1 Rajd Śląska 2017 - nasz Abarth podobno najładniejszym samochodem tego rajduPo bardzo udanym rajdzie Dolnośląskim i zebraniu na nim wielu danych z pracy samochodu wprowadziliśmy kolejny pakiet poprawek. Kilkomiesięczna praca nad poprawieniem stabilności przy dużych prędkościach osiągnęła swój cel. Teraz nasz samochód został wyposażony w specjalny tylny dyfuzor oraz spojler – lotkę klapy tylnej. Ponadto wprowadziliśmy progresywną siłę sprężyn do zawieszenia tylnego. Mimo braku tunelu aerodynamicznego poczynione zmiany sprawdziły się w 100%. Na szybkich odcinkach specjalnych rajdu Śląska, kiedy to Robert z Tomek przekraczali 150 km/h osiągają w niektórych momentach nawet 200 km/h, samochód stabilnie trzymał się drogi pozwalając na utrzymywanie wysokiego tempa.

Abarth 500 Open 2 WD z najnowszym spoilerem prezentuje się i sprawuje się rewelacyjnieNasza załoga kilkukrotnie zyskiwała najlepsze czasy w swojej klasie. Do tego regularnie notowała czasy w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Po pierwszym dniu rajdu nasza załoga z dużą przewagą prowadziła w klasie Open 2WD, zajmując 9 miejsce w klasyfikacji Generalnej.  W drugim dniu rajdu na jednym z odcinków specjalnych Robert wyczuł wibrację na osi przedniej. Po weryfikacji okazało się, że wysokojakościowy klej na którym montowane są szpilki w kołach traci swoje właściwości przy bardzo wysokich temperaturach. Robert zwolnił tempo jazdy aby dowieść samochód do trefy serwisowej. Na strefie serwisowej nasi mechanicy usunęli usterkę.

Twórca zespołu 44tuning Performance Center - Robert Halicki z 25 letnim doświadczeniem w branży
Tym samym nasza załoga powróciła do wysokiego tempa jazdy. W końcowej fazie rajdu, na odcinku Power Stage nasza załoga uzyskała 1 czas w swojej klasie, 2 czas w „ośce”  (wśród samochodów napędzanych na jedną oś) i 8 czas w klasyfikacji generalnej . W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął 2 miejsce w klasie Open 2WD, kolejny raz zdobywając puchar do swojej kolekcji. Ten rajd pokazał, że mały zespół, mający wielkie serca jest wstanie dokonywać ewolucji samochodu nie ustępującym w efektach technicznym zespołom fabrycznym. Do tego jeżdżący konstruktor, prowadzący samochód rajdowy a zarazem nadzorujący proces ewolucji samochodu to najlepsza z możliwych opcji. Dzięki temu zmiany przebiegają w sposób bardzo efektywny przy niskim nakładzie finansowym. Podzękowania dla naszych partnerów, dzięki którym start w tym rajdzie stał się faktem, w szczególności Motul Polska, Expert Auto Tomasz Wieczorek, Brisk Polska.