Nowy Fiat Freemont 2.0 MJ 170 KM automatic podczas chip tuningu i pomiarów na hamowni Maha w OpoluNowy Fiat Freemont z silnikiem 2.0 MJ 170 KM to ciekawy samochód, mimo tego jadąc nim wydaje się, że brakuje mu mocy. Na pomiarach okazuje się, że faktycznie dysponuje mocą podawaną przez producenta a czasami ma nieco wyższą, zatem co jest powodem takiego wrażenia?

 

To wrażenie powoduje opóźniona dostępność momentu obrotowego i w stosunku do masy samochodu, oporów nadawanych przez napęd i skrzynię biegów zbyt niska wartość momentu obrotowego. Dlatego poprzez efektywną indywidualną regulację nowy Freemont po tuningu u nas zyskuje znaczącą poprawę elastyczności i dynamiki. Moment obrotowy z 339 Nm uległ poprawie na 397 Nm. a ...

 

moc  z uwagi na skrzynię automatyczną ze 170 KM na 196 KM (w wersji manualnej po tuningu moc często sięga 200-205 KM). Patrząc na liczby przyrost mocy wydaje się nie za duży jednakże jazda próbna zaskakuje tak pozytywnie iż wydaje się jakby przybyło jej znacząco więcej. Silnik po tuningu reaguje znacznie lepiej na naciśnięcie pedału gazu ponadto skrzynia biegów przełącza biegi szybciej jak i płynniej.

 

 

 Na filmie możesz zobaczyć jak  w naszej Centrali w Opole-Kępa przebiega modernizacja za pomocą sterownika DPP oraz jakie są rzeczywiste efekty po tuningu u nas 

 

 

 

pdfPomiar mocy na hamowni Fiat Freemomt 2.0 MJ 170 KM po tuningu 196 KM - wykres

 

Przyspieszenie do "setki" ulega poprawie na poziomie o 1.1 sekundy, elastyczność biegu 4-go to już poprawa o 4.3 sekundy. Z uwagi na zastosowane blokady   anty tuningowe oraz mając na uwadze iż samochód jest na gwarancji zwiększenie mocy zostało wykonane przez chip tuning w formie podłączonego przez fabryczne złącza Plug & Play najnowszej generacji sterownika zewnętrznego DPP Multichannel Bosch 4 Channel, a następnie wykonaniu indywidualnej regulacji. 

 

Dzięki temu jednostka pracuje optymalnie, a użytkownik w każdym potrzebnym momencie może samodzielnie zdemontować sterownik DPP i samochód staje się w pełni seryjny.

 

Opcja tuningu na gwarancji dostępna jest przez najnowszej generacji sterownik DPP zarówno w formie wysyłkowej jak i z indywidualną optymalizacją, diagnostyką i pomiarami. Więcej informacji prosimy o kontakt.