Po tuningu przez sterownik DPP Performance Lexus 200T przyspiesza niesamowicie!Wydawałoby się, że nowy silnik dostępny w gamie modeli Lexus-a oznaczanych jako 200T i mocy 245 KM to będzie demon dynamiki. Jednak jak pokazują fakty samochody z tym silnikiem potrafią rozczarować nowonabywców. W porównaniu do innych silników oferowanych na rynku z katalogowo podobnymi lub takimi samymi parametrami dysponują seryjnie dużą lepszą dynamiką. Jest kilka powodów dlaczego tak się dzieje. Jednym m.in to brak w 200t zewnętrznej między stopniowej chłodnicy powietrza doładowującego.

Seryjnie nie grzeszy dynamiką. Za to po tuningu przez sterownik DPP Performance każdy kto skorzystał ma "banana na twarzy" Zamiast niej producent wybrał "wymiennik ciepła" który sprawia, że temperatury w układzie doładowania są wysokie. 
Ponadto pomiary seryjnego składu mieszanki AFR pozostawiają wiele do życzenia i potwierdzają zdolność tego silnika to dużego "apetytu" na paliwo. W połączeniu z bardzo słabą dostępnością momentu obrotowego (bardzo opóźniona reakcja silnika i skrzyni na naciśnięcie pedału gazu) jadąc nim można mieć wrażenie, że "zapomniano przykręcić turbospreżarki".

Lecz spokojnie, opracowaliśmy na to rozwiązanie i już od 2 lat korzystają z niego naci klienci, przyjeżdzajacy również w tym celu zza granicy. Dlatego w tym przypadku wykonaliśmy regulację - optymalizację tego silnika przez sterownik DPP Performance zarówno w warunkach hamownianych jak i w warunkach rzeczywistych.

Pomiar mocy wykres z hamowni Lexus IS 200t 2.0 turbo 245KMPo tuningu w opcji Stage 1 (paliwo 98 oktan) na hamowni  265 KM i 416 Nm.

Wrażenia z jazdy na seryjnych ustawieniach sprawiają, że pasażer może pomyśleć iż uprawiamy "eco driving" . W rzeczywistości mimo wciśniętego pedału przyspieszenia "do deski" przyspiesza tak sobie. Po modernizacji - optymalizacji przez sterownik DPP Performance określenie, "jadę Lexus-em 200T" nabiera sensu. Samochód od niskich obrotów nabiera oczekiwanego wigoru. Do tego nareszcie kierowca widzi po zegarach jak i czuje "w fotelu", że jedzie modelem z silnikiem "doładowanym".

Bezinwazyjna technologia pozwala na relatywnie szybki powrót do ustawień fabrycznych. Wtedy samochód jest w 100% seryjny.To wszystko pozwala na poprawę elastyczności w zakresie 4 biegu aż 4.2 sekundy! Za to przysłowiowa "setka" pojawia się o średnio 1.3 a nawet o 2 sekundy szybciej (różnica jest zalezna reakcji skrzyni biegów w danym egzemplarzu) Dlatego o ile w wielu innych silnikach z tymi pojemnościami tuning może być ciekawym dodatkiem, to w przypadku 200T wygląda, że jest po prostu obowiązkowy.
Opcja tuningu tych silników dostępna jest w wersji Stage 1 na paliwie 98 oktan oraz Stage 2 - 100 oktan (wyższe przyrosty ok 10-15 KM i 20-30 Nm)

Tutaj można zapoznać się z filmem o jednym z wykonanych egzemplarzy:


Natomiast tutaj z nagranym przyspieszeniem wersji Lexus IS 200T po tuningu przez sterownik DPP Performance.

Jeżeli masz kilka pytań przed umówieniem terminu to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami - kontakt