Nowa Toyota Avensis 2.2 DCAT 177 KM podczas tuningu na gwarancji poprzez sterownik DPP Multichannel DensoZawitał do nas kolejny całkowicie nowy mający niewiele ponad 3000 km samochód marki Toyota Avensis 2.2 D-CAT 177 KM rocznik 2012. Na pomiarach seryjny wielkie zaskoczenie gdyż seryjnie wykazał on 175 KM i 401 Nm. Zatem to już kolejny egzemplarz nowego wcielenia silnika 2.2 D-CAT który praktycznie trzyma serię.

 

Z uwagi na sterownik Denso który w przypadku Toyoty nie podlega modernizacji programowej jak i oczywiście chęci zachowania przez klienta gwarancji przyjęliśmy wykonanie tuningu przez najnowszą wersję sterownika zewnętrznego DPP Denso Multichannel.

 

Po wykonaniu kilku ustawień celem uzyskania odpowiedniej charakterystyki Avensis nabrał przyjemnych parametrów bo aż 202 KM i 453 Nm. Analiza spalin po tuningu pozwala filtrowi D-CAT pracować w dobrych warunkach.

 

pdfWykres z hamowni Toyota Avensis 2.2 D-Cat 177 KM 2012 - tuning DPP Multichannel Denso

 

Moment buduje się w warunkach rzeczywistych (drogowych) płynnie mimo że na hamowni widać seryjnie jak i po tuningu limitowany jest przez komputer maksymalny moment (wynik obciążenia nadawanego przez hamownię). Reakcja silnika na naciśnięcie pedału gazu poprawiła się znacząco. Silnik nabrał po tuningu fenomenalnego wigoru pracując w swoim bezpiecznym zakresie. Wszystko oczywiście pomierzone na naszej hamowni obciążeniowej Maha LPS 3000.

 

Zatem wygląda na to, że w pogoni za zyskaniem na rynku Toyota usprawniła swoje silniki które często posiadały niższe parametry niż podawał producent.

 

Wracając do tuningu system DPP Multichannel podłączany jest do samochodu za pomocą fabrycznych złączy, w bardzo łatwy sposób można go samodzielnie zdemontować i samochód powraca do ustawień seryjny (jest w 100% odbierany przez ASO jak seryjny)

 

Po więcej informacji zapraszamy do katalogu przyrostu mocy – katalog lub do bezpośredniego z nami - kontakt

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.