Robert Halicki podczas rozmów z rolnikami będąc w trasie wozem technicznymJeżeli chcesz kupić nowy czy używany ciągnik możesz skontaktować się z nami gdyż wykonując setki modernizacji mamy dużo informacji jak ciągniki radzą sobie w zależności od warunków gdzie pracują.

 

Ponadto wielokrotnie dokonujemy pomiarów ciągników używanych dlatego jeżeli chcesz kupić taki ciągnik to warto abyś wiedział na co trzeba zwrócić uwagę.W przypadku zakupu ciągnika ważnym jest aby dopasować jego konstrukcję do swoich potrzeb czyli pod maszyny z którymi będzie pracował. Przy dobieraniu jego mocy nominalnej należy pamiętać, że ciągniki nowej generacji są nieco ograniczone poprzez normy spalin dlatego różnice w mocy użytkowej sięgają ok. 20% ...

 

miedzy ciągnikami nowej generacji (sterowane elektronicznie od 2004), a ciągnikami starszej generacji sterowanymi mechanicznie na korzyść tych „starszych”.

 

Ponadto wielokrotnie producent oferuje kilka mocy w danym typoszeregu ciągnika dlatego też powszechnym jest kupowanie ciągnika o mniejszej mocy, a następnie optymalizacja mocy u nas. Oczywiście zwiększenie mocy następuje w bezpiecznym zakresie, moc i moment obrotowy ustawiany jest przez nas indywidualnie w zależności jakie potrzeby są danego ciągnika oraz gospodarstwa.

 

Chcę kupić całkiem nowy ciągnik, co możemy z nim zrobić?

Dokonujemy optymalziacji mocy także w całkiem nowych ciągnikach na gwarancji. Dlatego jeżeli chcesz kupić nowy ciągnik możesz teraz zadzwonić do naszego eksperta który doradzi Tobie z jaka mocą czy pojemnością wybrać ciągnik.

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Kupuję używany ciągnik, na co mam zwrócić uwagę?

W przypadku zakupu używanego ciągnika ważny jest jego stan techniczny dlatego przed jego zakupem warto dokonać próby obciążeniowej (pracy polowej) oraz dokonać szerszej diagnostyki takiego ciągnika. Szersza diagnostyka powinna polegać na sprawdzeniu mocy, momentu i stabilności pracy ciągnika, analizy spalin, szczelności silnika. Ponadto w przypadku ciągników sprowadzanych z zagranicy warto szczegółowo przyjrzeć się ich stanowi technicznemu w tym skrzyni biegów gdyż wielokrotnie spotykamy się z ciągnikami po „tanim tuningu box-ami” które zbyt mocno ustawione powodowały uszkodzenia jednostek napędowych.

 

Jakie są różnice pomiędzy takim samym ciągnikiem np.: z mocą 160 KM seryjnie i ze zwiększona u was ze 130 KM na 160KM?

Z uwagi, że ciągnik seryjny np.: z mocą 160 KM jest ustawiony z bardzo dużym zapasem pod względem norm jakości spalin, wielokrotnie program nim sterujący ogranicza efektywny przebieg momentu obrotowego trzeba taki ciągnik w ciężkich pracach utrzymywać w wyższych obrotach. Z tego powodu spala on więcej paliwa i męczy się kiedy obroty mu spada.

Natomiast ciągnik ze zwiększoną mocą u nas np.: ze 130 KM na 160 KM jest znacznie elastyczniejszy, poprzez lepszy moment obrotowy pracuje się mu lżej. Dzięki temu można pracować nim mimo ciężkich prac w zakresie o 300 – 400 obrotów niższym, radzi sobie łatwiej z różnicami glebowymi czy wzniesieniami wielokrotnie utrzymując ustawione obroty. Jeżeli nawet obroty nieco spadną to ma odpowiednią silę aby je utrzymać. Dzięki temu, że pracuje się nim w niższym zakresie obrotów pozwala na zmniejszenie spalania średnio o ok. 10-20%.

 

Dlatego jeżeli masz więcej pytań skontaktuj się z nami i zapytaj o najlepsze opcję optymalizacji mocy dla Twojego nowego ciągnika – Tel. 604·532 800