Szersza diagnostyka ciagników i maszyn rolniczych dostępna już od marca!!!
Czytaj więcej...
Już od marca oferujemy szersze pomiary diagnostyczne dla ciągników rolniczych czy kombajnów które wczęśniej uzywaliśmy tylko w zakresie badawczo-rozwojowym. Teraz w wielu maszynach i ciągnikach bedziemy oferować dodatkową diagnostykę zarówno przy samych pomiarach mocy i momentu jak i przy optymalizacji mocy. Ten szerszy zakres usług umożliwi jeszcze lepsze diagnozowanie czy "usuwanie" problemów z niższą mocą ciągników szczególnie w ciagnikach nowych na gwarancji jak i używanych. Ponadto usługa jest skierowana dla rolników którzy chca zakupić ciagnik używany i przed zakupem bedą chcieli dowiedzieć się jaki jest stan ciągnika czy kombajnu. Więcej informacji - tel. 604 532 800

 

Robert Halicki podczas rozmów z rolnikami będąc w trasie wozem technicznym
Czytaj więcej...
Jeżeli chcesz kupić nowy czy używany ciągnik możesz skontaktować się z nami gdyż wykonując setki modernizacji mamy dużo informacji jak ciągniki radzą sobie w zależności od warunków gdzie pracują.

 

Ponadto wielokrotnie dokonujemy pomiarów ciągników używanych dlatego jeżeli chcesz kupić taki ciągnik to warto abyś wiedział na co trzeba zwrócić uwagę.W przypadku zakupu ciągnika ważnym jest aby dopasować jego konstrukcję do swoich potrzeb czyli pod maszyny z którymi będzie pracował. Przy dobieraniu jego mocy nominalnej należy pamiętać, że ciągniki nowej generacji są nieco ograniczone poprzez normy spalin dlatego różnice w mocy użytkowej sięgają ok. 20% ...

 

Profesjonalna optymalziacja pracy konkretnego ciągnika
Czytaj więcej...
Wielokrotnie seryjne jednostki napędowe w ciągnikach pracują we wsparciu o oprogramowanie które zostało opracowane z założeniem dużego marginesu pod względem różnic rynkowych w zależności gdzie ma być użytkowany. Ponadto wielokrotnie oprogramowania są przygotowywane dla całych serii silników bez każdego z osobna. Takie podejście sprawia, że silniki pracują różnie, mają różne moce i dlatego najczęściej spalają więcej paliwa.

 

 

Precyzyjna hamownia WOM do pomiaru mocy w ciągnikach
Czytaj więcej...
W przypadku wykonywania modernizacji ważnym jest wykonywanie precyzyjnie pomiarów mocy i momentu. W przypadku ciągników rolniczych maja zastosowanie hamownie obciążeniowe które poprzez podłączenie przez WOM dokonują pomiaru mocy i momentu silnika.

 

Ważnym jest aby hamownia dokonywała płynnego pomiaru obrót po obrocie odpowiednio dodając obciążenie. W takim przypadku można dokładnie poznać  jak pracuje silnik, jaką ma sprawność i w jakim zakresie czego mu brakuje.

Prosimy pamiętać, wykonywanie zwiększenia mocy wraz odpowiednimi pomiarami to bezpieczeństwo pracy Twojej i Twojego ciągnika. Mając 18 lat doświadczenia w tej branży jak tuning, tysiace wykonanych modernizacji samochodów osobowych i dostawczych, setki maszyn rolniczych zależy nam na świadczeniu jak najwyższej jakości usług.

 

Dlatego opisujemy jakie pomiary są potrzebne aby wykonać bezpiecznie zwiększenie mocy, a dokładnie optymalizacje mocy w konkretnym ciągniku.

Ciągnik marki John Deere podczas optymalizacji mocy
Czytaj więcej...
Ciągniki John Deere cieszą się dużym szacunkiem wśród rolników szczególnie poprzez serie modeli z lat wczesniejszych które były odpowiednio mocne a spalanie było akceptowalne. Jednakże gro wersji ciagników JD już od 2003 roku zaczęłą zwiększać swój apetyt na paliwo. Wynika to m.in z konieczności stosowania się do nowszych norm spalin i zachowania dużej tolerancji w ustawieniach ciagnika ze względu na różnorodności rynkowe. Do tego stosowany w tych silnikach bardzo czuły układ wtryskowy jest wrażliwy na jakość występujących w Polsce paliw. Dlatego wychodząc temu na przeciw wykonujemy z powodzeniem w silnikach John Deere sterowanych elektronicznie optymalizacje mocy polegające na odpowiednim ustawieniu pracy konkretnego silnika. Dzięki temu użytkonikom powraca przyjemność z użytkowania maszyn tej marki które przy odpowiedniej eksloatacji i serwisowaniu potrafią słyżyć latami.

Silnik marki Cummins zasilany systemem stryskowym Common-Rail
Czytaj więcej...
Nasza firma jako wiądąca w Polsce prowadzi profesjonalne indywidualne optymalizacje pracy silników marki Cummins bedące często jednostkami napędowymi w maszynach o najczęściej większych pojemnościach np: marek Case, JCB. Ponadto optymalizacje dotyczą także silników CAT - Caterpillar stosowanych np: w traktorach Challenger. Optymalizacje polegają na wykonaniu indywidualnie nowych ustawień oprogramowania sterującego silnikiem na bazie...

Ciagnik Case podczas pomiarów i optymalizacji mocy
Czytaj więcej...
Na wydajność traktora czy jak kto woli ciągnika rolniczego (maszyny rolniczej) wpływa wiele czynników, np: siła uciągu. Jednakże jednym z ważniejszych czynników który ukazuje się podczas jego codziennego użytkowania jest moc jak i szczególnie potrzebny dobry moment obrotowy. Ponadto ważnym jest także zuzycie paliwa które w rzeczywistości jest wyższe niż ukazują foldery. Tutaj trzeba zaznaczyć iż producenci dobrze zdając sobie sprawę z tego faktu, wypuszczają kilka rodzai mocy mimo tego samego silnika, oczywiście im mocniejszy tym znacznie droższy. Jest to zrozumiałe, jednakże kiedy chcąc uzyskać dopłatę do zakupionego sprzętu często trzeba było wybrać słabszy ciagnik w stosunku do potrzeb ...

Kontakt Motul