Profesjonalny tuning Subaru 2.0 diesel boxer takze na gwarancji
Profesjonalny tuning Subaru 2.0 diesel boxer takze na gwarancji
Jak dobrze już wiadomo dużą nowością na runku są samochody marki Subaru, modele Forester, Outback, Legacy czy Impreza z najnowszym silnikiem 2.0 Diesel Boxer
. Jest to pierwsza konstrukcja tego typu na rynku, a mimo to nasze doświadczenie w chip tuningu samochodów najnowszej generacji pozwala na znaczne dodanie dynamiki tej jednostce napędowe. W oferowanej przez nas wersji "SPORT" przyrost nawet 35 KM więcej!...


Posiada on „ukryty" przez producenta konkretny potencjał a uwolnienie części tego potencjału w bezpieczny sposób owocuje znaczną poprawą dynamiki i oszczędnością na paliwie. Tuning takiego samochodu jest możliwy także w samochodach nowych na gwarancji dzięki zastosowaniu Digital Power Pack Multichannel.

Ponadto za pomocą Digital Power Pack Multichannel dokonujemy indywidualnej optymalizacji pracy danego egzemplarza w zależności od jego seryjnej charakterystyki i zastosowania (Forester czy Outback). Wszystko odbywa się w oparciu o pomiary na hamowni, pomiary elastyczności w naturalnych warunkach pracy samochodu.

Na czym polega modernizacja?

Subaru Diesel Boxer posiada konkretny potencjał do tuningu
Subaru Diesel Boxer posiada konkretny potencjał do tuningu
Na wykonaniu pomiarów mocy i momentu oraz elastyczności w wersji seryjnej, następnie pomiarów z zamontowanym systemem Digital Power Pack zaprogramowanym na bazie pomiarów seryjnych oraz pomiarów pracy jednostki napędowej po prostu podczas jazdy.

Co zyskuje się po profesjonalnym tuningu Subaru w waszej firmie?

Znaczą poprawę dynamiki pracy silnika w zakresie 1800-4350 obr/min , przyrost momentu w zależności od seryjnej pracy egzemplarza i jego warunków użytkowania w przedziale 50-67 Nm.więcej (celem uzyskania bezpiecznych warunków pracy zespołu napędowego), przyrost mocy ok. 28-35 KM więcej, co owocuje np. w przypadku modelu Forester poprawą elastyczności na biegu 4-tym aż o 4.5 sekundy, a na 5-tym średnio 7-7,5 sekundy!

Można wybrać sobie także w zaleznie od modelu i preferencji rodzaj strojenia (można wybrać rodzaj charakterystyki pracy silnika) w formie VIP lub Sport (różnice ukazują poniżej umieszczone wykresy z hamowni).

Jak z zużyciem paliwa po tuningu?

W kwestii zużycia paliwa to może będzie dziwne, jednakże mimo znacznie lepszych parametrów przy zachowaniu tej samej średniej prędkości samochód staje się oszczędniejszy.
W zależności od dziennego ciężaru „obuwia" można spodziewać się oszczędności na poziomie ok. 0,8 - 1,5 litra na 100 km.

Jak z bezpieczeństwem silnika po tuningu?

Silnik Subaru diesel boxer
Silnik Subaru diesel boxer
Silniki te posiadają znaczne rezerwy przewidziane przez producenta aby w bliskiej przyszłości pojawiła się wersja specjalna z mocą 180 KM seryjnie. Dlatego nasza modernizacja ma charakter wykorzystania jedynie w części rezerw jakie przewidział sam producent.

Ponadto technologia DPP umożliwia tak wykonanie strojenia aby przyrost mocy i momentu był bezpieczny dla napędu, silnika jak i co ważne także dla filtra cząstek stałych DPF.

Przyjmując dobrą dbałość o zagrzewanie silnika przed jazdą, dynamiczniejszą jazdę po uzyskaniu normalnej temperatury i co ważne wychładzanie przed wyłączeniem można dokonywać normalnych przebiegów.

Mam całkiem nowe Subaru, kiedy mogę dokonać tuningu?

Ważne aby samochód miał minimalnie przebieg 3000 km. Ponadto warto także w ok. 3 tyś. km dokonać wymiany oleju na nowy, a warto dokonać tej zmiany na olej marki Motul (oczywiście odpowiedni i opracowany do tego silnika).Dla informacji oleje tej marki zalecane i stosowane są przez użytkowników turbo-benzynowych wersji Subaru czy Mitsubishi.

strojenie wersja Sport- Subaru 2.0 Boxer Diesel
strojenie wersja Sport- Subaru 2.0 Boxer Diesel
Ile zajmuje cała modernizacja?

Cała modernizacja uwzględniająca pomiary, montaż strojenie indywidualne zajmuje ok. 4-4,5 godziny

Dlaczego Digital Power Pack Multichannel daje takie efekty?

strojenie wersja VIP - Subaru 2.0 Boxer Diesel
strojenie wersja VIP - Subaru 2.0 Boxer Diesel
Ponieważ zasada tuningu samochodu poprzez DPP jest praktycznie taka sama jak przy chip tuningu mająca na celu poprawienie sprawności pracy silnika poprzez z optymalizowanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Jednymi słowy tuning poprzez DPP ma charakter optymalizacji zasilania paliwem i doładowaniem co w połączeniu wpływa na tak dobre efekty. Można zapoznać się z umieszczonymi pomiarami z hamowni które ukazują modernizacje wersji Outback wraz z uzyskaniem dwóch charakterystyk pracy w zależności od preferencji kierowcy.

Ponadto został on stworzony przez międzynarodowy zespół techników którzy tworzyli także rozwiązania dla Formuły 1.

Zastosowanie takiego doświadczenia w tuningu daje olbrzymie możliwości i jest to już dostępne także dla Ciebie i Twojego samochodu, dając gwarancje satysfakcjonującego efektu.

Gdzie mogę dokonać tuningu mojego Subaru?


Możesz skorzystać z naszych usług w naszej centrali w Opolu.

Masz Subaru Forester, Outback, Legacy czy Impreza z silnikiem 2.0 D diesel boxer i chcesz mieć więcej przyjemności z jazdy?

To teraz skontaktuj się z nami i zapytaj naszego eksperta o rozwiązanie właśnie dla Ciebie- kontakt
Kontakt Motul