z silnikiem 3.0 CRD zainspirowały do przygotowania tego artykułu. Bowiem efekty jakie dał tuning tego silnika i samochodu u nas sprawiły, że są wreszcie zadowoleni z osiągów tego samochodu.

 

Fabrycznie silniki te dysponują bardzo dużą „turbo dziurą” , ospałą reakcją na naciśnięcie pedału gazu, automatyczna skrzynia biegów nerwowo wpędza silnik w wysokie obroty zwiększając tym samym zużycie paliwa. W nowej odsłonie Jeep-a montowany jest nowy silnik grupy Fiat, wysokoprężny doładowany V6 o mocy 241 KM i 550 Nm. Jest to silnik o dużym potencjale sprytnie zdławionym przez fabrykę.

 

Po tuningu nawet na gwarancji silnik zyskuje ok. 35-40 KM mocy więcej oraz co ważne ok. 70-80 Nm. więcej. Szybsze budowanie się momentu obrotowego sprawia, że prawie płaskim momentem obrotowym dysponuje on po tuningu już od 1950 obrotów, co seryjnie występowało dopiero od 2500 obrotów. Zatem przy obrotach 2000 różnica w przyroście momentu oscyluje ok. 90 Nm.

 

Poprawa elastyczności na biegu 3-cim jest w zakresie ok. 3 sekund, na biegu 4-tym to już ok. 5 sekund. Przyspieszenie do „setki” ulega poprawie o ok. 1.7 sekundy. Do tego znacznie łatwiej dokonuje się manewru wyprzedzania gdyż reakcja silnika na naciśnięcie pedału gazu jest znacząco szybsza.

 

Co do spalania to na trasie apetyt na paliwo jest mniejszy, są to oszczędności w zakresie 1 litra na 100 km.

 

Z uwagi na gwarancję klienci u nas wybierają opcję tuningu poprzez sterownik zewnętrzny DPP Multichannel dzięki czemu w każdym potrzebnym momencie mogą przywrócić samodzielnie ustawienia seryjne, a samochód wtedy jest odbierany jako seryjny. Więcej informacji - kontakt

Kontakt Motul