Zbudowany w 44tuning pierwszy na świecie Abarth 500X 1.4 Turbo z mocą 220 KMZbudowany w 44tuning pierwszy na świecie Abarth 500X 1.4 Turbo z mocą 220 KM
Jako zespół mający 25 letnie doświadczenie w tuningu i sporcie samochodowym od 2005 roku oferujemy zakres pakietowych modernizacji o nazwie SuperStreet. Usługa ta pozwala klientom chcącym dopasować osiągi samochodu do swoich potrzeb w tym na uzyskanie w 100% pewnych i bezpiecznych efektów. Do tego zakres zmian wykonujemy w fachowej technologii popartej szeregiem testów i pomiarów aby samochód efektywnie i bezpiecznie sprawował się w różnych warunkach klimatycznych i drogowych. Takie fachowe podejście zostało docenione przez jednego z potentatów w produkcji samochodów grupę FCA – artykuł tutaj.

Abarth 500 X 1.4 Turbo, innowacyjne zderzaki przód i tył, felgi 20 cali, hamulce 330 mm i 220 KM na LPGAbarth 500 X 1.4 Turbo, innowacyjne zderzaki przód i tył, felgi 20 cali, hamulce 330 mm i 220 KM na LPG
Każda modernizacja rozpoczyna się od wykonania fachowego rekonesansu aktualnego stanu jednostki napędowej, samochodu jak i jego indywidualnych potrzeb. Wykonujemy to w każdym przypadku bez względu czy samochód jest całkiem nowy czy używany. Nasze możliwości techniczne obejmują pakietowe modernizacje dla silników wolnossących jak i doładowanych, zasilanych olejem napędowym, benzyną jak i z LPG.

Ponadto przy zakresach przyrostów powyżej 30% często przewidujemy odpowiednie zmiany w poprawieniu trakcji samochodu, stabilności przy wyższych prędkościach, polepszenia wydolności układów hamulcowych. Do tego zwracamy uwagę na odpowiednią wydolność powietrzną i termiczną (układu chłodzenia) jak i możliwości skrzyń biegów (w tym całego układu napędowego).

Pakiety SuperStreet często umożliwiają:

- w silnikach wolnossących bez ingerencji w sam silnik na przyrosty od 15 do 30%, a przy ingerencji w silnik dodatkowe 10-30%. Takie możliwości daje nam m.in. autorska technologia budowy dolotów dynamicznych pozwalających na uzyskanie doładowania nawet do 0.2 bara bez konieczności montażu turbo czy kompresora. Ponadto tworzenie w oparciu o precyzyjny zakres pomiarowy układów wydechowych pozwalających na uzyskiwanie przyrostów nie dostępnych w opcjach dedykowanych na rynku. Dla przykładu pakiet SuperStreet dla silnika 1.1 8V z seryjną mocą 54 KM obejmujący zmiany w układzie dolotu powietrza, układzie wydechowym, indywidualne strojenie silnika pozwala na uzyskanie 25 KM więcej. W przypadku silnika Porsche 3.6 V6 i seryjnej mocy 300 KM w/w zakres pozwala na przyrost ok. 50 KM. W przypadku silnika Jeep 6.4 Hemi o seryjnej mocy 468 KM adekwatny zakres j.w pozwala na przyrost ok. 90-100 KM. W każdym przypadku zakres opracowywany jest dla potrzeb danego egzemplarza.

- w silnikach doładowanych bez ingerencji w silnik możliwości często przewyższają 40% a zakresy wykonywanych zmian bardzo zależą od specyfiki i potrzeb danego silnika. Przy ingerencji w silnik te zakresy potrafią przekraczać 100%. Dla przykładu silnik 1.4 Turbo Fiat o mocy 140 KM bez ingerencji w mechanikę silnika to efekty na ok 220 KM. Przy ingerencji w silnik to zakres na ok. 300-350 KM. Adekwatnie przy silniku Alfa Romeo 2.0 Turbo 200 KM bez ingerencji w silnik to zakres na ok. 330 KM a w przypadku ingerencji w silnika jest to zakres na ok. 450 KM.


Również wykonujemy zmiany stylistyczne jak i aerodynamiczne (w tym z materiałów kompozytowych), tworzenie efektywnych układów hamulcowych wraz z chłodzeniem hamulców, dbając w tym wszystkim o funkcjonalność, trwałość i wygląd.

Biorąc pełną odpowiedzialność wobec klienta za efekt i bezpieczeństwo wiele elementów jak układy wydechowe, układu chłodzenia powietrza w tym chłodnice międzystopniowe powietrza (intercoolery), układy dolotów powietrza wykonujemy we własnym zakresie wg wypracowanej przez 25 lat technologii motorsportowej. Podyktowane jest to brakiem na rynku producentów którzy gwarantują na 100% parametry swoich produktów. Niestety takie są realia, że większość producentów w dużej mierze jest nastawiona na szybkość produkcji a przy wykorzystaniu niskiej wiedzy technicznej potencjalnego klienta do dużą rentowność ze sprzedaży swoich produktów. Ponadto brak dostępności nawet renomowanych producentów części do tajemnej technologii motorsportowej sprawia, ze wiele produktów oferowanych jako dedykowane w rzeczywistości przynosi efekty poniżej oczekiwanych.  

Jako zespól pasjonatów tym wszystkim stawiamy na jakość zastosowanych komponentów, ich odpowiednie funkcjonalne wykonaniem, bezpieczne i bardzo zadowalające efekty przy efektywnym wykorzystaniu danego paliwa.

Dzięki temu mimo dużo większych osiągów zużycie paliwa jest znacznie niższe niż w podobnych projektach wykonanych w innych firmach. Komfort, dźwięk pracy silnika za sprawą układu wydechowego, dolotu powietrza pozwala na przyjemne podróżowanie. Za to osiągi pojazdu są dopasowane do jego możliwości technicznych. Każdy samochód znakowany jest tabliczką z numerem i nazwiskami osób które go wykonywały. Użytkownik otrzymuje od nas informacje eksploatacyjne, serwisowe celem możliwości długotrwałego korzystania z samochodu. Zawsze może liczyć na nasze wsparcie techniczne i dalszy rozwój swojego pojazdu.

Technologia SuperStreet zastosowana w każdym aspekcie dotyczącym pojazdu, od jednostki napędowej, przez zawieszenie, hamulce, sterowanie a na aerodynamice kończąc pozwala uzyskiwać takie efekty w sporcie samochodowym. Proszę zobaczyć co potrafi nasz mały i dziki Abarth 500 Open 2WD MY 2017 z silnikiem 1.4 Turbo 300 KM.


Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z nami - kontakt      

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.