Prosimy pamiętać, wykonywanie zwiększenia mocy wraz odpowiednimi pomiarami to bezpieczeństwo pracy Twojej i Twojego ciągnika. Mając 18 lat doświadczenia w tej branży jak tuning, tysiace wykonanych modernizacji samochodów osobowych i dostawczych, setki maszyn rolniczych zależy nam na świadczeniu jak najwyższej jakości usług.

 

Dlatego opisujemy jakie pomiary są potrzebne aby wykonać bezpiecznie zwiększenie mocy, a dokładnie optymalizacje mocy w konkretnym ciągniku.

 

Koniecznym jest precyzyjne wykonanie pomiarów mocy i momentu obrotowego. W przypadku ciągników rolniczych maja zastosowanie hamownie obciążeniowe które poprzez podłączenie przez WOM dokonują pomiaru mocy i momentu silnika.

 

Bardzo ważnym jest aby hamownia wykonywała płynny pomiar od najwyższych do najniższych obrotów ( zakres od ok 2200 obrotów do 700-800 obrotów) aby ukazała rzeczywistą sprawność silnika. Taką najnowszej generacji hamownię posiadamy włąśnie my, zobacz tutaj - pomiary hamownia WOM

 

Massey Ferguson z silnikiem Sisu Common-Rail podczas pomiarów i modernizacjiPrzy pomiarze mocy w tym samym czasie ważnych jest dokonanie pomiarów np: temperatur,  analizy spalin AFR (bardzo ważny pomiar), dane diagnostyczne jak doładowanie, praca układu paliwowego, wtryskowego które to pozwalają nam określić sprawność ciągnika popzrez odpowiednie spalanie, jego potrzeby, wraz z jego precyzyjnym ustawieniem przy optymalizacji mocy.

 

Ponadto ważnym jest aby firma która wykonuje takie usługi prowadziła we własnym zakresie badania i wiedziała jak i co można bezpiecznie wykonać w Twoim ciągniku.

 

Podczas takich badań wykonywane są dodatkowe pomiary ukazujące możliwości podniesienia mocy w danym ciągniku co jest dla Ciebie gwarancją bezpieczniejszego wykonania takiej usługi.

 

Jeżeli chcesz wykonać zwiększenie mocy to zapytaj firmę z która się kontaktujesz :

 

  • czy wykonują diagnostykę pracy silnika przed przystąpieniem do zwiększenia mocy
  • czy ma znaczenie analiza spalin dla pracy ciągnika
  • czy ich hamownia mierzy płynnie przez cały zakres czy tylko punktowo
  • czy maja ponad 18 lat doświadczenia w tuningu.

 

Jeżeli usłyszysz 3 razy NIE to będziesz wiedział, że w takim przypadku zwiększenie mocy w takiej firmie jest ryzykowne.

 

Zobacz jak wyglada profesjonalna optymalziacja mocy w ciagniku rolniczym oraz opinię jednego z setek rolników którzy skorzystali z naszych usług

 

 

Wybór zatem należy do Ciebie. Jeżeli chcesz porozmawiać z rolnikami którzy już skorzystali z profesjonalnej optymalizacji mocy u nas to skontaktuj się z nami - kontakt