Profesjonalne zwiększenie mocy Steyr 6140
Profesjonalne zwiększenie mocy Steyr 6140
Nasze usługi profesjonalnego zwiększania mocy maszyn rolniczych są także skierowane dla rolników którzy zakupują całkowicie nowy sprzęt. Dla przykładu właściciel tego ciągnika Steyr 6140 dzięki zakupieniu słabszej wersji niż wynikało to z jego potrzeb , a następnie wykonaniu u nas tuningu zaoszczędził 35 000 zł (9000 euro netto) w stosunku do ceny mocniejszej wersji fabrycznej takiego ciągnika. Ponadto klient zyskał znacznie elastyczniej pracującą maszynę, gdyż optymalizując indywidualnie konkretny ciągnik można dopasować jego prace dla potrzeb konkretnego gospodarstwa...


Zysk polegał także na tym, iż ciągnik miał zblokowany „Power Boost" i mimo dużego obciążenia nie chciał seryjnie zwiększać mocy, parametry seryjnie na wałku WOM - 137 KM i 1244 Nm. (czyli na silniku 150 KM i 622 Nm.)

 Wynik modernizacji to 170 KM i 1568 Nm.  (184 KM  784 Nm na silniku) co sprawiło, że teraz Steyr 6140 bez znaczenia na jakim polu się znajdzie pracuje tak jak życzy sobie tego właściciel.

Ponadto modernizacja została wykonana technologia przez złącze OBD co sprawia, że np: serwis może odbierać  taki ciagnik jak seryjny.

 

Czy fabryka też dokonuje tuningu?

 

 Tak, fabryka jak najbardziej wykonuje tuning w formie oferowania w przypadku tych samych silników kilku wersji mocy. Dzięki przeprowadzanych w ośrodkach badawczych badaniom, czę sto mając przy tym kontakty z samymi producentami czy dealerami (oczywiście nieoficjalnie) posiadamy informację w jaki stopniu możemy poprawić parametry maszyny aby było to dla niej bezpieczne.

Bazując na rzeczywistych pomiarach mocy i momentu wykonywanych najnowszą hamownią WOM możemy z optymalizować moc indywidualnie pod konkretną maszynę. 

 

Fabryka  NIE przywiązuje uwagi do faktu aptymalizacji pracy ciagnika pod konkretne potrzeby danego gospodarstwa, warunków pracy (np: paliwa) gdyż ciągniki musiały by być regulowane bezpośrednio u klientów co znacząco podnosiło byc cene ciagnika.

 Mimo tego w fabryce płacimy średnio ok. 1000-2000 zł więcej za dodatkowego 1"konia", natomiast w przypadku tuningu w naszej firmie  inwestycja w dodatkowgo "konia" to 1/10 tych cen.

Taki stosunek ceny sprawia, iż coraz więcej naszych klientów zakupuje nowe maszyny wybierając najsłabszą z danej gamy, a następnie dokonując profesjonalnego tuningu u nas.

Dodatkowym atutem tuningu ciagników za granicą jest to, że gro klientów zakupuje słabsze ciagniki a nastepnie poddawane są zwiększeniu mocy, także w nowych ciagnikach.

 

 Masz więcej pytań jak i chcesz umówić termin?

 

To możesz już teraz skontaktować się z naszym ekspertem technicznym i zapytać się o najkorzystniejsze termin dla Ciebie - tel. 604 532 800 

Kontakt Motul