Rajd Sląska 2018 Abarth 500 SuperStreet MaxiRajd Śląska był to pierwszy na start w sezonie 2018 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zarazem start naszym samochodem rajdowym Abarth 500 SuperStreet Maxi z wprowadzonym najnowszym pakietem poprawek. Do kluczowych, wprowadzonych zmian należała modernizacja na koła 18 calowe wraz ze zmianą rozstawu kół, zastosowanie innych piast mocujących koła na 5x98, przegubów, zwrotnic, zmiany aerodynamiczne w całej przedniej części samochodu (zderzak, błotniki), wprowadzenie kolejnych zmian celem minimalizowania „mini detonacji” (samozapłony LSPI oraz SPI).

Mimo braku testów przed rajdem, osiągnęliśmy wspaniały wynik, wygrywając klasę Open 2WD i na Power Stage uzyskując 3 czas w klasyfikacji 2WD. Do tego na takim samym odcinku specjalnym jak w sezonie 2017 poprawiamy czas o ponad 26 sekund uzyskują na najdłuższych prostych większą prędkość maksymalną o 20 km/h (208 km/h).

Zatem to wspaniały efekt sportowy i techniczny naszego zespołu 44tuning Rally Team, gdyż bez tunelu aerodynamicznego, uzyskaliśmy zarówno lepszy docisk samochodu jak i większą prędkość maksymalną.