Daf podczas pomiarów na naszej hamowni Maha przy Opolskiej Obwodnicy - Opole KępaDaf podczas pomiarów na naszej hamowni Maha przy Opolskiej Obwodnicy - Opole Kępa

Trudności z podjazdem pod górę? Brakuje mocy na trasie? Drżenie serca przy tankowaniu na stacji benzynowej czy przy oglądaniu rachunków za paliwo? To już przeszłość. Masz okazję uwolnić się wreszcie od tych problemów poprzez bezpieczne indywidualną regulację programową Twojego samochodu ciężarowego wykonaną na bazie pomiarów na hamowni wraz  prezycyjną diagnostyką. Przez korzystniej ustawioną charakterystykę momentu obrotowego i mocy bedziesz oszczędzał na paliwie i to na poziomie 5-10%.

Czy wiesz, że w silnikach turbodoładowanych samochodów ciężarowych są ukryte rezerwy przez producentów samochodów? Czy wiesz, że każdy silnik pracuje inaczej i nawet jako nowy wymaga indywidualnej optymalizacji?

Autobus na hamowni podczas pomiarów i indywidualnej regulacjiAutobus na hamowni podczas pomiarów i indywidualnej regulacji
To teraz własnie ponad 20 letniemu doświadczeniu naszego zespołu technicznego w branży modernizacyjnej, tuningu i sporcie samochodowym możesz skorzystać z indywidualnej optymalizacji pracy Twojego samochodu ciężarowego- Truck Tuning Power jak i  Economy wraz z pomiarami na certyfikowanej hamowni ocbiążeniowej Maha LPS Truck.

Jakie są różnice pomiędzy wersją Economy a Power, którą wybrać? 

Zawsze nasz technik pomaga w doborze opcji celem uzyskania jak najlepszych efektów. Mimo tego opcja Truck Tuning Economy to usługa nastawiona na umożliwienie poprzez lepszą sprawność silnika uzyskiwanie oszczędności paliwa na poziomie ok. 5 %, usługa jest często wybierana przez właścicieli samochodów których moc jest relatywnie wystarczająca jednakże chcą uzyskać rzeczywiście mniejsze spalanie.

Autobus podczas pomiarów na hamowni Maha - Centrala Opole KępaAutobus podczas pomiarów na hamowni Maha - Centrala Opole Kępa
Przy tej opcji ulega jakby rozszerzenie "zielonego pola na obrotomierzu" z nastawieniem na odpowiednią poprawę momentu obrotowego. Dzięki temu kierowca ma do dyspozycji większą elastyczność pracy silnika, większą moc (często ok.10%) osiąganą w niższym niż dotąd zakresie obrotów (o ok. 300 obrotów) umożliwiając uzyskanie oszczędności w spalaniu. 

Opcja regulacji - optymalizacji Truck Tuning Power usługa nastawiona na znaczące oczywiście w bezpiecznym zakresie poprawienie sprawności silnika wybierana szczególnie gdy seryjnie ciężarówka „czuje górę zanim ją widzi”. Dzięki odpowiedniemu przyrostowi momentu obrotowego dostępnego w znacznie szerszym zakresie niż seryjnie ciężarówka z większą łatwością rusza z ładunkiem (przy skrzyniach biegów automatycznych momentalnie rusza z wyższego biegu) pokonuje lepiej wzniesienia, podjazdy co wpływa znaczącą na poprawę średniej prędkości.

Scania P380 podczas pomiarów na hamowni wraz z diagnostykąScania P380 podczas pomiarów na hamowni wraz z diagnostyką
Ponadto większa moc (ok.15 %) dostępna jest w znacznie niższych obrotach (o ok. 400 obrotów) umożliwiając wreszcie utrzymywanie silnika " na zielonym polu" . Możliwość pracy silnika w znacznie niższych obrotach przy sprawnym operowaniu pedałem gazu owocuje zmniejszeniem zużycia paliwa. Tutaj panuje zasada im się więcej silnik wcześniej męczył tym po optymalizacji zyskasz więcej oszczędności paliwa, a uzyskiwane oszczędności paliwa są często na poziomie 5-10%.

 

Ile trwa taka profesjonalne zwiększenie mocy u Was bo słyszałem, że takie tanie zwiększanie mocy to góra 1-2 godziny?

 W 1 czy 2 godziny nie można zrobić nic dokładnego przy tuningu silnika, tym bardziej w samochodzie ciężarowym. W naszym przypadku usługa często trwa co najmniej 6-8 godzin. Poprzedzana jest zakresem pomiarowo-diagnostycznym celem sprawdzenia sprawności, kondycji silnika, osprzętu jak i potrzeb regulacyjnych danego silnika.

MAN TGL 240 podczas pomiarów i regulacji na hamowni MAHA Opole KępaMAN TGL 240 podczas pomiarów i regulacji na hamowni MAHA Opole Kępa
Następnie na podstawie tych danych podejmujemy decyzję czy silnik nadaje się do regulacji. Jeżeli jest to możliwe to następuje jego indywidualna regulacja, a efekty każdorazowo potwierdzone są precyzyjnymi pomiarami. Do tego podczas regulacji uwzględniamy przeznaczenie samochodu, co pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty.

 

Czy dajecie gwarancję na regulację programową i na zmniejszenie spalania?

Dajemy gwarancję na modernizację programową i zmniejszenia spalaniaDajemy gwarancję na modernizację programową i zmniejszenia spalania
Tak. Na wykonane przez nas ustawienia oprogramowania otrzymujesz 2 lata gwarancji oraz zapewniamy możliwość aktualizacji oprogramowania w przypadku gdyby np.: serwis dokonał jego zmiany czy skasowania.

Ponadto mając dużo danych pomiarowych, znając specyfikę, zachowania danych silników w zależności od zakresu użytkowania jak i doświadczenie w "rajdach ekonomicznych" jako opcję dodatkową oferujemy możliwość przeszkolenia kierowców. Jest to ważne aby w pełni wykorzystywali korzystniejsze możliwości silników po tuningu u nas.

Nie będą już mogli narzekać, że duże spalanie jest winą nieodpowiedniej mocy samochodu czy jego złej pracy. Po takim szkoleniu w naszej firmie przestaną już mieć wymówki i zaczną przywozić oszczędności dla firmy. Dlatego dajemy gwarancję zarówno na modernizację jak i na zmniejszenie zużycia paliwa.

Tutaj w na krótkim klipie możesz zobaczyć jak to u nas wygląda:

 

 

Daf XF 105 podczas pomiarów na hamowniDaf XF 105 podczas pomiarów na hamowni

Gdzie mogę więcej poczytaj o Waszej usłudze zwiększania mocy w samochodach ciężarowych i autobusach?

Możesz przejść teraz do artykułu który przedstawia jakie korzyści daje optymalizacja pracy silnika w samochodach ciężarowych czy autobusach, jakie są różnice w usługach na rynku, co warto wiedzieć aby podjąć odpowiednią decyzję Truck Tuning Power i Economy.

 

44tuning Performance Center przy Opolskiej Obwodnicy Północnej - Kępa k/Opola44tuning Performance Center przy Opolskiej Obwodnicy Północnej - Kępa k/Opola

Mam kilka samochodów ciężarowych i chciałbym z kimś porozmawiać na temat optymalizacji mocy i przeszkolenia kierowców?

W tym celu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z kolegą zajmującym się kwestiami technicznymi do którego kontakt podanych jest w danych kontaktowych, znajdziesz je tutaj: kontakt