Mercedes 200 CGI podczas tuningu na gwarancji przez sterownik DPP Performance
Czytaj więcej...
Wielokrotnie seryjne jednostki napędowe pracują we wsparciu o oprogramowanie które zostało opracowane z założeniem bardzo dużego marginesu pod względem różnic rynkowych w zależności gdzie ma być użytkowany.

Ponadto wielokrotnie oprogramowania są przygotowywane dla całych serii jednostek napędowych bez ustawiania każdej z osobna. Takie działanie producentów sprawia, że silniki pracują różnie, mają różne parametry. Jednak przez dokonanie ich precyzyjnej diagnostyki, szerokiego zakresu pomiarowego, zweryfikowanie potencjału często można dokonać optymalizacji ich pracy.

44tuning Performance Center Kepa k/Opola - Robert Halicki w trakcie wyjaśniania tematyki tuningu
Czytaj więcej...
Jak sprawić aby Twój samochód miał osiągi niczym Ferrari a palił tyle co "maluch"? Co zyskasz dzięki takim a nie innym modyfikacjom? Co warto robić i w jakiej kolejności, żeby wreszcie poczuć pełnię zadowolenia ze swojego samochodu?


Poniżej krótki przewodnik "krok po kroku" i omówienie różnych aspektów tuningu ABYŚ JUŻ NA POCZĄTKU WIEDZIAŁ CO WARTO!
 
Jak poznać parametry swojego silnika, samochodu. Czyli jak sprawdzić potrzebne zmiany w swoim silniku…

Celem osiągnięcia wyższych przyrostów niż dają możliwości elektronicznej regulacji czyli powszechnie znany chip tuning, to w silnika wolnossących (bez turbo) powyżej 8% a w silnikach doładowanych powyżej 20-40% wymagane jest skorzystanie z tuningu mechanicznego. 

Robert Halicki - twórca zespołu 44tuning
Czytaj więcej...
Tworząc, projektując, budując prototypowe rozwiazania, unikalne również w skali całego świata, majac serce do tuningu pozwala to nam na osiąganie podobno nieosiągalnego. Jak w przypadku naszego prototypowego rajdowego samochodu z silnikiem 1.4 Turbo o mocy 300 KM osiągać nie osiągalnie dla innych. Dlatego postanowiliśmy się z Wami podzielić cząstką naszej pasji jaką jest m.in tuning mechaniczny. To wszystko abyście wiedzieli co warto a czego nie, znajdując w tym świecie pełnych pułapek "kup i będzie dobrze" opcje dla siebie. 

Kontakt Motul