Możesz już teraz z przyjemnością odwiedzac stację dzięki posiadaniu DPP!
Możesz już teraz z przyjemnością odwiedzac stację dzięki posiadaniu DPP!
Każdy z pewnością chciałby bezpiecznie obniżyć spalanie w swoim samochodzie. A jakby do tego przybyło jeszcze więcej mocy... Wydaje się to niemożliwe? Tak, jednak tylko na pierwszy rzut oka. Tak też po mało udanej próbie montażu powerbox-a w serwisie Toyoty myślał Pan Andrzej, ale o tym za chwilę. Poprzez...
usługę Chip Tuning VIP, Super VIP , Truck Tuning , Traktor Tuning lub zastosowaniu systemu Digital Power Pack dostępnych w 44tuning.pl wzrasta sprawność silnika w Twoim samochodzie a większy moment obrotowy będzie dostępny już od znacznie niższych obrotów silnika.

Dzięki temu unikniemy męczenia się silnika, już od niższych obrotów staje się on elastyczniejszy. Poprawi się jego kultura pracy a w jeździe na co dzień zbędne stanie się tak częste zmienianie biegu na niższy aby rozpędzić samochód.

W takim przypadku przy zachowaniu tej samej techniki jazdy trzeba będzie się pogodzić ze znacznie mniejszym spalaniem.

Niemożliwe?

Rozważmy, wspominany wcześniej Pan Andrzej ma samochód marki Toyota Avensis 2.0 D4D z mocą 116 KM i średnie spalanie 7,3-7,5 litra na 100 km. Zdecydował się z uwagi na niską elastyczność poprawić parametry swojej Toyoty poprzez chip tuning a dokładnie powerbox-a dostępnego w sieci serwisowej Toyoty za 4000 zł. Po próbnym montażu i jeździe próbnej okazało się iż przyrost jest średnio odczuwalny (w serwisie oferowano usługę bez pomiaru).

Dlatego Pan Andrzej zrezygnował z powerbox-a za 4000 zł i poszukiwał dalej rozwiązania celem poprawienia elastyczności, dynamiki wraz z uzyskaniem oszczędności na paliwie.

Poszukując takiego rozwiązania, gdyż jeździ dużo, znalazł w internecie informacje na temat Digital Power Pack'a w 44tuning.pl . Z uwagi iż DPP jest dodatkowo dołączanym sterownikiem z możliwością indywidualnej optymalizacji do konkretnego egzemplarza, Pan Andrzej zdecydował się na dokonanie montażu.

Oczywiście zastrzegł sobie iż zakupi DPP (Digital Power Pack) tylko jeżeli będzie efekt. Po dokonaniu wstępnego pomiaru na hamowni połączonego z jazdą próbną i wysłuchaniu potrzeb Pana Andrzeja - DPP został odpowiednio zaprogramowany.

To co doświadczył Pan Andrzej na jeździe próbnej przeszło jego oczekiwania. Avensis z zamontowanym DPP już od 1700 obrotów wykazuje znacznie większą dynamikę niż seryjnie do tego stopnia, iż bardzo wyczuwalny jest efekt „wciskania w fotel". Ponadto zaczynając „konkretnie ciągnąć" od 1700 obrotów utrzymuje tą dynamikę nawet do 4200 obrotów pozwalając na bezpieczniejsze wyprzedzanie.

Toyota Avensis 2.0 D4D - wykres z hamowni po tuningu
Toyota Avensis 2.0 D4D - wykres z hamowni po tuningu
Przyspieszenie do 100 km/h z seryjnych 13,1 s. ulega poprawieniu o 2,9 sekundy, a elastyczność na biegu 4-tym ulega poprawie aż o 5,6 sekundy. Indywidualna optymalizacja pozwoliła na poprawę parametrów z 117 KM na 140 KM i moment z 273 Nm. ( przy 2500 obr/min)  na 321 Nm. dostępny już o 400 wczesniej niż seryjnie (przy 2100 obr/min) Dla porównania seryjnie przy 2100 obrotach silnik ten dysponował momentem jedynie 260 Nm.

Taki efekt wystarczył Panu Andrzejowi aby DPP na stale towarzyszyło jego Toyocie Avensis.

Po miesiącu...

Witam, Panowie z 44 tuning

Na swoich ulotkach piszecie nieprawdę, macie informację o 15% oszczędności na paliwie, a u mnie spalanie spadło aż o 1,7 litra na 100 km, czyli to 20-22%. Oczywiście jestem z tego faktu zadowolony. Przepraszam, że na początku zadawałem dużo pytań i starałem się targować o niższą cenę za DPP. Teraz po zrobieniu 2000 km jestem w pełni zadowolony, że zdecydowałem się na tuning u Was i te 2700 zł to DPP jest w pełni wart.

P.S może Toyota będzie chciała sprzedawać waszego DPP zamiast tego box-a za 4-ry kawałki, efekt w końcu znacznie lepszy.
Przyznaję iż już wszystko skalkulowałem, robie samochodem ok. 60 tys. km rocznie, co daje mi poprzez DPP oszczędność 76 zł na każdym tysiącu kilometrów. Licząc mój roczny przebieg 60 tys. to oszczędzam rocznie 4560 zł. Wydaje się to niemożliwe dlatego do Was pisze aby inne niedowiarki (zresztą taki sam byłem niż trafiłem do Was) skorzystali z waszych usług.

Pozdrawiam Andrzej z Avensisa.


Dlatego fakty przemawiają za tym iż można w bezpieczny i profesjonalny sposób zmniejszyć spalanie paliwa a zarazem posiadać znacznie więcej mocy. Rozwiązanie Digital Power Pack to jedno z wielu dostępnych w naszej ofercie.

Popatrz na ofertę 44tuning jako na inwestycje w swoje bezpieczeństwo, poprawienie dynamiki, ulepszenie swojej floty Transportowej, zwiększenie przyjemności z jazdy i co ważnym jako inwestycję celem uzyskiwania konkretnych oszczędności na paliwie.

Więcej informacji?

Zapytaj naszego eksperta o najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego samochodu - kontakt

Kontakt Motul