U nas na serwisie Michał podczas demontażu układu wydechowegoU nas na serwisie Michał podczas demontażu układu wydechowego
Tak, możesz u nas skorzystać z wymiany tłumika na nowy przy okazji ustalimy przyczynę jego uszkodzenia. Wielokrotnie oprócz naturalnego zużycia tłumika przyczyną jego nieco lub bardzo przyspieszonego zużycia są inne usterki w samochodzie.

Do tych usterek należą zużyte czy uszkodzone elementy mocujące układ wydechowy, połączenia elastyczne które jako uszkodzone NIE odpowiednią amortyzują drgania doprowadzając do pęknięć rur wydechowych czy też zużyte lub wręcz uszkodzone mocowanie elementów silnika jak i skrzyni biegów.

 

Dlatego też przy wymianie tłumika należy zwrócić szczególną ostrożność na przyczynę usterki aby uniknąć w bliskim czasie kolejnej wymiany. 

W przypadku silników doładowanych powodem uszkodzenia układu wydechowego może być także nieodpowiednia praca silnika wynikająca np.: uszkodzenie turbo. 

W silnikach diesel często powoduje to zapchanie czy wręcz uszkodzenie katalizatora czy filtra cząstek stałych. 

Ponadto dla żywotności nowego tłumika czy całego układu ma znaczenie jakość wykonania i dlatego w przypadku wykonania naprawy układu wydechowego u nas służymy pomocą w zakresie doboru optymalnego produktu. Mając na uwadze odpowiedni stosunek ceny do jakości wmontujemy tłumiki zarówno polskich jak i zagranicznych producentów.

Zatem jeżeli chcesz wymienić tłumik czy naprawić układ wydechowy w swoim samochodzie to zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt