renault master 2.3dci ambulans 650
renault master 2.3dci ambulans 650
Samochody specjalistyczne do których należą przysłowiowo nazywane "karetki" często są wykonywane na bazie samochodów seryjnych. Tak też jest w tym przypadku gdyż zabudowa została wykonana na bazie Renault Master 2.3 Dci 150 (na hamowni 146 KM).  Podczas ich wyposażania znacząco wzrasta ich masa własna a seryjnie ustawiony silnik nie zapewnia optymalnych przyspieszeń. 

 

Podobny dylemat jest w przypadku samochodów użytkowanych w transporcie mających wysokie plandeki czy ciężkie zabudowy. Co więcej ambulans w stosunku dla samochodów używanych w transporcie musi często przyspieszać i zwalniać, wyprzedzać inne samochody zatem charakterystyka momentu obrotowego ma kluczowe znaczenie.

Dlatego opracowaliśmy także technologię tuningu tych specjalistycznych samochodów aby zapewnić im znacznie lepszą elastyczność i przyspieszenia. W tym przypadku moc egzemplarza została poprawiona do 174 KM i moment do 399 Nm. Poprawa w przyspieszeniach jest znacząco, gdyż 100 km/g uzyskuje on szybciej o dobre 2 sekundy. Na odcinku 1 km poprawa przyspieszeń to ok. 8 a nawet 25 sekund!

 

 Na filmie możesz zobaczyć jak  w naszej Centrali w Opole-Kępa przebiega modernizacja za pomocą sterownika DPP oraz jakie są rzeczywiste efekty po tuningu u nas 

 

 

 

pdfRenault Master 2.3 Dci 150 rok 2013 - wykres z hamowni po tuningu

Ponadto firma serwisująca te pojazdy otrzymuje on nas kartę przeglądową, odpowiednie zalecenia w kwestiach serwisowych aby działając profilaktycznie utrzymywać silnik i jego osprzęt w odpowiednio dobrej kondycji. W przypadku znacznie dynamiczniejszego użytkowania spalanie może nieco wzrosnąć, gdyż tutaj priorytetem jest ratowanie życia.

 

W przypadku samochodów używanych do transportu optymalniejsze ustawienia pozwalają na zmniejszenia spalania. Z uwagi na gwarancję chip tuning został wykonany poprzez indywidualną regulację z użyciem sterownik zewnętrznego DPP Multichannel podłączanego za pomocą fabrycznych złączy Plug & Play.

 

Masz taki silnik w swoim samochodzie i chcesz mieć więcej mocy czy przy okazji oszczędzać na paliwie to zapraszamy do kontaktu z nami - kontakt

Kontakt Motul